Popálená rúčka u dieťaťa. Čo s tým?

zuzana030
22. jún 2009

ahojte maminy,
kamoškyna malá sa včera dosť nepekne popálila, má popáleninu 2 stupňa,
chytila sa totižto výfuku na motorke, bola to sekunda, aj napriek tomu, že stali okolo nej 4ľudia, stalo sa
maličká má na rúčke medzi palcom a ukazovákom veľký navretý pluzgier, ktorý určite aj praskne a má problém ako ošetrovať, aby neuškodila viac,
na pohotovosti jej to obviazali, že má mať obväz a u pediatra jej dali sprej-penu, na popáleniny a že to nesmie mať obviazané, tak prosím poraďte, ak máte niektorá skúsenosti,
verím, že máte, a poradíte......vopred veľmi ďakujeme

lenca13
22. jún 2009

Zuzi moja mala mala popalene tri prsty na vrchu ruky od zehlicky chytila zehlicku a prilozila si ju na ruke ☹ tiez tam mala skarede pluziegere, neboli sme ani u lekarky vobec som jej to nezavazovala a sprej som jej mohla na to dat az ked spala 😒
Pekne sa to zahojila aj ked to trvalo dost dlho 😉
Lekarke som ale volala ako jej to mame osetrovat

bianca
22. jún 2009

tak nezavazovat je uplna blbost lebo obzvlast u deticiek ktore rucky strkaju do vsetkeho moze do nekrytej rany vniknut infekcia

lenca13
22. jún 2009

Bianca ked sa to malej stalo malo 18 mesiacov ako som jej mala vysvetlit ze to treba zaviazat ked si to nechcela dat ani natriet a urcite sa jej to lepsie hojilo ked to mala len take volne

zuzana030
autor
22. jún 2009

tá kamoškina má rok a pol a tak teda zavazovať...
ona tam má ešte vlastne ten pluzgier, ten ešte nepraskol

janinah
22. jún 2009

chodte s malou na traumatologiu,mne dali niečo ako obväzík napustený liečivým roztokom,ak nechce mať jazvu,tak nech jej to ošetria poriadne,ak pľuzgier praskne,bude to mať veľmi citlivé na bolesťa aj na špinu pozor...

nikka.vo
22. jún 2009

Lenca, ono se to nezavázané sice rychleji hojí, ale je velké riziko zanešení infekce, hlavně po prasknutí puchýře. Nám doporučili nechat zavázené, přes popáleninu tuhle mřížku http://www.lekarna.cz/kryti-urgo-na-popaleniny-..., na to obvaz. Je to hojivá mřížka a zklidňující... když puchýř prasknul, tak jsme na den zavázali, na noc nechali volně a on uschnul, potom jsme už nezavazovai. Stalo se mi tu taky v roce a půl, vyndal mi z umyvadla kulmu 😖 Zavázat si to nechal, navíc jsme mu to zavázali tak (jako by měl zlomenou celou ruku 😅 fakt jsme ovázali i zápěstí a celou dlaň) aby si to nesundal. Říkali jsme mu že má bebí a on byl děsně důležitej 😅 Kdyby se zavazování bránil, tak by holt musel nastoupit tatínek a bylo by to s řevem. jeden by držel, druhý vázal...

annag
23. jún 2009

môj synček sa ako maličký popálil o rúru a mal obidve rúčky - dlane a prsty spálené. Pár dní sme to len preväzovali a dezinfikovali Betadine , neskôr sme zohnali náplasť akú spomína janinah či nikka a veľmi a rýchlo zabrala. Zaviazané to musí byť kvôli infekcii. Ak sa pozriete na fotky ťažko popálených ľudí - celí sú vždy obviazaný. Koža je najväčší orgán v tele a riziko , že cez ranu prejde infekcia je extrémne vysoké .

judit7
23. jún 2009

moj syn, si popalil ruku (dlan aj vsetky prsty) ako 17 mesacny - prilozil rucku na sklo kozubovej vložky. Isli sme na pohotovost, lebo velmi plakal a nevedeli sme ho nijak ukludnit, aj sme sa velmi bali. Tam mu to natreli chladivou mastickou a obviazali celu rucku. Prve tri dni sme chodili na preväz kazdy den a potom este dva-krat, obden. Maly si obväz vzdy daval dole, takze sme na obväz natiahli tenku rukavicku - bolo mu asi dost teplo, ale bol spokojny, nema ziaden jazvy, a za tyzden sme uz na to mohli uplne zabudnut.

mirka2710
23. jún 2009

Nam si drobec v desiatich mesiacoch stiahol na seba tanier s horucim gulasom. Mal popalenu celu pravu ruku teda predlakltie a prstiky. Isli sme na pohotovost, kde mu to zaviazali a na prevezy sme chodili dalsich 10 dni. Vzdy mu tam davali tu liecivu mriezku. Jazvu ma vsak dodnes. Pomaly sa znizuje jej viditelnost, ale asi mu ostane navzdy ☹

nikka.vo
23. jún 2009

Mirko, je to sice slabá útěcha, ale nechtěj domýšlet jak to mohlo skončit. Není to tak dávno, kdy zemřelo malé děťátko, protože se opařilo čajem 😔 Raduj se, že to skončila ,,jen,, jivou... čert jí vem. Ale chápu tvůj pocit...

luciaj
24. jún 2009

my sme mali tiez popaleninu, na malu vyprskla mast z vyprazania a obviazane sme to mali len 1. den, ked pluzgier praskol a zaschlo to, uz sme neobvazovali ... a na jazvy odporucam alove vera, fakt zabera 😉

boobinka
24. jún 2009

v lekarne se daji koupit specialni polstarky na popaleniny. Polstarky jsou jakoby neci namazane, aby to nezaschlo do popaleniny...

celestinka
25. jún 2009

Ahojte vsetky maminy,aj ocinovia 🙂 !Tiey chcem yareagovat na danu temu a tiey snad aj pomoct...Mam 15 mes.synka tiez sa popalil na zehlicke,chytil sa palcekom a mal obrovsky pluygier prave v to zhybe..Asi po4 dnoch mu praskol a zapalilo sa mu to,tyzden sme mu to manzelom osetrovali,dezinfekcnzm sprejom chlorophyl,a repikom lekarskym z toho sa urobi odvar a lzstockz z neho sme prikladali na ranu!Mozem potvrdit,ze repik je velmi hojiva bylina!A samo.,ze ranku sme nechali volnu nezaviazanu...potom to pekne uschlo a uz je to ok!Len treba bzt trpezlivy..,lebo to dieta to urcite velmi boli! ☹

jajusa
29. jún 2009

Ahojte mamičky.
My sme práve dnes ukončili liečenie popáleniny u chirurgičky, kde sme chodili na pravidelné prevezy. Malá sa chytila z boku horúcej rúry, tiež som stála vedľa nej a stalo sa☹ Utekala som s ňou k detskej lekárke, do kočíka som jej dala kýblik, (čo nosíme na piesok - umytý) , v ňom studenú vodu a si tam máčala ručičku, lebo sama prišla na to, že jej poľaví bolesť, keď ju tam dá. Detská lekárka ma poslala na chirurgiu, tam jej poprepichovali pľuzgieriky, vydezinfikovali a obviazali. No a po 2týždňoch to má zahojené, ešte jej to máme natierať mastičkou. Dúfam, že v najbližšom čase nič podobné nezažijeme, lebo tie pohľady, prístup lekárky a sestričiek - 😝 slovo empatia im asi nič nehovorí, veď človek predsa nechcel aby sa to stalo.
Prajem vám pekný deň.

dadka28
2. jan 2010

ahojte mamicky,maly nam dnes strcil rucku do horucej polievky...2prsty ma komplet cervene...chcela by som sa opytat,ak dojde k pluzgierikom-tak kedy priblizne vyjdu od nehody??

jankapiknova
2. jan 2010

dadka,nas maly vylial na seba vretu kavu dva dni pred stedrym dnom,mal obliaty krk aj frknute pri ustach a na hrudi a pod pazuchou,pleco, ale vsade kde nemal oblecenie to mal cervene a to mu do rana zmizlo , akurat tam kde mal oblecenie ,tam sa mu urobili pluzgiere za par hodin,neviem tusim ale za 3-4 hodiny sa mu zacali robit. Dali nam mast lalugen plus. Ani nam to neobviazali ani pluzgiere nepraskali nic, len som natierala a teraz mu uz poodpadali posledne chrastičky(z pluzgierov) a ma to vsetko zahojene, ale mal to dost hrozne mozem povedat ☹

elise
2. jan 2010

mne sa na popáleniny osvedčil sudokrém v hrubšej vrstve nevytvorli sa také pluziere(skoro žiadne)

jankapiknova
2. jan 2010

nam doktor tiez kazal stale natierat,cim kolvek aj olejcekom(aviril),proste ze to nemaby suche, tak som davala ten olejcek+lalugen plus, lebo ten lalugen je proti infekciam,take nieco urcite treba tiez 😉

shaula
2. jan 2010

Dadka - dala jsi mu tu ručičku hned pod studenou vodu? Pokud ano a dostatečně jsi mu to chladila, tak by se puchýře ani nemusely vytvořit.
Mě taky před Vánoci klučina pěkně vyděsil - večer jsem pekla cukroví a myslela jsem, že v klidu spí ve své postýlce. Jenže on lump vylezl a potichoučku jako myška došel do kuchyně a ručkama se opřel o tu rozpálenou troubu, protože ho zajímalo, co to tam svítí 😠 Ale naštěstí asi ucuknul hned, takže se mu nic nestalo - pro jistotu jsem mu ručičky dala pod tekoucí studenou vodu, ale ani tam nic moc nebylo vidět, naštěstí 🙂

petja
2. jan 2010

Ruku okamžitě pod vodu a pro příště mít určitě v lékarničce homeopatikum Ledum palustre.Zrovna dneska sem se hnusně spařila párou při zcezení květáku a ledum jedinná globulka mi zabrala do 5 min.Už nevim o ničem!

dadka28
2. jan 2010

dakujem dievcata,ruku som mu dala hned pod studenu vodu,asi hod som mu davala na to studene obklady...zatial nevysli ziad.pluzgiere,tak pevne verim ze uz ani nevyjdu..dik za odpovede

shaula
2. jan 2010

Dadka - tak to je super, už je to dost dlouho, podle mě už puchýře nebudou 😉

dadka28
2. jan 2010

fuuuu,vydychla som si 😉 😉 😉

safron1
2. jan 2010

moji kamaradky syn spadl do horkeho popela, kdyz palili listi na zahrade 😖 mysleli, ze uz je to studene, ale samozrejme uvnitr toho popela nebylo...mel spalene ruce az k lokti, nesli k doktorovi (!), ale koupili mu v lekarne ty hojive obvazy + hemagel a ma to dobre, dokonce ani jizva nezbyla. Byl mu rok a pul, kdy se to stalo, ted ma dva a ctvrt a nic nema videt.

gabbi
2. jan 2010

Holky pokud je to popalenina, ze neni jakoby az do masa, mam na mysli kdyz se treba chytite zehlicky ,trouby nebo me tudle bouchla para na ruku tak perfektne ucinkuje horcice. Normalni ze sklenicky nebo kelimku potrit v hrube vrstve a do 15 minut nevite o nicem. Taky jsem tomu neverila, ale vyzkousela a skvele.

weblucy
21. feb 2010

Moj 14 mesacny syn sa dnes popalil na mojej zehlicke na vlasy, ktora bola uplne rozohriata na 200 stupnov. Chudacik, ma spalene bruska na troch prstekoch, strasne plakal, nemohol nic chytit, ani do pusinky si dat prsteky. Sli sme na pohotovost, tam mu to niecim preliali, prilozili gazu a obviazali. Diagnoza: popalenina 2. stupna. A dr. kazal prist na kontrolu o styri dni. Nam sa to moc nepozdava, ze to ma byt tolko bez vzduchu, bez preväzu, no snad vedia, co robia, ale pojdeme aspon o den skor. Problem bude, aby mu ostal obvaz na ruke, pretoze uz v nemocnici si strhol zubami elasticky, ktory mal navrchu a doma si uz zvliekol aj cast obväzu. Ja som mu to este trocha previazala jednym obvazom, lebo on mal tu obviazanu rucicku stale v ustach, tak snad sa mu nepremoci. A na to som mu navliekla jeho ponozku, dufam, ze si to nestrhne. Drzte palce.

hana10
24. mar 2010

no vite maliby ste si to radsej nastriekat sprejom to mate najlepsie .ako u menšich deti to bude trosku stipat ale si zviknu . viete ja som lekarka a trochu sa v tom viznam . 😉 😀 🙄

berenika39
24. mar 2010

hana? jinak dobrý? sluníčko svítilo dneska dost, co?

bianka234
24. mar 2010

hana, si si istá? Baby ,moje deti síce chvalabohu nemali takúto nehodu, ale ja som zato mala keď som mala rok. Chytila som sa pece obidvoma rukami a bleskovo mi navreli dlane, vraj som mala namiesto rúk len také gule. 😔 A keď som sa vrátila z pohotovosti tak som bola ako zajko s labkami, chudiatko malinké. Ale prežila som to a mám krásne detičky. 😉

berenika39
24. mar 2010

bianka, to nebude myšleno vážně...ale tady není místo na nějaký srandy, popáleniny jsou jedny z nejhorších úrazů.