Porezaná ruka

babybear
3. feb 2018

Žienky poradte,mam isť s týmto na pohotovosť?Sestra umývala riad a porezala sa o rozbitý pohár..Rana jej zo začiatku dosť krvacala..Ale potom som jej zastavila krvácanie..Teraz to ma obviazané obväzom...Ďakujem za rady...

babybear
autor
4. feb 2018

dnes ideme na pohotovosť

aristka
4. feb 2018

Uz jej to sit nebudu ,skoda ,predlzila si hojenie ,ale stiahne sa to len treba dodrziavat rady dr.

kimi203
4. feb 2018

@aristka ockovanie proti tetanu pri porezani nozom?? Ved bakterie kt. tetanus sposobuju ziju iba v anaerobnom prostredi (hlboka rana bez pristupu vzduchu) a zo suroveho masa ho urcite nedostane...

aristka
4. feb 2018

@kimi203 smer utgent a pozri typy ran napr.od nozov.a co a ako sa osetruje.

bets
4. feb 2018

Ja som po takom škaredom porezaní bola na pohotovosti, zašili, zaočkovali proti tetanu a dokonca ma poslali na oddelenie chirurgie ruky, ale to bolo iné miesto na prste, kde mohla byt ohrozená pohyblivosť a nervové zakončenia.

akynka
4. feb 2018

Ta ruka vyzera byt dost mlada..neviem ci je dobre aby to dieta trpelo kym sa same vyhoji..ja by som s tym nesla ale to som uz stara koza :-/

kimi203
4. feb 2018

@aristka ja mam ist na urgent? Vidim, ze je to povrchova rana, iba koza rozrezana..tam urcite nehrozi nakaza tetanom..

babybear
autor
4. feb 2018

Už sme boli na pohotovosti..Doktor povedal že by to bolo na 5-6 štychou ale že to už nemože zašiť pretože šit sa dá len do 12hod.Takže len to vydezinfikovali a dali jej tam nejakú mastičku a zaviazali obväzom...V utorok máme ist na preväz...Dakujem vám za rady.. 🙂