Pracovný úraz bez PN.

14. dec 2019

Dievčatá, potrebujem poradiť. V robote som spadla a zlomila som si ruku. Musím u lekára povedať, čo sa mi stalo, alebo len povedať, že som rachla. Ide o to, že nechcem byť na PN. Lebo ak by som povedala, že sa to stalo v robote, on by to musel niekde hlásiť, nie?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
14. dec 2019

ideš sama proti sebe..čo si nahlásila pri prvotnom ošetrení? lebo toto je platné....

autor
14. dec 2019

@janinah Len som bola u známej, čo pracuje na RTG, je tam fraktúra, ale u lekára som ešte nebola na sádru, najprv som sa tu pýtala na ten postup.

autor
14. dec 2019

@evamarek77 Môžem pracovať aj so sádrou, trošku komplikované, ale dá sa.

janinah
14. dec 2019

Nebud hlúpa,oficialne sa daj vyšetriť,povedz ako sa prac. úraz stal a rieš to...len pozor,ak si to v práci okamžite nenahlásila a niet svedkov,tak bude problém,ruku si mohla zlomiť cestou z práce či neskôr.....

sara07
14. dec 2019

spýtaj sa šéfov a dohodnite sa či ano alebo nie
inak na pn chod , má to byt v klude, kludne môžeš povedat že si spadla ked si šla z prace a spadla si, oni nejak hodinu padu nevedia určit
a ked s tým budeš hybat zle sa ti zrastie a budu ti to lamat a znova všetko + sa chodi na rehabilitacie ked to daju dole bude sranda s tým hybat
toto bez pn by som nešla do toho raz budeš mat 60 a môže ta to boliet hnustne, lieky proti bolesti si paltíš na takéto veci a bude ta to mrziet

autor
14. dec 2019

@janinah Neviem, či bol niekto priamy svedok, len som vravela, že som spadla a ruka mi začala puchnúť a modrieť. No to už videli všetci.

autor
14. dec 2019

@sara07 Veľa mi k tej 60-ke nechýba.

0silvia0
14. dec 2019

A preco to riesis takto diskretne?

suzitok
14. dec 2019

Je to pracovný úraz a bodka.... neviem, čo ťa núti silou-mocou chodiť takto do práce a ešte aj zatajovať pred lekármi, ako sa to stalo....

autor
14. dec 2019

@suzitok Končí mi zmluva 31.12. a bolo mi naznačené, ak sa teraz pred Sviatkami hodím na PN-ku, nepredlžia mi ju.

autor
14. dec 2019

@0silvia0 Kvôli tej zmluve.

nika82
14. dec 2019

Je ti prednejsia zmluva či zdravá ruka

nika82
14. dec 2019

Nahlásiť úraz, ísť na chir RTG on a NEVYMYSLAT

autor
14. dec 2019

@nika82 Oboje predsa. V mojom veku si ťažko nájdem novú prácu.

janinah
14. dec 2019

Iné je PN pre soplíček a iné pre zlomenú ruku,normálny zamestnavatel to pochopí....nebud hlúpa,môžeš mať z úrazu komplikácie,nedajbože operácia,tak mysli dopredu....so zlomenou rukou pracovať sa ozaj nedá,ruka bolí,puchne,má to byť v klude ,nie som laik v tomto....

autor
14. dec 2019

@janinah Veď to...normálny zamestnávateľ.

sara07
14. dec 2019

tak aspon dovolenka nie , nemôžu ta predsa nutit chodit do prace so zlomenou rukou a ešte k tomu ked sa ti to stalo v praci

laska201
14. dec 2019

No muzov kolega takto zanedbal uraz pychol sa nozom mala ranka lenze rucicku machal v chemikaliach a taky zapal dostal ze musel ist na operaciu za 1sekundu 12.a prisiel by o celu ruku.treba uvazovat trosku dopredu.

sara07
14. dec 2019

ako to že nechcu mat inšpekciu na prešterenie a opletačky to chápem ale aby ti branili ist na pn alebo dovolnku so zlomenou rukou to je ako cez čiaru už absolutne
a máš ako fakt istotu že ti ju predlžia ? by som si už teraz pytala to predlženie,
zlomená ruka to je mesiac cca doma, + dva mesiac rataj dochadzanie na rehabilitacie ono sa tej pn ked ti daju dole sadru aj tak nevyhneš, to nezdvihneš tu ruku doslova

ovaaa
14. dec 2019

Treba nahlasit, bezpecak spise zaznam, ako sa to stalo, svedkovia...atd.pisomne sa oboznamia o riziku urazu aj zamestnanci.Dostanes tlacivo,kt. si das potom potvrdit u lekara.Pn pri pracovnom uraze mas 100%.Tvoj zamestnavatel ma vypracovane BOZP tam su vsetky postupy.

evittam
14. dec 2019

@suzitok Ze by blbosť?

nika82
14. dec 2019

praca sa da najst v kazdom veku

autor
14. dec 2019

@nika82 Fakt? Tak som asi veľmi sprostá :( Pri poslednom hľadaní mi to trvalo tri mesiace a zakaždým otázka "koľko máte rokov" ???

autor
14. dec 2019

@ovaaa Ja neviem baby....nechcem ísť na PN.....myslím, že mojej otázke nikto nerozumel, alebo áno ?

autor
14. dec 2019

@evittam To fakt? Človek potrebuje radu a tu sa mu dostáva len výsmech a sarkazmus...Apropos....99% žien nereaguje na diskusiu, ale na reakcie v nej....ty si možno cool, ale ja som starý človek a prácu potrebujem....sádru mi dnes dali a zajtra napíšem, ako som dopadla....možno to bude zaujímať aj niekoho iného...

evittam
15. dec 2019

Nie tu nejde o to kto je cool. A to ze si stara si este aj hlupa. Ja som úprimná a nie cool. Nakolko ak si staršia tak uz by si mala mat aj dost rozumu a nie na ukor svojho zdravia robit co robis. To je vsetko.
Btw.potom to s pracou na SVK presne tak vyzera a dlho vyzerat aj bude ked sa stále najdu tebe podobni ludia-do práce "cez mrtvoly"....."Drzat hubu a krok" a nič nechciet na co mas narok len aby nahodou "chudak" zamestnavatel nemal nejaké problémy.
To ze si ty zničis zdravie je tvoja vec. Ľudská hlúposť naozaj nepozna hranic. Bohužiaľ.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
15. dec 2019

K otázke-u lekára mozes povedať co len chces a naďalej zavádzat a klamat ako to uz ostatne robis a to len pre "dobro" druhych. A ano rozumela som otázke. Vlastne nic nechces len makat na ukor vlastneho zdravia.
A nikto sa ti tu nikde nevysmieva. Mas tu len nazory ako si žiadala a rady co treba robiť v podobných prípadoch. Tebe sa to zjavne nepáči. To uz je ale tvoj problem.
Nechces PN, urazove,....tak makaj so zlomenou rukou. Vela šťastia.