Prehryznutý jazyk trojročného chlapca

majuska451
14. apr 2015

Prosim radu moj troj rocny chlapec dnes spadol tak na detskom odrazadle na bradu,ze si zahryzol do jazyka v strede a ma tam asi na sirku 3cm, a na hlbku 1,5 cm rozhryznute mozno aj trosku viac na hlbku.poradte co mam robit, treba s nim ist alebo pockat co bude.dakujem

jamelia
14. apr 2015

Radsej by som sla na pohotovost.

linduska27
14. apr 2015

Máme rovnakú skúsenosť nechali sme zarast samo ak to není naboku zrastie sa to samo syn tam ma teraz jazvicku tak 1cm..pár hodín po tom ako sa to stalo sme dali na to nanuk a stiahlo sa mu to..pár dní bol problém s jedením..držím palec

linduska27
14. apr 2015

@majuska451 môžem ti poslať fotky ako sa to hojilo ak by si chcela

majuska451
autor
14. apr 2015

@linduska27 prosim ak mozes budem rada ak posles na email tak tu je moja adresa majuska451@azet.sk

stepanka274
14. apr 2015

Neboj sa, rychlo sa to hoji, mne sa stalo ked som bola mala, skocila aom z hojdacky a zahryzla si do jazyka z celej sily, mala som tam styri zarezy pidla 4 hornych zubov, krvacalo to velmi, ale k lekarovi mama so mnou nesla, dodnes si pamatam ze sami to velmi rychlo zahojilo.

locko007
14. apr 2015

Toto sa stalo aj mne, keď som bola malá. Vraj mi visel jazyk na vlásku. Nič mi nešili, zahojilo sa mi to samé.

majuska451
autor
14. apr 2015

@locko007 jemu prave nic nevisi,lebo to ma v strede jazyka,ale je to urcite pre neho neprijemne a bolestive

majuska451
autor
14. apr 2015

@stepanka274 diky za povzbudenie

majuska451
autor
14. apr 2015

@linduska27 uz sme dali aj nanuk a konecne som ho videla dnes usmiat sa ked videl nanuk

linduska27
14. apr 2015

@majuska451 ono to pomôže dieťa sa poteší a vtedy to neboli a ľad stiahne opuch.. idem pohľadať tie fotky a pošlem ti

kittyjuliette
14. apr 2015

Ahoj,neboj,jazyk sa hoji rychlo😉zajtra ho bude mat zrejme pripuchnuty a tahsie sa mu bude rozpravat,davaj mu srudene-jogurt,nanuk...ked tak perfektny je roztok z lekarne-jox sa tusim vola na vyplachovanie a dezinfekciu a stoji do 5e,mam piercing v jazyku,takze mam skusenost.do cca 3 dni maly ani nebude vediet,ze sa nieco stalo

linduska27
14. apr 2015

@kittyjuliette aj ja som mala piercing v jazyku pred 10 rokmi a doteraz si zivo pamatam na to ako som nemohla tyzden jest a splhala som sa po stene od bolesti 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kittyjuliette
14. apr 2015

@linduska27 😂😂😂ale zass take zle to nebolo,sice som suslala a samozrejme kedze som si to rozdrazdila jedlom-mala som jest len kase,ale ja chytra som dlavila vsetko,tak sa mi to hojilo tyzden,ale inac v pohode,tetovania boli horsie

linduska27
14. apr 2015

@kittyjuliette no veru ja som lepšie zvladla tetko ako jazyk 😜 asi tým že každý sme iný a každý to inak nesieme :D

majuska451
autor
15. apr 2015

@kittyjuliette ja len sa bojim ci sa mu to nemoze zapalit.vies on si vyplachovat neda,to je trosku problem u deti

kittyjuliette
15. apr 2015

Nezapali,sliny su najlepsia dezinfekcia.Skoda,ze by si nevyplachol,ten jox to tak akoby umrtvi a navyse sa to podstatne rychlejsie hoji a odpucha.Ak sa moc bojis,urcite nieje na skodu ist k lekarke,ale stejne ti da max nieco na vyplach

majuska451
autor
16. apr 2015

@kittyjuliette dakujem velmi pekne ,teraz mu to trosku zbelelo

kittyjuliette
16. apr 2015

@majuska451 neboj nic,to najhorsie ma za sebou,ked tak je fajn cumlat kocku ladu,aj ked on je este drobcek,tak zase aby neochorel...nedavala si mu mliec.vyrobky?ak ano,z toho mu to zbelelo,to zide

majuska451
autor
17. apr 2015

@kittyjuliette ano jedol aj mliecne

kittyjuliette
17. apr 2015

@majuska451 tak to ma z toho taky belavy povlak na povrchu,to som aj ja mala...a uz lepsie?

majuska451
autor
18. apr 2015

@kittyjuliette lepsie o vela uz aj poje a nestazuje sa ze ho boli, ale este ma dost hnusne to

kittyjuliette
18. apr 2015

Chudiatko male...ale neboj,za par dni si uz drobec ani nespomenie,ze sa mu nieco stalo😉

dzejn80
18. apr 2015

@majuska451
Neboj sa rychlo sa to zahoji, sama mam na jazyku jazvu, co som si ho asi 2,5 rocna prekusla skrz ... Neboli so mnou u lekara, lebo teta co je doktorka bola s nami ... nie je na to moc co dat ..., len kasickovu stravu slamkou, kym prejde najvacsia bolest 🙂

dzejn80
18. apr 2015

@majuska451
Este ma napadlo, ked dokaze udrzat v ustach tekutinu aspon chvilku, sprav mu repik, to moze aj prehltnut

majuska451
autor
18. apr 2015

@dzejn80 dakujem za radu

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuska451
autor
18. apr 2015

@zazvorka87 az po mne mraz ide

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuska451
autor
20. apr 2015

Tak este to nema uplne v pohode, ale je to omnoho lepsie a on je velky jedak tak od zaciatku skusal a jedol,aj ked mu to islo tazko skusal

kacenka_83
1. sep 2015

@majuska451 nam sa stalo pred 2 to iste, prehryznuty v stred hore cce 2 cm dole 2 mm. V narkoze zasivali ale hned na druhy den vypadol jeden steh a trosku sa to otvorilo. Dnes sa mi to zda trochu zapalene... Jest jej chuti , prave to musim kontrolovat aby to nebolo tvrde. Lebo hned prvy den jedla rozok a asi preto odisiel ten steh. Ako ste dopadli vy? Uplne sa mu to zacelilo? Nezapalilo?