Prerezaná šľacha na malíčku

moniikka
9. jún 2018

Má niekto skúsenosť s operaciou ,keď si dcéra prerezala šľachu na malicku.Mala byť operovana už pred 2rokmi,mali sme aj všetky pooperačné,ale hematologicka nedovovolila kvôli nízkemu množstvu bielych krviniek,takže predoperacne vysetrenia prepadli.Potom sa nám narodil synček,ktorý si vyžadoval veľa pozornosti a nebolo možné zasa všetky vyšetrenia absolvovať.Viete mi poradiť či by sa to dalo operovať aj po 2rokoch,keďže neohne malíček v 1článku a viem ze .Ďakujem za vaše odpovede

slunce3
9. jún 2018

Ano da sa to operovat ale boli to jak fras, neskusali vam to dlahovat? A kazdy tyzden posuvat dlahu?

moniikka
autor
9. jún 2018

@slunce3 problém bol aj v tom,že dcéra nepovedala ze niečo nieje v poriadku s malickom.Dozvedeli sme sa to,keď sme boli na chirurgii,keď zlomila ruku,ale dlahu nám nedali,len hneď termín na operáciu.Ale ako hovorím nebolo možné ísť

slunce3
9. jún 2018

Tak ja neviem,ja osobne keby to bolo mne, asi by som ja iz nesla na operaciu, ak by ma to neobmedzovalo v zivote,sporte a, pod. Asi by som na to dlabala 😂
Kolko ma dcera? Lebo ak je starsia asi by som nechala uz rozhodnutie na nej, ved ak to jej nevadi...
Ale jasne operovat sa da v dnesnej dobe uz takmer vsetko. Len si zas budes musiet vsetko obehat, popr. By som este skusila ineho dr. Nech to kukne ci by to neslo bez operacie napr. Dlahovanim a, postupnym natahovanim, to sa fakt po mm. Posuva ale je toto len obvaz s vystuzou... popr. Nejaky fizioterapeut nech to kukne ono asi by to aj robil nejaky fizio,chirurg asi ani nie. Tak nech vam dr. Da papier k rehabke nech to kukne tvojmu dr. To moze byt u zadnice a aspon uvidis ci to nejde aj takto, ale neviem co je lepsie lebo to dlahovanie je min. Na 2-3m.

moniikka
autor
9. jún 2018

@slunce3 ma 13rokov a sama chce ísť do toho cez prázdniny

pribinak
9. jún 2018

@moniikka tak ked chce, tak ju podpor. Je to mala operácia, ziadna transplantácia srdca. Obehni predoperacne a sup, nech to ma slecna rychlo za sebou

moniikka
autor
9. jún 2018

@pribinak veď ju aj podporujem,len som chcela vedieť či sa to dá spraviť aj po 2-3rokoch od prerezania

slunce3
9. jún 2018

Tak ked chce nieje o com, operaciou to, bude mat najrychlejsie,drzim palce

maryzabeth
14. jún 2020

@moniikka Dobry den, boli ste prosim nakoniec s dcerou na tej operacii? mne sa stalo pred tyzdnom to iste a neviem co s tym, prerezala som si asi slachu na malicku a neohnem ten clanok prsta blizsie k nechtu co je ☹ este to nemam uplne zahojene, nesla som s tym k dr. krvacanie som zastavila, obviazala a pomaly sa to zrasta... ale neohnem vobec ten druhy clanok...

moniikka
autor
15. jún 2020

@maryzabeth nie, neboli keďže sme to nemali schválené od hematologicky a v tom case sa mi narodil synček a nebolo možné chodiť s nou po vyšetreniach zasa. Uz je tomu skoro 5 rokov,ale chcem si zistiť ci by sa to dalo spraviť este teraz aj keď to je už dlhšia doba

moniikka
autor
15. jún 2020

@maryzabeth choďte s tym radšej ku doktorovi, nech vam povie ci ju mate prerazanu alebo nie. Dcérke to teraz chyba

maryzabeth
15. jún 2020

@moniikka bola som dnes u chirurga. Mam to prerezane, chcu mi to operovat v stredu ale s hospitalizaciou na 2 dni... Mam tiez doma 6tyzdnoveho synceka, ktoreho dojcim... zajtra este idem na konzultaciu jednodnovej chirurgie, lebo hospitalizovaná 2 dni nechcem byt. Po takej dlhej dobe ako to ma vasa dcera mi povedali, ze sa vraj uz da len plastika, slacha sa asi casom skratila, dotiahnut sa asi nebude dat a treba ju nahradit inym kuskom slachy... ale odkial, ako mi nepovedali... uz aj toto moje zranenie po tyzdni ako som to odkladala, tak nevedia ci pojde tak lahko napravit a slachu zosit... ja to mam z vnutornej strany malicku...

moniikka
autor
16. jún 2020

@maryzabeth tak to mate tak ako moja dcera. Držím prsty nech vam to dobre dopadne