Pricviknuté prsty. Ako ste to riešili vy?

ramzesa
7. okt 2007

maminky pomoooc, co s nimi? mozu byt zlomene? ako ste to riesili vy 😒 .

roasha
7. okt 2007

neboj,dokazu hybat,nemalo by to byt zlomene.ja sopm si ako dieta pribuchla prsty do branicky,do perinaka/stare komunisticke perinaky na pol izby/,neteri som pribuchla do auta,este ze to nebola stara skodovka,nie som si ista ako by to dopadlo.moja sestra,ked bola mala,zacvikla si prstiky do retiazky v trojkolke.deti maju prstiky este chvalabohu dost pruzne.ked sa pribuchne,treba to hned silno stlacit,aby sa tam nenahromadila krvicka,aby bo zbytocne neomodrelo,mam skusenost .😅 ozaj aj mojej malej sa mi uz podarilo zacviknut prstiky do dveri/boze,ja som hrozna 😅 /.neuskodi octanova masticka,uz len pre efekt neplakania. 🙂

ramzesa
autor
8. okt 2007

ahoj roasha. dakujem za pozitivny prispevok 🙂 . Prstek je v poriadku, aspon zlomeny nie je, ale riadne spuchnuty ☹ . A pricviknut mu ho sa podarilo mne 😖 a dost skaredo. Teraz to uz vyzera pekne, ale ked si spomeniem, ako som mu ho tam privrela, brrr 😢 . A to ho vopchal na tu stranu,kde su panty 😕 .

erik96
9. okt 2007

ahoj, no moja osobná skusenosť ťa asi nepoteší 😔 .ked mal moj syn 3 roky, prihodilo sa nám to isté / tiež strčil prsty do bránky a mamina si to nevšimla/. nesli sme hned k lekárovi, o chvílu prestal plakať, tak sme si mysleli, že to určite nie je zlomené. na druhý den to omodrelo, k lekárovi sme sli asi až na 3 den. urobili mu RTG a zistili, že prsty nie u zlomené, ale prasknuté. Na 2 týždne dostal sadrovu dlahu. O pár rokov neskor sa moj syn spustil na šmyklavke, kde sedela kamoškina 3 r. dcera.Nohou jej narazil do ručičky.K lekárovi sa tiež odobrali asi až na 3 den. Malej dali dlahu, a ked zistili, že sa to nezhojilo, museli jej dat este aj sadru.
Takže tak, po mojich skusenostiach by som k lekárovi išla, pekný den

roasha
9. okt 2007

cauky ramzesa,no ako prstiky?dufam ste uz ok.mne sa malej tiez podarilo na tu pantovu stranu,neboj sa.a ked som si pribuchla do perinaka cca trojrocna,mamina si myslela,ze uz budem bez prstov ked otvori,a som normalna kocka 🙂 🙂 🙂

tanjaja
17. júl 2010

Tak dnes sa nieco podobne stalo aj nam. Pricvikla si dcerka palec do pantovej casti dveri. Plac hrozny teraz je uz spokojna aj pekne zaspala. Len ho ma opuchnuty. Narychlo som nasla kalciovu masticku. Ohyna ho ale myslim ze len pre ten opuch nie celkom ako predtym. Je tu aj vyzva aby sa islo radsej k lekarovi, tak neviem poradite niekto?Ma este niekto s tym skusenost?

evina313
18. júl 2010

no synovi sa to stalo ked mal 3 roky. normalne s nim fungoval, ale na druhy den mu to omodralo, tak sme isli k lekarovi. rozbili mu rtg, ale nemal to zlomene, iba prasknute. vraj deti maju velmi krehke kosti.dostal dlahu na 2 tyzdne. ja by som urcite isla, aby sa jej nahodou nieco zle nezrastlo

bodka70
19. júl 2010

naša dcérka Sonička si ako 1,5 ročná pricvikla palec do vchodových dverí, ale tak nešťastne, že je vytrhlo necht z lôžka ☹. Šok pre ňu neskutočný, ani sa nedokázala nadýchnuť a plakať, boli sme na chirurgii, tam jej museli strhnúť zvyšok nechta a 2 týždne sme chodili na prevezy. Po zákroku okamžite zaspala, tak ju to zmorilo, chúďatko 😒 . Teraz je z nej už veľká slečna, už si to nepamätá, ale doteraz má necht na pravom palci troška krivý oproti tomu na ľavej ruke.
Takže skončiť sa to môže všelijako 😒 .

laura112
17. okt 2012

Ahojte mamicky dnes sa stalo aj mne ze som synovi privrela prstik
do dveri tam kde su panty som si nevsymla že sa tam drží.. moze to mat zlomene? myslim ze.to ma opuchnute a na niektorych miestockach trosku cervenkave. taaak plakal som sa vystrasila ale potom ho to zmohlo a zaspal mi. sa bojim aby to nemal zlomene. mam ist s nim ma pohotovost alebo mam pockat a ist zajtra jeho deckej lekarke?prosim poradte mi a co mo mozem nato dat?nejaku masticku?

bublik25
26. okt 2012

ahojte mamičky..dnes som malej prvrela prsty omylom sedela v stolicke na krmenie a ked som otvorila chladnicku zo zadu vypchala palce a ja som ju zavrela....plakala ale teraz sa hraje ma 9 mesiacov...bojim sa kam mam ist na rentgen alebo ako to riesit?zatial to nepuchne hraje sa snimi

magic08
26. okt 2012

@bublik25 nestresuj... dietatu nic nie je... prsty nie su opuchnute, pouziva ich, tak naco bezat na rontgen. Niet co riesit...

bublik25
26. okt 2012

@magic08 dakujem,uvidiem do vecera dufam ze to bude fajn...

magic08
26. okt 2012

@bublik25 urcite to bude v poriadku... kebyze to ma zlomene tak to meni farby okamzite, a ma to opuchnute ... 🙂

bublik25
26. okt 2012

no trosku to ma asi opuchnute ale farbu to nemeni

martinamartinko
28. jan 2014

Kocky dnes u nas to iste.Ukazovak dvere pri pantoch.Zatial davam octanovy obklad.Ma to trosku opuchnute ale hybnost ok.Uvidim...

xxx123456789
11. apr 2014

Ahojte dnes sa mi prihodila taka vec s prstekom moja mala dcerka si pricvikla prst v aute ☹ bohuzial som nebola pri tom iba manzel obviazal jej to a zalepil teraz mi tu skovina od bolesti a nie a nie dat dole ten obväz lebo ju to boli..este pred zalpenim to mala na krajoch zaliate krvickou..prosim poradte,vopred dakujem!! 🙂 😉

danjelca
11. apr 2014

@xxx123456789 pohotovosť hned!
však to može mat zlomené ...

luckadominika
13. apr 2014

Zažili ste niektorá že po pricviknutí časom odišiel aj nechet??? moja malá si minulý týždeň privrela a teraz vidím že jej nechet odchádza... dajaké rady a tipy by som poprosila . Dakujem

nika38
4. máj 2014

Ahoj, ja som si pricvikla prst do dveri bol tiez podliaty krvou a menil farby mam ho taky cerveno modro fialovy zacal mi vyrastat novy pod nim novy nechet, tak dufam ze odpadne ten stary bez problemov. Moze to trvat niekolko tyzdnov. Pokial by jej nevyrastal pod nim novy, treba ist s tym urcite k lekarovi sa poradit. A moze to Ja ho mam uz do polovicky odrasteny. Tak vela stastia

mary939
25. sep 2014

Nam sa to stalo dnes. Dvojrocny syn privrzol do balkonovych dveri palce rocnej sestre. Chudatko moje. Stvrty prst jej na konci ocervenel a mala to fialove z oboch stran v mieste privrznutia a aj jej to krvacalo. Sli sme teda na rontgen a malo by byt vsetko v poriadku. Dali jej na to nieco chladive, zaviazali a isli sme domov. Vyzeralo to hrozivo, nastastie by to malo prejst samo.

ladefrancies
5. apr 2016

Ahojte mne sa Stalo dneska že: zatvárajú som dvere na aute A nechtiac som si Pricvikla na ľavej ruke stredný prst je to tvrdé A strašne to boli čo mám robiť???

sasa1983
5. apr 2016

@ladefrancies ist na pohotovost. Preboha co tu na MK chces vyriesit? Nerozumiem

andrea7551
8. sep 2016

pozeram ze privrete prsty su trend 🙂 ...
ja som si pricvikla prst asi pred 3.tyzdnami a az teraz pred par dnami som isla na chirurgiu lebo bolest uz nebola znesitelna .... tak ho mam ovity 🙂 ale zaujimave je ,
ze ma vtedy az tak nebolel ked som si ho privrela 🙂
Kazdy z nas ma ine telo, niekomu len prsty opuchnu niekomu prasknu kostičky.
je to rozne ....niekedy si vravim ze clovek by mal mat vsetky skoly vystudovane od pravnika po zdravotnictvo .... aby sme s kazdou malickostou nemuseli utekat na pohotovost .
JA OSOBNE SA NIEKEDY CITIM AKO( NEMOZNE). KED SEDIM V CAKARNI U LEKARA A CAKAM NA VYSETRENIE ---A ESTE KED ZISTIM ZE JE TO LEN NEAKA MALICKOST A LUDIA TAM CAKAMJU Z HORSIMI URAZMI JE MI TRAPNE. ALE CLOVEK NEMOZE VEDIET CI JE TO LEN POVRCHOVE ALEBO NIECO CO MU ZASAHUJE AJ VNUTRO ORGANIZMU.
CO MYSLITE ?