Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prosím poraďte, rozrezaná noha v zahraničí

diana218
15. feb 2019

Ahojte, môjmu priateľovi sa stal už pred týždňom škaredý úraz. Sme na Sri Lanke co to ešte zhoršuje. O plutvu zo surfu si rozrezal na strane chodidlo tak, že sa mu až koža odlupla aj s trochou mäsa, najskôr sme si mysleli že to bude fajn, keď to vydezinfikujeme cistym alkoholom a budeme potierať antizapalovou vodičkou každý den, (pár dní, kým to vyzeralo veľmi otvorené to nosil zabalené nech mu tam nejdú nečistoty) vyzeralo to že sa to aj zlepšuje, až na trochu hnisu ktorý mu vyšiel aj z druhej rany ktorá bola už skoro zahojena a teraz sa znovu otvorila, alevvyzeralo to že už to odpucha, išli sme sa prejsť (prešiel možno 2km) a zhoršilo sa to. Znovu mu to napuchlo a zčervenalo, a chrasta vyzerá že sa ani poriadne nerobí. Konečne som ho dnes presvedčila ísť k doktorovi, tak pôjdeme o chvíľu, ale moc im tu nedôverujem, preto sa pýtam tu či nemáte nejakú radu alebo skúsenosti s niečím takým. už neonapuchnuté plus ho to bolí. Ďakujem veľmi pekne za rady

evallu
15. feb 2019

@diana218 doktor !!! Asi sa mu to zapálilo , resp ma tam infekciu. Treba dezinfikovať zašiť držať prekryté sterilne ALE vzdušné , nechodiť ... ak uz je inf tam tak lokálne aj vnútorne antibiotiká ... v takej krajine hľadajte súkromného chirurga zaplatíte viac ale stojí ta noha za to... aj podľa budovy čistoty a vybavenia ambulancie sa dá poznať kvalitný doktor ... držím palce

sissy27
15. feb 2019

@diana218 no samozrejme, že smer lekár, nič iné sa ani robiť nedá. Teda dá sa ešte experimentovať, že možno si s tým telo samé poradí, prípade máčať v mori, lebo slaná voda mu to vydenzinfikuje, ale výsledok neistý.
Verím, že cestovné poistenie ste si uzatvorili, tak nebude problém ani s peniazmi za ošetrenie.

22patricia22
15. feb 2019

sama by som to tam isto neliecila. rozhodne musi ist k lekarovi a zvlast ak ste v takych krajinach. ak mas nejake pochybnosti, tak isto mate cislo na delegatku, tak zavolaj jej nech niekoho zozenie

tenerifka
15. feb 2019

@diana218 mne sa stalo nieco velmi podobne v lete na Maldives, rozrezala som si nohu o koral, nastastie az ku koncu dovolenky. Mne to osetrovali 3-krat za deñ v rezorte, ale s tym, ze ak dostanem horucku alebo sa to zhorsi, prevezu ma na kliniku na susedny ostrov. Nesmela som sa 2 dni kupat a vobec som nesmela stupat na piesok, po tych 2 dñoch som do mora skackala na jednej nohe, ale fakt som to nezatazovala, oddychovala som na lehatku pod palmou, tie prve 2 dni mi dali zamestnanca s inv.vozikom a vozil ma napriec ostrovom do restiky. Takze nech vela oddychuje aspoñ 2 dni, chodi na osetrenie a cistenie a v pripade zapalu atb

tenerifka
15. feb 2019

@22patricia22 aku delegatku prosimta?

babi81
15. feb 2019

@diana218 doktor, urcite ste su dali
poistenie takze v pohode doktorovi alebo na pohotovost

diana218
autor
15. feb 2019

Ahojte ďakujem veľmi pekne, akurát sme prišli od sukromneho doktora a veru nesklamal. Poriadne mu to tam precistil, vydezinfikoval a povedal že tam ma infekciu, dal mu antibiotiká, obviazal a ak sa mu nezlepší má ísť aj na rontgen keďže to má veľmi narazene. Ďakujem ale za odpovede 😊

tenerifka
15. feb 2019

@diana218 tak super, nech vela oddychuje s nohou hore, a nech ide znova na kontrolu. Mohol mu na par dni pozicat barly

tenerifka
15. feb 2019

@diana218 vyuzili ste poistenie? Ja som sice mala samozrejme cestovne poistenie, ale nic po mne nechceli