Rana na tváričke bábätka. Ostane po nej jazva?

julianka99
30. jún 2010

Ahojte maminky,
tak dnes mám hrozný den... malinkej našej 9mesačnej dcerke spadla na tvar lampa a rozťala jej ličko pri očku :((((((((((((((((((((((((((( stiahla ju na seba , som z toho hrozne zničená a viem že je to moja vina... ale teraz to už nerozberiem späť...
Šili jej to a má aj stehy :(((
Nemáte niektorá s týmto skusenosti s hojenim??? a či bude mať jazvičku? dakujem moc

marika80
30. jún 2010

Ahoj, nasa mala si tiez asi v tom veku oskrela licko na hrane stola, a skrabanec tam ma doteraz. Uz su tomu 3 roky, jej to ani nekrvacalo, proste to mala taky sram, ten sa zahojil a ostala jazva. Nedavala som jej na to nic, tak neviem ci preto je to stale vidno. Je to sice menej ale je to tam ☹
Prajem vela stastia s hojenim.

cikyta
30. jún 2010

@julianka99 Moja Silvinka si pred pol rokom uškrabla líčko hranou tuby z kremu.Ma tam jazvu doteraz,aj ked to nebolo nič hrozne.
No a ja osobne,ked som bola malá,tak ako 1-ročná som spadla so skleneným pohárom a ten sa mi v ruke rozbil.Mám na dlani 2 jazvy.Vtedy mi to nezašívali,aj ked mama tvrdí,že mohli.Neboli somnou u dr.Jazvy mám len také jemné čiaročky-rovnakej farby ako koža.
Ja si myslím,že Julka bude mať určite jazvičku,no kedže sa jej to stalo ako 1 ročnej,bude to jemné v dospelosti. 😉

henikav
30. jún 2010

@julianka zial stava sa, deti neustrazis, bud rada ze to nebolo vaznejsie a zial, asi jej jazvicka zostane, nas maly ma takmer 10, uskrabol si licko ked mal asi rocik, len taky skrabancek a ma ho tam doteraz, deticky maju velmi citlivu pokozku. Skus v lekarni maju masticky na hojenie jaziev, mozno to aspon trosku zlepsi a mozno casom bude takmer neviditelna, nas maly ju tam sice ma, ale nikto si to ani nevsimne, hoci my o tom vieme

anjelicek26
30. jún 2010

Saska si roztala obocie, ked mala 1,5 roka na hrane stola, siroke to mala a hlboke, dnes nie je vidno takmer nic. Hlavu hore, aj tak z nej bude kocka 😎 V lekarni maju kremiky na lepsie hojenie jaziev, su sice nehorazne drahe, ale zaberaju. Urcite natierat 😵

traktor
30. jún 2010

aj nasa miska sa ako babo skrabla na tvaricke a jazvicku tam ma doteraz..., takze jazvycka urcite ostane a zvlast ked to bolo site...ale hlavne, ze je ok, ze sa to neskoncilo horsie..a neobvinuj sa , niekedy mozes aj tesne stat pri dietati a ono sa nestastne udrie...skratka je to tak

julianka99
autor
30. jún 2010

Dakujem dievčatá, ale aj tak je mi hrozne... som neschopná matka,ale tak sa citia asi všetky maminy ked sa taketo niečo stane.. no škoda dúfala som opačne odpovede :( ale je fakt že som rada že to neni horšie , aj ked neviem čo bude dalej,.. dufam že sa to bude pekne hojiť...
ja mam obidve obočia rozbite adodnes je to vidno ale nebolo to šite...tak neviem...
Bože to je beznádej... rada by som bola aby tento den bol len sen... :((((((

lulu723
30. jún 2010

@julianka99 to mi je luto co sa stalo tvojej dcerke ☹ aj ja si tu mozem napisat,ze som neschopna matka,lebo prave dnes mi skoro auto zrazilo malu.kebyze nezakricim,aby stala isla totiz na potorke tak uz by bolo po nej,lebo akurat islo auto a veru 50 km/h to nebolo ☹ stale si to premietam v hlave a je mi do placu z toho.ale to je okamih a uz je zle a male dieta neustrazis a hlavne ked je zivsie ako ine deti.neboj rana sa jej zahoji a mozno tam nebude mat ani ziadnu jazvu.drzim palceky nech je vsetko oki.a hlavne si nehovor,ze si neschopna matka mohlo sa to stat aj kebyze strazi tvoj manzel...

latvia
30. jún 2010

@julianka99 ja pokial viem tak na tvari jazvy ostavaju menej viditelne ako na ostatnych castiach tela. a zavisi aj od toho kde to je a aky je rez a ci ho chirurg dobre zasil.spomen si na plasticke operacie celebrit 😉 po jazvach ani stopa, takze urcite nadej tam je 😉

cestovatelkaandrea
1. júl 2010

@julianka99- nas maly si roztal peru az do koze ( nie len natrhnutu peru) ked mal 14 mesiacov a museli mu ju sit na tri stichy. jazvicku ma, ale velmi slabo viditelnu na kozi. jazva na pere je viditelnejsia. pripajam sa k latvii, ze zalezi od doktora ako to zasil a aj od toho ako sa komu jazvy hoja. stale sa da jazva mierne vybrusit laserom ked bude dieta starsie.
a prosim ta neobvinuj sa, ze si nemozna matka. takychto padov este moze byt a mozes strazit dieta akokolvek... nasmu sa to stalo ked bol v skolke a ucitelka bola pri nom a zrazu padol a roztal si peru na lavici v triede.

marika80
1. júl 2010

juli uz s tym nic nenarobis, mna to tiez obcas zastve, ale treba sa s tym zmierit a brat to, ze hlavne, ze je zdrava. Ja mam cele celo pozasivane, co som sa strepala z bicykla, zo stromu, proste nejaky ten uraz patri k detstvu. Lahko sa to sice pise ale tazsie preziva. A kedze su to dievcatka tym viac nas to stve.

berus222
1. júl 2010

nasmu som nechtiac nechtom posriabala nosik, ked mal 3 tyzdne a zostala mu tam jamka. ale ked jej to dobre zasili, bude to mat dobre, skoro neviditelne. ja mam cely nos prisity uz vyse 20 rokov a skoro vobec to neni vidiet. a vtedy bolo ake lekarstvo!

julianka99
autor
1. júl 2010

Jáj dievčatá dakujem za slovká.... veru dnes to už máme odlepené a za týžden ideme vyberať štichy... ona ani nevie čo sa deje chúdatko moje, je to fakt beznádej a nikdy si to neodpustím.... je to môj najväčši poklad a ja som ho neustriehla... :((( výčitky a výčitky stále dokola.. a ešte dlho budú...
Dnes som volala aj kožnej a tá mi poradila mastičku dermatix,hovorí Vám to niečo..? Vraj je najlepšia a použivaju ju aj plast.chirurgovia....

ajsa32
2. júl 2010

aj syn v pondelok spadol a akurat na oboci ma ranu, nesli sme zasivat, nesla velmi ani krv, ale ma tam chrastu, zatial davam len zasyp a uvidime, co z toho bude. asi tiez kupim ten krem , tiez mazem homeopatickym kremom.
strasne ma to stvalo, ale co uz.

julianka99
autor
11. júl 2010

Ahojte, tak už nemáme štichy ale zato popri jazvičke má maličká taký malý opuch :(((( neviem či to je nejaka naskrčaná koža alebo len naozaj nejaký opuch... nemáte skusenosti niekto aj s týmto? Zajtra ideme na kontrolu ale pochybujem že na očnej chirurgii nám povedia viacej.... :( no tak uvvidíme... inak už mastíme mastičkami proti jazvam tak uvidíme či mojej malinkej princezničke pomôžem...

len.petra
17. júl 2010

Keď som bola malá (najviac 2 roky), tak som tancovala pri stole a spadla som rovno na jeho roh. Rozťala som si bok nosa a viečko, nos mi zašili asi troma stehmi, viečko netrebalo. Jazvička mi nie je vôbec vidieť. Tým, že bábo rastie, rastie aj hlavička a jazvička sa zmenšuje. 😉 Držím palce

julianka99
autor
18. júl 2010

Ahoj Peťka, tak takáto odpoved ako tá Tvoja ma velmi potešila, len či to tak bude naozaj.. teraz sa mi tomu veru ani nedá veriť... ale verím že časom sa to nejako vstrebe... aj ked moje výčitky zostanuu...... Dakujem :D

marianne
20. júl 2010

Ahojte,
aj moje dieta ma jazvu na brade, v lekarni uz kupit rozne gelove kremy.Ja pouzivam Xeragel a je vyborny.Pouziva sa uz na uzatvorenu jazvu kazdodennym natieranim a jazva makne a mizne.Len je to trosku drahe, ale co neurobite pre dieta, vsak?

julianka99
autor
22. júl 2010

No my používame Dermatix a tiež bol drahý... ale zatial nevidím nejaký pokrok :(((( veru dala by som neviem čo za zázrak 🙂))

henibeni
28. júl 2015

ahojte Julianka99 a marianne, bola by som zvedavá ako sa máte, ako s jazvičkami? Zahojili sa pekne?

henibeni
31. júl 2015

@marianne ja viem, že Tvoj príspevok je už starý, práve preto by som bola rada, keby si mi odpísala, ako sa jazvičkou na brade?

henibeni
31. júl 2015

@julianka99 ahoj, ja by som bola zvedavá, či Vám ten Dermatix pomohol?

julianka99
autor
31. júl 2015

Ahojte..... no neviem či pomohol ale kadždopádne som ho použivala dva roky... rano a večer som jej jazvičku masirovala a vtierala kremik... v podstate pokial nezačala chodiť do škôlky,.,, jazvička sa sploštila ale je viditelná... takže tak... Teraz má Julka už 5 rokov bude mať skoro 6 ale stále to mám pred očami... len dúfam že ju to raz nebude nejako trápiť... držim palce...

henibeni
1. aug 2015

@julianka99
Ahoj Julianka, ďakujem za odpoveď, moja dcéra má 4 a pol roka a tancovala na dlažbe na chodbe a spadla, má 4 štichy pod bradou, strašne ma to trápi. Ujo doktor nám dal silkyderm, natieram ráno, večer, zatiaľ som nemasírovala /bála som sa/, ale skúsim.

katkakovac
1. aug 2015

@henibeni Keď som mala 1,5 roka, preletela som cez sklo dverí. Mala som jazvičky na rukách a jednu na tvári vedľa úst. Tie na rukách zostali trochu viditeľné ale tá na tvári takmer nie je vidieť. Ako dieťa to bolo vidieť, ale ako som rástla, premiestnila sa smerom dole a pokiaľ na ňu neupozorním, nikto si to nevšimne. Mám aj jazvu na brade a tá sa úplne zmenšila. S tým, že deti padajú, majú škrabance a následne jazvy nič nespravíš. Sú to spomienky na detstvo, že som nesedela na zadku a niečo zažila. Aj môj syn už má jazvu na kolene a bude ju tam mať do konca života. Neboj, dcéra bude kočka😉

vulka
1. aug 2015

@julianka99 Syn mal dva podobné úrazy a po obidvoch ostali jazvy. Jedna rana bola šitá, druhá len lepená.

vulka
1. aug 2015

@julianka99 Aha, ešte ma napadá, že ak má poistku, tak nezabudni, že treba poistnú udalosť hlásiť.

henibeni
1. aug 2015

ďakujem dievčatá, ja viem, zahojí sa, len mňa to tak trápi.......vulka a tie jazvy sú dosť viditeľné na brade? koľko mal syn stehov? čím si natierala, alebo tie silikonové gély, to je jedno, ktorý používam?

julianka99
autor
2. aug 2015

henibeni viem presne ako sa cítiš... to mi ver... ja som sa tým trapila hadam aj dva roky.. a to som vyhladala aj odobrnu pomoc.. nemohla som spávať.. dcerka to má pri oku tesne a je to zvisla dosť hlboká jazvička... ako rastie tak sa mení.. všelijako sa nťahuje a rozširuje.. ale už som si nato tak zvykla že to neriešim.. ale vždy ma to zamrzi... brada je miesto myslim že lepšie ako tesne pri očku...naša mala 9 stehov tak si vieš predstaviť... inak viem že mi poradili aj obyč. indulonu aj tou som natierala a potom cez leto som jej to prelepevala aby sa jej to neopalilo ... a aj mala krem na jazvy s uv faktorom... neboj určite sa to bude len zlepšovať.. a ešte mi bolo povedané že jazvy vodorovne sa lepšie hoja ako tie zvisle čo mame my...

henibeni
2. aug 2015

@julianka99 no presne tak, stalo sa nám to 9.7., asi týždeň som nespávala, s nikým nekomunikovala - ani teraz nie veľmi, stále mi chodí po rozume len to....
Tou indulonou by som mohla natierať aj teraz - na géle silkyderm je napísané: nepoužívajte v kombinácií s inými preparátmi obsahujúcimi antibiotiká alebo iné liečivá. Tá nechtíková indulona je ako liečivo, alebo nie?
Ešte Ti napíšem, že moja sestra, má teraz 40 rokov a keď mala asi 8 rokov spadla na to železné čosi, čím boli pokryté šachty. Šili jej tesne pri oku a o trošku vyššie. Teraz keď je doma sa chodím pozerať, ako to vyzerá, lebo som si to ani nepamätala a vieš prečo som sa nepamätala? lebo jej to vôbec nevidno a keď si dá ešte makeup, tak to už vôbec nenájdeš. Tak, ja len dúfam, že aj mojej princezničke raz-dva tá jazva zmizne, lebo najradšej by som vrátila čas, len to sa už nedá.

henibeni
5. aug 2015

@julianka99 Ešte sa Ťa chcem spýtať natierala si jazvu cez deň indulonou a ráno a večer gélom?