Rozbil sa mi teplomer

nadaa1
9. júl 2017

Ahojky chcela by som sa opýtať čím sú plnené decké teplomery do vody ? Rozbil sa pri kúpaní keď sa kúpal môj manžel s 19 mesačným synčekom chcela by som vedieť či je to nebezpečné bol decký a umelý vo vmútri bola ta čiarka červená a po rozbití bola roztečená čím sa taký teplomer plní okrem ortute ? Boli sme teraz pri dr a tá povedala že sa už ortuťou neplnia ale predca ani nás nepozrela či je všetko ok ja som sa toho teplomera dotkla keď som ho vyhohodila a syn s mužom sa kúpali vo vaňi ale hneď vyšli s toho poradte dakujem

majenka1234
9. júl 2017

Ahoj,
mne sa rozbil tiež neboj nie je to ortuť, ale zafarbený alkohol.

alex49
9. júl 2017

nie je to ortuť, nemáš sa čoho báť, je tam nejaká chemická látka aby to vyzeralo ako ortuť ale nie je nebezpečná, vdaka za úniu

kammik
10. júl 2017

mne sa už tiež stalo u segry a tá hneď chytila záchvat, že je to ortuť a čo teraz s tým a panika, stres ale rýchlo som googlila a tiež mi našlo, že teraz sa už neplnia ortuťou takže môžeš byť kľudná, nič sa nedeje a keď ti to povedala aj doktorka tak to už duplom nie 🙂

radolina
10. júl 2017

Nic sa nedeje teraz tam uz nastastie ozaj nedavaju ortut ale nieco ine, tusim ten zafarbeny alkohol ako spominala majenka. A potvrdila ti to aj doktora tak sa vobec nestrachuj a nerob si s tym hlavu. Stane sa kazdemu 🙂

dorottka
10. júl 2017

Ja ked som bola dieta, z ortutoveho (toho este s ozajstnou ortutou) teplomeru som si udajne dokonca odhryzla - som tu niekolko dekad neskor a je mi fajn, aj ked mama skoro dostala vtedy infarkt na mieste :P

padan
27. dec 2020

Ahojte, dnes sa mi rozbil teplomer na fotke, predpokladám, že je to liehový teplomer... Mám ho cca 2 roky