Rozbitá hlava. Môžu byť z toho nejaké následky?

anndrea
28. máj 2009

Ahojte, dnes sme zažili hororový deň, malá behala vonku a v celej rýchlosti sa podkla a padla čielkom rovno na múrik. V momente bola zaliata celá krvou, aj ja, panický plač...skončili sme na chirurgii, čielko zašili, strašný rev, až histerický...potom rongten (naštastie nám nič nenašli) a teraz ju mám do rána sledovať či sa niečo nevyskytne, ako napr. malátnosť, zvracanie, čudné správanie, poruchy dýchania...som úplne hotová, stále ju chodím pozerať a navyše sme doma same, tatinko je v zahraničí na rokovani... ☹ je mi úplne na nič...myslíte si že by mohla mať malinká nejaké následky? bol to strašný náraz 😢

jabera
28. máj 2009

ahoj andrea, neboj urcite to nebude mat nasledky. keby aj mala slabsi otras mozgu, to prejde, ale ked zatial nezvracala, snad to bude ok... neobvinuj sa, ved sa to moze stat kazdemu..predsa ju nemozes zvazovat a nepustat von. neboj za 15 rokov bude frajerovi ukazovat kde mala zasitu hlavu...

anica
28. máj 2009

Anndrea, neboj sa, keby to bolo nieco vazne, tak hned po pade zvracia alebo ma poruchu vedomia....Taketo urazy vyzeraju vaznejsie preto, lebo je tam kopa krvi, ked si rozrazi hlavicku...Sleduj ju, keby sa ti nieco nezdalo, tak behni na pohotovost...ale si myslim, ze to dobre dopadne. Keby mali podozrenie na nieco vaznejsie, tak si Vas nechaju na pozorovani v nemocnici 😉

newyorkgirl
28. máj 2009

anndrea, neboj sa bude v poriadku, my sme padavky od narodenia, nasa mala strasne vela krat spadla na hlavicku a aby toho nebolo malo, raz s nou ako s 2mesacnou spadla moja mama zo schodov, nastastie bola vo fusaku a to ju zachranilo, moja mama skoncila s vyvrtnutym laktom, tiez som myslim vtedy zalozila nejaku temu o urazoch, ale uz je to zabudnute, tak vam drzim palceky nech sa co najskor vyliecite, akurat pozeram, ze mame skoro rovnako stare slecny, DRZTE SA 😉

anndrea
autor
28. máj 2009

Jaj dakujem Vam maminky, len sa citim vinna, ze som ju neustražila, každy sa na mna hneď vonku pozeral, híkal, že čo za mater keď má dieťa v kaluži krvi, aj som si poplakala...dúfam že zvládneme tútú noc, modlím sa za to

anndrea
autor
28. máj 2009

Ano newyorkgirl, Sophi je 3.11 😵 tiež škorpiónik

bambi09
28. máj 2009

anndrea,nerob si výčitky,nemôžeš všetko ustrážiť,aj keď viem,aký šok si z toho musela mať,Ty aj malá ☹ ☹
mne syn ako 3-ročný padol z toho hrajúceho autíčka,rozbitá brada,na čele hrča fialová,ja som skoro skolabovala-pohotovosť,rontgen,vyšetrenie,ako som sa bála,Bože,našťastie všetko ok,teraz je už veľký chlap 🙂 😉
sleduj malú,to určite,ale nevyčítaj si to,stane sa to aj najlepšej mamine 😉

anndrea
autor
28. máj 2009

Ďakujem bambi, ale ja si vždy predstavujem len tie najhoršie scenáre a bolm sa či niečo neprehliadnem. Vravel že ju mám sledovať, ale ako? veď teraz spinká tak sedím pri nej trasiem sa a počúvam ju...

jahodka11
28. máj 2009

andrejka-urcite to nie je tvoja vina! keby tam nebol ten murik, nic sa nestane....takze ty za nic nemozes....!
neznasam hikajucich a prizerajucich sa ludi, co su vsetci uz nenormalni alebo co? 😖
skoda, ze nemas doma manzela, to je zakon schvalnosti.....neboj sa o malu, kontroluj ju, aby si bola aj ty spokojna...asi by som si aj v noci davala budik....ja viem, mozno prehanam, ale pre moju spokojnost by som to urobila...a kedze vas poslali domov, to je dobre znamenie.....a zajtra nam napis, ako sa mate 🙂

janinah
28. máj 2009

nestresuj,ľahni si k nej a spi,materinský inštinkt ťa zobudí,neboj sa,mám 3 deti a čelo sme tiež zašívali....ak by spala nepokojne,tak zasvieť a zobuď ju,daj jej čajík,uvidíš,či sa ti niečo bude zdať podozrivé alebo nie,myslím,že ak by niečo,tak by už vracala, a neviň sa,stane sa to aj pri najlepšom dávaní pozor,sú to riadne šidlá 😀

anndrea
autor
28. máj 2009

Ste zlaté, ďakujem, trošku som sa upokojila...určite budem dávať pozor a musím veriť že bude všetko OK. Ale bol to strašný náraz a aj veeeeľa krvi...tak ma to zobralo. Keď som volala svokre tak ma hneď sprdla že čo som robila, kde som sa pozerala...nuž asi tak...

anndrea
autor
28. máj 2009

Jaj vôbec sa mi nedá spať, stále sledujem malú či je v poriadku ... ☹

smisova
28. máj 2009

anndrea svokry su už raz take, im deti nikdy nepadli ani neboli špinave.... 😀 ja mam maleho stale s hrčami na čele ale to by som ho musela priviazať aby sa nebuchol alebo nespadol...a určite by aj tak našiel nejaky roh stola a pod. 🙂 neboj všetko bude ok a za par dní si už ani poriadne nespomeniete. Želam vam pokojnu nôcku

anndrea
autor
28. máj 2009

Ďakujem, aj Sofi je jedno male žihadielko, vôbec sa nezastaví...len ten naraz bol fakt silny...a ani ti na pohode neprida ked sa teraz všetci tvaria že čo som to za nepozornu a nezodpovednu mater... ☹

blau
29. máj 2009

andrea, dufam, ze mala je v poriadku. My sme mali taky naraz podobny, ale v posteli sa hadzal do vankusov a naraz sa otocil a plnou parou obocim do rohu postele. roztate obocko, nemocnica, ale nezasivali mu to. Vobec som nespanikarila neviem preco , ale tiez som mala vycitky svedomia a velke. Mesiac som sa na tu postel nemohla ani pozriet stale som to mala pred ocami. Nikomu som to v rodine nepovedala az neskor, ked som sa ja z toho dostala. Ale chvalabohu nikto, tak hlupo akoze co som robila?!, ked sa mu to stalo, nereagoval. Bola som vedla neho 5cm a nedalo sa tomu zabranit. Bol to okamih. Neboj vsetko bude oukej

dianga
29. máj 2009

anndrea netrap sa....ked budes citat tieto riadky urcite si povies ze su aj horsie mamy.... moj Davide zacal behat vlani ako devat a pol mesacny...boli sme v toscansku koli muzovej robote a byvali spolu s ostatnymi zamestnancami v takom starom kastieli...spolocny dvor a parkovali tam aj auta. Jedna suseda alkoholicka notoricka mi ho zrazila ked sa hral na piesku s lopatkami predkom auta lebo som odbehla pat metrov zobrat do kuchyne servitky. Najprv povedala ze ho nevidela a potom vecer mojmu muzovi ze si myslela ze to bol pes....
vliekla ho par metrov....mal zlomeninu lebecnej kosti a chybali mu vlasy na lavej strane hlavicky a zodretu kozu a aj pliecko zodrete.... sme z toho vonku a nasledky nema.....ale sok to bol fakt riaden....vycitky svedomia....riesime to cez poistku auta... v stredu ideme na poslednu kontrolu k sudnemu lekarovi...ak

bambi09
29. máj 2009

dianga-až ma striaslo,keď som si to predstavila,preboha živého,ja by som ju asi prizabila,to je čo za krava???!!
držím vám palce,aby ste boli ok,teda hlavne malý-ja by som z nej vytrieskala aj posledný cent,za tú bolesť malého... 😠 😠 😖 😖
anndrea,dúfam,že aj vy dve ste ok a už si kľudnejšia,svokra by Ťa mala upokojiť,nie Ti vyčítať niečo,Bože 😠 😒
si sama,bez muža teraz a ona Ti ešte pridá,no,čo k tomu dodať ☹ 😒

ivushka
29. máj 2009

anndrea, je vsetko v poriadku?

dianga, to je strasne, co sa vam stalo.. mam pocit, akoby to bola nejaka vyssia moc... clovek tomu jednoducho niekedy nedokaze zabranit ☹ ale vo vasom pripade je to o to horsie, ze to spravila ta suseda, ja by som ju asi .. neviemco.. ☹

mne moj kubko spadol minule na strkovci v BA asi z 2m vysky cez taku blbu dieru v preliezke.. jeho dvojicka tu dieru stihla obist a jeho som zrazu nevidela... uz len plac a mne sa zdalo, ze cely svet na chvilku stichol a pocula som len jednohlasne "hiiiiiii" od vsetkych mamiciek naokolo... nastastie tam je pod tymi preliezkami taka penova hmota kvoli padom.. tiez sme absolvovali vsetky mozne vysetrenia na pohotovosti, rtg. a neurologa, vsetko v poriadku. a mali sme ho sledovat dalsich 48 hodin, tak ako pisala anndrea. a tu prvu noc sme ho mali 2-3x zobudit, ci nie je v bezvedomi..

tak dufam, ze to ti nasi skorpionici a vsetky ostatne ratoslesti preziju do staroby bez vacsich skrabancov... keby sa to dalo, okamzite by som si to odtrpela za nich.. no aj ja mam kraaaasnu jazvu na čele z detstva 😅

akejka
31. máj 2009

aj moja Miška má na čelíčku bielu čiaročku...Keď mala 2 roky, tancovala, statila rovnováhu a čelom vrazila na roh stola. Bola som kúsok od nej, ale zachytiť som ju nestačila. V momente mala v čele dieru až do kosti 😢 , začala jej tiecť krv, muž s ňou letel na pohotovosť...nakoniec jej to ani nezašívali, že to nemala až také veľké...
Ale muž mi strašne nadával, že to bola moja vina, lebo som bola pri nej. Plakala som aj ja z výčitiek...

dianga
31. máj 2009

neboj akejka, aj mne moj drahy nadaval, ale to v porovnani s tym ako som sa citila ja nebolo nic..... tej zene nebrali ani test na alkohol lebo podla mudrych zakonov sa to na sukromnom pozemku pána markíza nesmie.... a ona ma tiez stvorrocnu dceru.

bashka
1. jún 2009

no to musi byt uplna parada ked sa taketo nieco stane, matka je z toho na nervy, dobre ze sa nezblazni a ete jej niekto povie, ze to bola JEJ vina...ako to moze vobec nieco take aj vyslovit 😝 inac ja cim som blizsie k malej tym viac urazov sa jej stane 😒

akejka
1. jún 2009

hej, to tak býva...že úrazy sa stanú, aj keď deti držíme za ruku...
zaujímavé je to, že najviac úrazov detí sa stane práve v prítomnosti rodičov...

jankajs
2. jún 2009

.... a zo stola stiahnu na seba horúcu kávu v prítomnosti minim. 2 osôb... proste zákon schválnosti...

blau
3. jún 2009

dianga- zelam vela zdravicka, urcite bude vsetko v poriadku. Ani si to neviem ani nechcem predstavit ako si na tom bola. Uff.... Veru cim viac davame pozor tym viac sa stane. 🙄

dianga
5. jún 2009

dakujem.....vlasky dorastli a uz to nie je vobec poznat, podla TAC sa zlomenina v hlavicke zrastla v poriadku, takze aj neurolog skonstatoval ze by nastiastie nemali byt ziadne následky...

lindda
5. jún 2009

my sme mali asi 3 take velke urazi maj maly je cert 🙂 a nastastie nam ani raz nic nebolo neboj bude to ok celo je tvrde 😀

janinah
5. jún 2009

babenky,práve sme došli z pohotovosti,čaká ma noc sledovania,malý mal úraz hrtana a ...ani nepíšem možné komplikácie,prosto budem ho sledovať...fakt dávajte na detičky pozor,stačí sekunda a nešťastie je na svete ☹ ..dúfam,že bude v poriadku

blau
5. jún 2009

jani a to sa mu ako stalo??. veru treba na ne davat pozor

janinah
7. jún 2009

takže malý pacient je našťastie v poriadku,malý plastový stolík sa zvrtol tak nešťastne,že sekol Števka do krku, tým,že som bola orl sestrou sa mi okamžite objavili pred očami možné následky od dusenia pre opuch hlasiviek až po trvalé dýchanie cez tracheostomu /otvor v krku/, dostali sme preventívne lieky a je to dobré, nepodceňujte úrazy hrdla a krku, ten náš krk nevyzeral zvonka nejako strašne,mal tam petechie a začervenanie,ale vo vnútri to mohlo byť pomliaždené,čo našťastie sa nestalo