Rozťatá pera u 19 mesačného dieťaťa

dominikali
26. apr 2017

Prosim vas vcera drobec spadol z tatrovky na kobece ale zubami si pretal peru... boli sme na pohotovosti poslali nas na krcne a tam (bolo to strasne vysetrenie -dr. Neprijemny) doktor povedal ze on by dal 1-2 stichy ... no ked sme kukli na sestricku ona krutila hlavou aby sme nedavali (potom sme sa s nou bavili ze sme vychytali najhorsieho dr. ze to bude dobre ze tomuto dr. By to trvalo ze maly by mal strasny stres bo ledva si to nechal kuk...a to ten dr. Kukal fakt dlho a to len kukal) no ja neviem :( bojim sa ze mu to ostane

dominikali
autor
26. apr 2017

Akoby mu to ovysalo :(

dominikali
autor
26. apr 2017

Maly ste niektora skusenost s podobnym?

jeannna
26. apr 2017

@dominikali V tomto pripade by som neriskovala statneho doktora v nemocnici, ale vyhladala pomoc súkromného plastického chirurga. A to cim skor.

lusy1507
26. apr 2017

Uf az mi slzicka vybehla. Byvaly priatel si tiez takto pretal peru na bicykli. Samizrejme bol uz dospely. Nedal si to zasit a ti co mu z v nutornej strany vysalo si sam odstrihol noznicami. Len ked sa usmial mu to potom bolo vidno. Bohvie ako by to vyzetalo keby si to dal zasit ako mu radili. Skus ineho lekara pripadne viacerych

sovica
26. apr 2017

Dcérka si tak rozťala peru. Presne ako váš syn, spadla a zubami si to rozťala. Mala to hrozné. Skontrolovala som len, či má všetky zuby v poriadku, lebo krv sa jej z pusy valila (mala vtedy cca 2 roky) a keďže zuby boli OK, tak som jej to len ošetrila a nechala samé zahojiť. Hojilo sa to síce dlhšie, ale zahojilo sa aj bez šitia a vôbec nič jej tam nevidno.
Ono to teraz vyzerá asi hrozne, lebo je to opuchnuté, ale keď to odpuchne, začne sa to hojiť a bude to OK. Držím palce, uvidíte, bude v poriadku 🙂.

lolalita
26. apr 2017

Moj spadol zo smykacky. Mal monokek aj roztatu peru. Vyzeral podobne ako tvoj. Ja som zdravotnik. Doma som mu osetrila, tri dni mal opuchnute a potom sa to postupne stiahlo. Tiez som najprv rozmyslala, ze zasit, ale neviem si predstavit, ako by to zvladol. Ked mas pochybnosti, kazdy sukromny chirurg, alebo plasticky chirurg ti na to pozrie. Zavolaj, ze chces len konzultaciu, vysvetli, co sa stalo a urcite maleho pozru.

dominikali
autor
27. apr 2017

@sovica fakujem no snad to bude dobre zatial to nechavame hojit aj svokra so svokrom ze to je nic... no uvidime ako sa zahoji nechcem ho uz trapit... mal dost co kym mu to len pozeral... a uvidime potom sak cela pusa sa este pomeni ako bude rast ... a ked by chcel potom on ak by to bolo vidno vzdy sa s tym da nieco spravit..len dufam ze nebude treba..

dominikali
autor
27. apr 2017

@lolalita dakujem rozhodli sme sa nechat to zahojit a uvidime dufam ze bude ok ... sak v buducnosti sa to prinajhorsom da spravit ak bude on chciet ze by to bolo vidno...co dufam ze nebude sak este rastie aj ta pera ...uvidime..hlavne aby nebolelo a neprekazalo mu...

dominikali
autor
27. apr 2017

Inak dnes to uz ma lepsie ;) zatial vidno len pri zasmiati ale to snad ked sa spravi chraasticka a odpadne bude aj to dobre 🙂

victory7897
27. apr 2017

nesom zdravotník ale podľa mňa to ma len opuchnute a keď opuch ustupi bude to mať v poriadku..pery su strašne citlive miesto ale určite sa mu to rychlo zahoji zlatusikovi.. 🙂

lubomir_j
27. apr 2017

Ahoj aj nasa dcerka tak spadla...tiez mala ranku dlhu asi 8 mm, koopec krvi a napuchnuta pera...tiez sme nerobili nic akurat ked zaspala tak som jej to dezinfikovala (na vatovu tycinku asi tea tree olej riedeny ak si dobre pamatam). Pera casom odpuchla a ranka ostala biela-predpokladam ze sa zjazvila....ale teraz tam uz naozaj nic nema. Zregenerovalo sa to😉 ja som tiez listovala fora a dosla som k zaveru ako vravela hore spomenuta sestricka-ze sitie by bolo horsie a asi aj zbytocne. Ale tak zalezi na rozsahu/velkosti rany....

victory7897
27. apr 2017

A čo sa týka doktorov niekedy mi fakt pripada lepšie ostať doma a nechať tak..zbytočne dieťa vystresuju,mamičku tiež a človek odchádza s blbym pocitom..😒

dominikali
autor
27. apr 2017

@victory7897
@lubomir_j
Joj no chudacik si vytrpel... ale uz je dobre snad sa to da dokopy ako ma... nam dal antibiotika proti zapalu... ja mu to repikom vystriekavam- to sa mu az paci :D najskor na podnebie to ho stekli tak je rad :D a potom na ranku a bez problemov ;) nasli sme si sposob ;)

victory7897
27. apr 2017

Keď som si ja roztala ústa,pomahala mi zmrzlina a nanuky,raz dva sa to zhojilo zo studeneho,ale bolo leto ;( škoda

dominikali
autor
27. apr 2017

@victory7897 no sak to... nech uz je horuco... ale malemu aj tak este zmrzku nedavam.. iba malicko mal zatial ;)

victory7897
27. apr 2017

@dominikali no jasné možno skôr dren ovocnu ..raz dva sa mu to zahoji,vysmiaty je 😘

dominikali
autor
27. apr 2017

@victory7897 no to je nase slniecko 🙂

daniel1995
21. apr 2020

@dominikali dobrý večer chcela by som sa spýtať ci ste používali dajaku krem na opuch lebo syn mal taky uraz ze spadol na odrážadle a sily mu a teraz ma este opuchnute a asi mesiac po sme uz neviete mi poradiť co opuchom?? ďakujem

dominikali
autor
22. apr 2020

@daniel1995 nie nic 😃 samo sa zahojilo (nam nesili nakoniec ) dakym repikom nic nepokazite si myslim ak...