Spadla som zo schodov. Mám ísť do nemocnice?

xxxanna
13. máj 2022

mam ist s tymto do nemocnice? spadla som zo schodov a cosi taketo sa mi spravilo , dost na to boli na dotyk

xxxanna
autor
13. máj 2022

niekto kto by mi poradil?

evica17
13. máj 2022

@xxxanna ak tym mozrs hybat. Tak nic nebude pravdepodobne zlomene. Ja osobne by som asi nesla, pockala, podlamna sa to tychlo zhoji, je to udrete

xxxanna
autor
13. máj 2022

@evica17 aha ďakujem, no ťažšie sa mi s ňou hýbe

deti95060810
13. máj 2022

tiež by som nešla...

diamond007
13. máj 2022

@xxxanna porovnaj si ruky, ak tam je opuch väčší tak to zlomené byť môže. Inak nemusíš ísť kvôli tomu flaku

evica17
13. máj 2022

@xxxanna ja som raz spadla.na lade, ze som.cosi chcela preskocit a laket mi udrelo silno, opuchnute, ledva som hybala. Jaze idem k dr istotne zlomene a.mamina ze nech pockam, ze to vyzera byt v pohode. A na.druhy den ked som.prekonala.prvotny pocit tak.som.v pohode hybala a.opuch.zmizol.

danyelia
13. máj 2022

Ahoj, no ja by som pre istotu k Dr. šla, aby som mala istotu...

kratucka
13. máj 2022

no ja by som kazdopadne sla. vyzera to, ze to mas opuchnute a bolo by fajn, ak by ti spravili aj snimku, ci to nemas zlomene. chod na pohotovost, ved za to nic nedas

simca06022011
13. máj 2022

Daj si na to studený obklad, podla mňa modrina to bude ako svet. Uvidis. Ak vies hybat rukou, nie je zlomena, zbytocne.. Ak sa zhorsi niečo kludne chod.

zalka
13. máj 2022

@simca06022011 to že vie hýbať rukou, neznamená že ruka nemôže byť zlomená.
Tiež som hýbala rukou, a šla až další den k dr. na pohotovosť a ruka bola zlomená.

vso10
13. máj 2022

Išla by som k lekárovi, minimálne k všeobecnému a s najväčšou pravdepodobnosťou Ti dá lístok na RTG. to, že s tým hýbeš síce môže znamenať, že to nie je zlomené, ale môže to byť prasknuté a môže sa Ti to zle zrásť - to je horšie na riešenie ako mať pár týždňov dlahu alebo sadru (viem o čom hovorím, mala som niekoľko zlomenín).

xxxanna
autor
13. máj 2022

@vso10 ďakujem Vám všetkým ! 🙏 nakoniec som išla na traumatológiu , tam mi aj urobili röntgen a mám z tohto pomliaždenie lakťa 😩 ešte raz ďakujem.

xxxanna
autor
13. máj 2022

ešte mám otázku...viete niekto čo mi bude doktor robiť (v prípade) ak ma to neprestane bolieť do týždňa? lebo mi povedali že ak ma neprejdú bolesti tak mám okamžite prísť.