Spadli ste v tehotenstve? Ako ste to prežívali?

munu
24. okt 2008

ahojte tehulky, dneska sa mi stala taka nehoda.. bola som v praci a ked som isla na WC, tak som sa posmykla, lebo tam je vsade po zemi kopa oleja a vsetko klzke, tak som spadla.. ale neudrela som si nastastie brusko, ani nikde v boku.. udrela som si len ruky, teda dlane a stehno vzadu hned pod zadkom.. bola som hned u doktora, ani som nezostala do konca smeny, tak sme pocuvali srdiecko, tak malky je vporiadku, srdiecko bije ako vlacik, pekne pravidelne, aj sa hybe, lebo aj citim pohyby... len som sa neskutocne zlakla dneska.. a strasne som si to vycitala.. nechapala som, ako sa mi to mohlo stat, lebo som v piatom mesiaci a od zaciatku tehotenstva si davam pozor na seba aj malkeho.. a zrazu stotinka sekundy a bola som na zemi, ani neviem ako... stalo sa vam to uz niektorej? potesi kazda vasa odpoved...

janne6969
24. okt 2008

Munu nerob si uz starosti. Kamoska padla z linky, ked umyvala vrchne skrinky a malinky sa narodil v poriadku 😉 Len sa tiez velmi vystrasila, lebo bola v siestom mesiaci.
Ale nabuduce si uz daj pozor. 😉

munu
autor
24. okt 2008

dakujem janne 🙂 to si ma teda potesila teraz.. aj my cakame chlapceka.. citim, ze je vporiadku, lebo uz ma kopal pred chvilockou, aj som bola u lekarky, tak bolo vsetko fajn.. aj prave teraz sa ozyva a hovori, ze "mami, neboj sa, som ok, ale uz to viac neskusaj" 😅 myslim, ze je este babo male a ma dost miesta okolo seba a kopu plodovej vody vsade, tak to zrejme utlmi pad a pokial nieje udrete priamo brusko, tak by to malo byt v pohode.. diky este raz

munu
autor
24. okt 2008

co myslite, nemohlo sa predsa len nieco stat babatku? 😒

mima07
24. okt 2008

mumu ja som asi tak na konci 7 mesiaca spadla z postele ked som bola vyberat matrace 😠 krava predavacka vedela ze to je zle polozene a este ma ponukala ze nech vyskusam 😠 tiez som si udrela nohu a ruku ale som sa strasne nalakala utekala k lekarke a povedala ze vsetko je v poriadku 😉 ale celou cestou nez som k nej prisla maly sa nehybal asi sa tiez zlakol este asi 3-4 dni som stale sledovala ci nekope malo ci vela 😕 ale nakoniec vsetko bolo ok
drz sa a nestresuj aj ked sa to lahko hovori mne doktorka povedala ze su dobre chraneni v tej vody nebezpecny by bol pad na brucho
drzim paste

gabi73
24. okt 2008

ahoj munu,
ja som v tehu nespadla, ked som cakala mladsiu dcéru vyvrtla som si clenok v siedmom mesiaci tehu, bola to bolest hybat som sa mohla len skákat 3 dni, velmi som sa bála ci to malá vydrzí, ale zvládli sme to, teraz je z nej 11 rocná úzasna slecna 🙂
upokoj sa a povedz malickemu aby to vydrzal, ved je daky clapisko, bud optimista
😎

munu
autor
24. okt 2008

dakujem vam, ste strasne zlate, ste ma utesili 🙂 viem, ze sa mu nic nestalo, lebo ho citim, ako ma dneska okopava skoro cely den 🙂 tak v norme okopava 😅 a neskutocne sa tomu tesim, ze je ok, aj srdiecko som pocula, tak bije krasne pravidelne ako vlacik 🙂 len ci som mu tym nezranila rucku alebo nozku, o to sa bojim

mima07
24. okt 2008

munu neboj isto nezranila ved v marci uvidis 😉

munu
autor
24. okt 2008

dakujem mima 😅

didusa.risulo
24. okt 2008

ahojte

babule, tak ja som spadla v 8 mesiaci, v nemocnici v sprche, dokonca tam bola aj taka protismykova podlozka, ale to stalo za prd, ja som spadla na zadok, vsetko som ospliechala sprchou, no to bolo hrozne, zavolali mi sestricku a hned ma brali na pasy, maleho srdiecko bilo 210 uderov, na druhy den sa to zlepsilo, ale bali sa tam o mna, aby som neporodila skor, ale dali mi magnezium a bolo dobre, maleho som porodila v 39 tt v poriadku

ak mozem poradit, tak si sleduj pohyby a ak by sa ti nieco nestalo, neake bolesti alebo malo by kopkalo, tak to nezanedbavaj a chod na pohotovost, aspon ta vysetria a budes mat istotu, neviem, ci sa mohlo nieco stat, lebo na brusko si nespadala, ale mne vraveli vtedy ze sa moze stat nieco s placentou, ale nechcem ta strasit, to by asi musel byt silny naraz, ja som bola vaha takze ja som mala silny pad, ale vela stastia a ked budes mat cas, tak mi napis do ip, potesim sa

munu
autor
24. okt 2008

som z toho ozaj smutna ☹ a velmi sa bojim

annag
24. okt 2008

munu, neboj sa, ja som padla tiež, išla som zo sprchy a udrela som si hlavu tak, že som skutočne videla iskry pred očami. Myslím, že mamičky majú v podvedomí bábo a padajú tak, že si nevedomky chránia bruško, ja som si v tom zlomku sekundy tiež chránila bruško a vybrala som si bok a chrbát, len tam bola tá protivná stena, o ktorú som si udrela hlavu. A synček má dva roky, nič mu nechýba 😉 🙂

munu
autor
24. okt 2008

juuuj babenky, dufam, ze aj ja budem mat to stastie a vsetko dobre dopadne 😒

chymenitta33
24. okt 2008

Ahojte tým pádom:-/(( ako keby naschval ešte keď som čakal môjho anjelika tak sa mi šmyklo spadla som strašne sa nalakala, obarila sa horúcim čajníkom, a ešte k tomu ma tukla elektrika keď som zapínala predlžovák to za 9 mesiacov...a to sa mi pred tým nestalo ako naschvál, Chvála Bohu Davkovi nič nie je a obávala som sa toho...nebojte sa to bude okkkiiii 🙂

munu
autor
25. okt 2008

tehulky a po pade ste boli aj u lekara na ultrazvuk, ci je vsetko ok? alebo teda vas lekar aj skontroloval nejako? 😒

didusa.risulo
25. okt 2008

ahoj munu, ja som bola len na pasoch, tusim, ale ja osm bola na nich casto od toho padu, ale zosonovat ta mohol, ci je placenta a snura v poriadku

munu
autor
25. okt 2008

no to si aj ja myslim 😒 lekarka nic neurobila, len popocuvala srdiecko, ci bije a ked pocula ako pekne pravidelne bije, aj videla, ze sa hybe, lebo s tym pristrojom mi chodila po bruchu hore-dole, lebo maly sa hybal, tak povedala, ze maly je absolutne vporiadku a ze sa nemam nicoho obavat.. ale clovek nikdy nevie a ja by som sa ukludnila, keby som isla na sono este raz.. uz po tom pade 😒 ☹

nevesta
25. okt 2008

Munu, neboj sa, hlavne klud 😉 malinky ma veeeeeeeeeeeeela vankusov okolo seba, bude to v pohodicke 😉 Urobila si dobre, ze si isla k lekarke 😉

munu
autor
25. okt 2008

vam je super, lebo uz mate svoje male na svete a viete, ze po tom pade sa im nic nestalo... ale ja musim cakat este 4 mesiace ☹ musim si vybavit dalsie sono, lebo nebudem spokojna.. nestaci mi pocut jeho srdiecko a citit pohyby, chcem ho aj vidiet, ze je vporiadku 😒

mima07
26. okt 2008

munu mne tiez popouvala srdiecko a povedala ze je ok ale ked videla jaka som prestrasena tak mi urobila ja ultrazvuk 😉 ale vystrasena som bola aj tak. Inak ma napado ze aj pri prvom synovi som padla teda odpadla ale som sa vyvalila ako som stala rovno dozadu na hlavu a ani som nikde nebola vtedy este ani ultrazvuky neboli take ako teraz a syn je v poriadku 🙂

munu
autor
26. okt 2008

dakujem mima 🙂 uz som sa upokojila, lebo maly sa hybe, vyzera, ze je ok 🙂 a mame to asi v rodine, lebo aj moja sestra spadla pocas tehu, moja mama aj moje tety(mamine sestry) a padli este horsie ako ja... 🙂 tak uz som kludna...ale musim si davat velky pozor na tu nasu podlahu v praci... 😠

janajanajana
26. okt 2008

Neboj nic, ja som mala autonehodu v 5. ci 6. mesiaci, uz si presne nespominam, a to ma pas riadne prikvacil k sedadlu, dost silno ma to vymrstilo dopredu, kedze slo o zrazku s kamionom, ja som mala modriny na bruchu po naraze, samozrejme mna brala sanitka, takze robili mi vysetrenia, ale nekrvacala som, vsetko bolo OK, mala som sledovat pohyby no a mala sa narodila uplne zdravucka. Takze urcite to bude OK.

zajo79
26. okt 2008

jana...uf, zimomriavky mam po precitani tvojho prispevku... a vdaka bohu ze to tak dobre dopadlo.

munu
autor
26. okt 2008

jana, fuuuha to musela byt strasne ☹ ale ak vsetko dobre dopadlo, tak to je to najdolezitejsie 😀 urcite si sa strasne bala o malu.. tak ako ja som sa zlakla 😒

janajanajana
26. okt 2008

No tak dost som si to vytrpela do konca tehotenstva, aj ked UZV ukazoval, ze je vsetko v poriadku, velmi som sa bala, kedze ten pas dole prechadza akurat tak tesne vedla hlavicky, teda v mojom pripade nastastie len vedla hlavicky, ale pocuvat mozne nasledky, ako ci hlavicka nie je prasknuta, deformovana, no bolo to ozaj narocne na psychiku, velmi som sa bala, ci bude mentalne v poriadku. Nastastie nemame ziadne nasledky, mala ma uz 3 roky a v nicom nezaostava za rovesnikmi. Len si davajte pozor na tie pasy, nech neprechadza cez brusko, ale uplne dole, cez panvu. Ja som v tom uz velmi opatrna.

munu
autor
26. okt 2008

zevraj existuju nejake tehotenske pasy do auta.. ako to vobec vyzera? Je to nejaky sirsi pas alebo aky? Ako ma ten pas moze ochranit? Ja ked som v aute, tak si len pridrziavam stale pas rukami.. aj ked viem, ze to mi v pripade nehody velmi nepomoze, ale mam pre seba trochu lepsi pocit, ze sa nejako chranim.. 🙂

janajanajana
26. okt 2008

Myslim, že je tu aj tema o tom, mal by vlastne drzat ten pas, co prechadza dole cez brusko, aby nevychadzal hore, vraj je to dost draha zalezitost 😖

munu
autor
26. okt 2008

aha, diky za info.. mozno si ho kupim, clovek nikdy nevie... a mozno nie 😒 neviem, ci ho niekde najdem...

mercy
27. okt 2008

Ja som s Rišinom spadla tak strašne zo schodov, že som mala na celom boku až po koleno obrovskú čiernu modrinu, potom som si uvdomila, že som padala tak, aby som si chránila brucho. Nestalo sa mu nič.A s týmto bábenkom som si riadne vytkla členok, keď sa nám zlomil kočík pri vystupovaní z busu 😠 mala som vtedy šťastie, že som mala nejakú intuition a nedala som si tú haksňu zrentgenovať, hoci som ešte nemala po termíne MS, mala som tušáka...

munu
autor
27. okt 2008

mercy, tak to si tiez mala riadnu smolu jak vidim 😒 ale ak vsetko dobre dopadlo,tak je to super a teraz sa tomu mozes len prismiat 🙂 tak len si davaj pozor, aj ja si uz davam velky pozor na kazdy krok co robim.. a nikde sa viac neponahlam, ani na Wecko 😀

maja5
9. dec 2008

ahojte babenky dnes som narazila bruchom do rohu stola a strááášne to bolelo ,mohlo to uškodiť mojmu malému som v 25tt.ale všade píšu, že je bábo je chránené plodovou vodou tak neviem čo mám robiť poradnu mám až o dva týždne alebo mám ísť skôr? teraz to už nebolí tak neviem čo mám robiť ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre