Štípance od neznámeho hmyzu a opuch

imbecilia
25. apr 2014

Zaujíma ma, či máte niekto s týmto skúsenosť. Syn je už na dobrej ceste, ale kým sa tento zdanlivo banalny problém začal zlepšovať trvalo to skoro týždeň. Najprv sme si všimli na palčeku opuch a malú bodku. Natrela som fenistilom. 1 deň prešiel a na ďalší deň bol opuch ešte väčší a začalo sa to sfarbovať docervena. Na chirurgii mu dali ichtyolovy zábal. Skonštatovali, že je to zápal. O 2 dni kontrola. Prekvapilo ma, že keď dali dole obväz, vyzeralo to ešte horšie. Pribudli hrbolceky. Na koznom konečne zistila, že sú to stipance, veľa tesne pri sebe a nasadila iný kaliber masti: kortikoidy a antibiotiká, takže jasne, že sa to začalo zlepšovať. Zajtra to bude týždeň od postipania. Tak mi napadlo, je to normálne? Alebo to môže byť alergia na ustipnutie?

pipinka4
31. aug 2017

@anicka766 ahoj nie neprisla som z coho to mala. Raz jej to zmizlo a zasa objavilo. No uz to od vtedy nemala. Boli sme u dr ta jej dala nejaku tabletku a krem baenocin. Po tej tabletke jej to zmizlo no po tyzdni zas objavilo. Uz som neriesila a zmizlo same. Doteraz netusim z coho to mala.

kollarca
28. okt 2017

@mima_ pavúk

kattruss
22. jan 2018

@mima_ zevraj dvavpichy su od pavuka

renik28
6. máj 2018

Prosim vas a toto moze byt co?dcerka nala od piatku na nohe ze od komara.vcera to uz bolo vacsie.natrela som octanom a dnes s fenistilom ale je to tvrde a dost velke a horuce....😣

monikakatanikova
21. sep 2018

@elizabeth453 od coho to nakoniec bolo ja mam take iste cervene a vo vnutri pluzgiere

kattruss
21. sep 2018

@monikakatanikova skontrolujte doma či náhodou nemáte niekde plosticu posteľnú. Môže to byť aj to. Ale snáď nie lebo to je riadna pliaga. To si môžete ale aj z 5* hotela priniesť. Popozerajte tam kde spinká okolo matraca atď. Ale možno aj reakcia na komára alebo mušku

lubina
21. sep 2018

@renik28 presne taketo mala aj nasa mladsia. Ustipol ju komar, no a svrbelo ju to, tak to skarbala a skrabala a vzniklo je toto, najskor to bolo male a zvacsovalo sa to, ako to skrabala, den za dnom...nasa to teda mala od komara, sama si ho zabila na nohe mi povedala, ked je pil krv 🙂

paulina61
12. nov 2018

@mima_ aj mňa by zaujímalo mám také na nohe no žiadny hmyz som v izbe nenašla

katy31
25. jún 2019

@elizabeth453 Ahoj, čítala som tvoj starší príspevok, zistili ste, od čoho boli tie štípance, my máme teraz také a nikde si neviem nič nájsť o tom...

majka2
15. sep 2020

Prosim vie mi niekto poradit co je toto od akej havede?

syilvia
16. jún 2021

@pipinka4 dobry vecer reagujem po rokoch zistili ste od coho to bolo? Moja mala mala na nohach teraz ma rukach rovnake po stlaceni je tam akoby tvrdy kruzok a ma to akoby zapalene okolo cervene a nevieme prist na to z coho...dakujem

sono2
16. jún 2021

@imbecilia kľudne sa môže taký veľký alebo agresívny štípanec aj týždeň zmenšovať

pipinka4
17. jún 2021

@syilvia dobry vecer, veru nie nezistili sme.nic.ale od vtedy sa jej to neobjavilo.

macilaci
8. feb 2022

Ahojte. Neviete prosím od čoho môže byť. Najprv to svrbelo potom som prišla na to že je to opuchnuté. Dala som tam ľad a ocot. Odpuchlo ale svrbí ďalej a bolí keď chodím a mam zahnutu nohu. Opuch sa posúva k členku. Celý deň som bola v hrubej ponozke vôbec netuším kedy ma niečo stiplo☹️