Štvortýždňové bábo vypadlo z vajíčka

verka1818
21. mar 2015

Ahojte maminky, vcera sa nam stala strasna vec :( Boli sme na vysetreni u dr. a chceli sme prejst par metrov k druhemu dr. iba cez chodbu na poliklinike...preto som malinku nepriputala vo vajicku, ze je to iba kusok...a po par metroch sa to stalo :( rucka nebola riadne zacvaknuta a ked skocila do svojej polohy, vajco zabalansovalo a mala sa vykotulala na dlazbu :( nebola vo vyske, muz ju stihol dat na zem...mala hruby overal aj kapucku nastastie na hlave..plakala iba chvilu, hned sme utekali obvodnej, odtial chirurgia, rontgen hlavky, neurolog...vyzera, ze vsetko je OK, mozno si hlavku ani nebuchla, ale nechceli sme riskovat..je to 24 hodin ale ja sa citim hrozne...citam tu vela o padoch, ale nie tak malinkeho babatka..stalo sa Vam niektorej nieco podibne a vsetko bolo nakoniec ok? Bez nasledkov??? Viem, ze to bola obrovska chyba a ze musime viac predvidat, aby sme takymto neprijemnostiam predchadzali. Dakujem za prispevky.

sendy182
21. mar 2015

@verka1818 zlakla si sa..verim...urobili ste potrebne vysetrenia....tak hadam bude v poriadku....neboj.....nie si prva ani posledna, ktorej spadlo babatko....niekde treba predvidat....niekde spomalit....

matulik5521
21. mar 2015

@verka1818 mama ma ako mesacnu nechtiac prekotila aj s hlbokym kocikom, nebola som naobliekana, lebo bolo leto a vypadla som na travu, nikdy mi nic nebolo, sleduj ci nevracia, alebo vela nespi a hlavne klud, to sa snad stalo kazdemu 🙂

3kolka
21. mar 2015

@verka1818 ahoj nám mala vypadla z kočíka hlbokého mala cca 3-4 týždne...Muž ju nechtiac vysypal ked ju dával z balkona dnu.Padla na dlažbu a dosť z veľkej výšky...Je úplne v poriadku nemá žiadne následky...Mna triaslo asi 2 dni zo strachu na našťastie je všetko ok.Presne ako píše matulik sleduj ju ak sa ti niečo nebude zdať šup sa k dr

marianka0101
21. mar 2015

@verka1818 presne toto sa mi stalo ked mala dcerka asi 3 mesiace, iba som vajicko presuvala v izbe na ine miesto, ta rucka dobre nezaklapla a mala mi takto padla. Vsetko je ok, no tiez som si to dlho vycitala. Dala si ju vysetrit, nic sa nezistilo, tak by to malo byt ok. Hlavu hore ale nabuduce vacsi pozor, ja som uz potom vzdy malu priputala aj ked som potrebovala iba meter preniest vajicko

verka1818
autor
21. mar 2015

@3kolka
Ahoj, preboha tak to je uz vacsia vyska :-O To si neviem ani predstavit ten strach, keby sa nam vysype z kocika na dlazbu, lebo uz teraz som total nervozna, aby bolo vsetko OK..som rada, ze ste to prezili bez ujmy a vsetko je v poriadku!!! Clovek ani nechape, ako mozu taketo pady deticky vobec prezit a nie, ze sa im nic nestane pri nich 🙂 no bud su ozaj taki odolni alebo maju svojich anjelov straznych..dakujem, trosku si ma ukludnila, ze nie sme sami taki sikovni rodicia :(

verka1818
autor
21. mar 2015

@matulik5521
Ahoj dakujem za prispevok, tesim sa, ze taketo malinke stvorenia su tak silne a preziju aj taketo neuveritelne pady 🙂

anuskaaprazko
21. mar 2015

neboj, oni su tie deti ako z gumy a ked je poriadne vysetrene tak by to malo byt OK, uz sa nestresuj, ale dobre ze si to sem dala lebo toto nie su srandy a treba si davat pozor aj na 2 metre 🙂

anuskaaprazko
21. mar 2015

aaaa, vies kolko padov este bude? Neboj, casom to uz nebudes tak hrozne prezivat, ale teda nabuduce pasy zapinat aj na 2 centimetre 😀

verka1818
autor
21. mar 2015

@marianka0101
Ahoj, no to Ti verim, ze si si to vycitala, ja to mam stale ored ocami ako tam malinke klbko zababusene v overale lezi na dlazbe :( normalne sa uz budem toho vajca bat!!! viem, ze chybu sme spravili my rodicia, ale tak do buducna budem mat respekt a ako pises...priputat aj na 5 cm vzdialenost...som rada, ze malinke je ok

monci78
21. mar 2015

@verka1818 neboj, ten pocit časom prejde, ale pred očami to budeš mať vždy, mne už hádam aj 13 rokov dozadu vypadol maly z auta, vtedy ešte neboli pásy v zadu v aute a nemal detskú poistku, ježiš, v živote nechcem zažiť ten pocit, dodnes mám z toho des, a ďakujem bohu, že sa mu nič nestalo, ale ja odvtedy nesadnem do auta bez toho, aby nebola poistka zapnutá a tri krát pripútaný k sedačke! Toto sú asi znamenia, že naozaj sa vždy vždy oplatí dbať na bezpečnosť! 😉

fosilka
21. mar 2015

@verka1818 Nam sa presne toto iste stalo. Isli sme od lekarky a som sa ponahlala nech nezdrzujem lekarku, rucka nebola dobre zaistena a tiez som ju vyklopila z vajicka. Mala vtedy asi 4 mesiace. Stalo sa to tak rychlo, ze som ani nestihla zaregistrovat ako spadla a kam sa mohla udriet. Tiez bola zababusena a spadla na dlazbu, ale nie z velkej vysky, len ako som isla vajicko zdvihnut zo zeme. Na ziadnych vysetreniach sme neboli, len sme ju mali 24 hodin sledovat. Nastastie vsetko bolo v pohode. Verim, ze aj s tvojim babatkom bude vsetko ok, aj ked viem ako si sa zlakla. Je to asi vystraha do buducna, ze treba byt opatrnejsi a ze aj pri takychto beznych cinnostiach sa moze stat nehoda.

charlie1980
21. mar 2015

Aj nam sa to presne takisto stalo. Boli sme u fotografa. A spadol hlavkou, lebo tam mal flak od koberca. Bolo mi uplne hrozne. Zostala som stat ako obarena, zamrznuta. Otec maleho zdvihol a ja som tak strasne plakala, Este dlho, vycitala som si, nadavala sama na seba, aka som neschopna a keby som bola na otcovom mieste, este aj facku by som za to dala! Maly mal 2.mesiace. Ale vsetko bolo v poriadku.

verka1818
autor
21. mar 2015

@fosilka
Presne ako pises...clovek sa stale ponahla a takto to moze dopadnut :( Navyse v ruke bundy, lebo vykurene az az, do toho prebalovacia taska...tak si clovek pomysli, ze vsak nebude dieta pasat a babusit do fusaku na ten kusok...ale verim, ze to bola vystraha, aby sme v buducnosti predisli niecomu horsiemu 😨 Ked som tu citala ako padaju babinka aj z vacsich vysok ako napr. prebalovacie pulty az ma mrazilo!!!! Dufam, ze takemu predideme 😖

verka1818
autor
21. mar 2015

@charlie1980
Ahoj, boze tak ako vidim, nie sme samy ☹ nestastie sa stane v zlomku sekundy. Som rad, ze ste OK a verim teda, ze s nami tiez vsetko dobre dopadne!

agneskas
21. mar 2015

Aj nám sa to stalo, vyberala som ju z auta a spadla tvárou rovno na zem ☹ a ešte aj spinkala....júj teraz mi behá mráz po chrbte a chce sa mi plakať... Dodnes ďakujem Bohu a všetkým anjelikom, ktorí pri nás stáli...vôbec nič sa jej nestalo, ani škrabanec- NIČ! Sama tomu nerozumiem, ale ten šok a pocit viny mám dodnes! 😖

verka1818
autor
21. mar 2015

@agneskas
Ahoj a ako stara bola malicka???

anicka245
21. mar 2015

Kamaratkina mala vypadla z perinky keď mala tiež asi 4tyzdne a to bola vacsia vyska a mala už chodi do školy a nic sa jej chvalabohu nestalo je v poriadku.

mm2008
21. mar 2015

@verka1818 ahoj, držím palce, uvidíš, všetko bude dobré, absolvovali ste aj potrebné vyšetrenia .. dôležité je, že je malinká v poriadku... a bola aj dosť naobliekaná , takže mala aj "pérovanie" 🙂 ... vieš ako to myslím, teda ochranu na hlavičke i telíčku ... uvidíš, všetko bude v poriadku.. aj mne sa to stalo ... s mojimi deťmi i mladším bratom, ktorého som vykotila zo športového kočíka ... a vraj aj mňa zasa môj starší brat vykotil a vidíš, veselo si tu písmenkujem, .. neboj sa nič ... pre tvoj kľud malinkú chvíľu sleduj, či nie je viac spavá, či dobre papá, negrcká ... ale určite bude v poriadku...

agneskas
21. mar 2015

@verka1818 mala 3 mesiace 😒

janickacrazy
21. mar 2015

@verka1818 Moja sestra, ked bola malá, mala asi 4 mesiace sa prekotila z kočíka a visela dolu hlavou, lebo našťastie bola pripútaná s tými staromodnymi remenmi, čo sa teraz už nepoužívajú. No keby nebola pripútaná, tak by padla hlavou rovno na betón, takže v podstate mala šťastie, že mama ju pripútala. No nehody sa jednoducho stávajú, treba vždy pripútať dieťatko. Istota je istota.

michalecka
19. apr 2017

@verka1818 ahoj,no nám sa to stalo včera 😪Mala má 16 dni a tiež na vypadla z vajíčka 😔Je to hrozný pohľad a neprajem to nikomu...myslela som si,že sa v tej chvíli zbláznim alebo čo!Tiez sme hneď utekali na pohotovosť a chvalabohu je všetko Ok.

germaniawerks
19. apr 2017

zbytočne to prežívaš decku nevadí keď trocha vypadne

meusicka
19. apr 2017

@verka1818 urcite bude vsetko v poriadku, zial niekedy sa take veci cloveku podaria, nesieme svoje najvacsie poklady a naraz toto. clovek sa uci byt aj rodicom a niektore veci sa jednoducho musi naucit predvidat. niekedy ani netusime coho su tie nase deti schopne, kym to neurobia.
moja mala sa napr. vzopla v lehatku, nastastie bola priputana, tak len visela dole hlavou,ponad okraj lehatka, nejaky cm nad podlahou. normalne som nechapala a uvazovala som nad tym, ze jej pod zadok asi pripevnim tehlu, aby to nemohla zopakovat.

iskrickaa
19. apr 2017

Viac sa dietatku ublizilo rontgenom nez tym, co sa stalo. Inak ja sa nemozem pozerat na to, ako ludia vlacia vajicka v ruke a vlasy mi dupkom stoja ako ho polozia na zem ako vrece zemiakov. My sme to nikdy nerobili, vajicko sme si vzdy nacvakli do bugyny, tzv. Travel system a pohodlne sme sa posuvali bez toho, aby sme vajcom buchali do noh a dieta kladli do prachu. Tasku prevesis cez rucku kocika, na spodku je koleckach miesta na deku, vetrovky atd.

mm2008
25. apr 2017

@iskrickaa úplne s tebou súhlasím. tiež to nikdy nepochopím, vajíčko a šup s ním rovno na zaprášenú zem... ja som to tiež nerobila, hoci som vajíčko používala aj bez kočíka (hoci veľmi zriedka), no snažila som sa ho klásť na vyvýšenú plochu... nie na zem.

nini1010
25. apr 2017

@verka1818 Vajicka sa urcite bat netreba.nema ruky ktore by sacali deti .staci sa vkac sustredit,nepodcenovat situaciu,predvidat o 3 kroky vpred a priputat si dieta vo vajicku 🙂