Syn si dnes udrel hlavu do drsnej steny. Bude v poriadku?

veronikalakatosova7
30. jún 2013

Syn ma 15 mesiacov a pred nedavnom si buchol hlavičku do drsnej steny , no žial nestihla som mu dat ani studený obklad mal to hned navreté čiže má krásnu hrču. Plakal asi 15 minut a potom zaspal je to v poriadku ? Strašne sa bojim aby sa mu niečo nestalo zatial ešte spinka tak neviem čo snim . Vopred Ďakujem za všetky prispevky. PS: Krytiku si nechajte pre seba, prosím o radu. Ďakujem

latvia
30. jún 2013

ked ma navretu hrcu zrejem buchol hlavu poriadne. ja, pre svoj klud, by som zasla na pohotovost ho dat vysetrit

charllotte
30. jún 2013

ja nechapem preco taketo debaty tu vznikaju, my nie sme doktori, ak niekto napise neboj sa bude to ok a nahodou nebude tak potom budes spokojna?

anjelicek26
30. jún 2013

Dietatko by sa po uraze hlavicky nemalo dat spinkat, aby si mohla pozorovat jeho zmenene reakcie. Ak ma rovnako velke ocne zrenicky, neni malatny, spavy, nezvracal, dezorientovany, nepada a okamzite po uraze plakal, tak bude pravdepodobne v poriadku. Ale istotu ti da len lekar a aj ty, vies ako silno sa udrel.

monika15
30. jún 2013

chod ho zobudit.. a sleduj........ videla si to ty ze aka rana radsej chod na pohotovost.

aristka
30. jún 2013

ak nebol v bezvedomí a bol orientovaný,nezvracal ,netiekla krv z dutín .tj aj noštek a zreničky má rovnaké ,to si ešte odsleduj tých 24 hod.či jedna nie je širšia a druhá užšia,ak sú rozdiely hneď špitál a ak nie nič sa nedeje ešte tých buchnutí bude ,ale aspoň vieš čo máš sledovať nabudúce... 😉

zuzka1008
30. jún 2013

zhruba v rovnakom veku dcerka spadla, v kupelke, tiež mala hrču, do pol hod zaspala, tak som sa strasne zlakla , ale bola som celu noc hore a sledovala ju, vsetko bolo v poriadku , hrca zmizla do hodiny, davala som jej stu. obklad
Ja by som ho nebudila

zmetulka
30. jún 2013

Moj syn tiez padol smykol sa a udrel si hlavu i zelezo... namal na boku hlavy brutalnu hrcu. Samozrejme spat som ho nedala ale ndchala 3hidky hore pokial nevracal a neplakal netahalo ho na spanok mi doslo ze je vsetko ok.. neviem tazk povedat treba navstivit lekara vzdy skor ako neskoro

vamajka
30. jún 2013

Neboj bude ok nas maly spadol v telocvicni hlavu si buchol o zeleznu tyc na splhanie hned mu navrela taka hrca co som v zivote nevidela v b lizkosti bola detska pohotovost hned sme bezali no bol v poho nic mu nebolo ak nebude vracat tak mu nic nebude neboj takych hrci este bude pokial sa horsie nestalo

acer11
30. jún 2013

bude to drsný chlap 😀

zuanach
30. jún 2013

skus ho párkrát v noci zobudiť, a ešte počas spánku mu tam davaj studené obklady

kveta
30. jún 2013

Spi alebo je v bezvedomi? Lekara.

mirabella27
30. jún 2013

Ja by som citovala lekára,ku ktorému som šla,lebo som si myslela,že už rodím a ešte to nebolo tak. Povedal :" radšej 5krát planý poplach,ako raz niečo zanedbať..tak ak sa vyjadrím za seba,ja by som s mojim malým určite šla na pohotovosť.

milota164
30. jún 2013

ono sa to lahko povie nedavat spat, aj nam sa par krat stalo ze mala spadla chvilu predtym ako sme ju isli ulozit takze samozrejme ked sa ukludnila tak zaspala. Tiez som sa bala no nastastie to nikdy nebolo pred vecernym spankom. Dolezite je aby nevracal a ak sa zobudi skus skontrolovat aj tie zrenicky. ty si ten pad videla, hrca nie je nebezpecna , ale ak mas vazne obavy a bol to naozaj velmi silny uder tak chod k lekarovi....

sonagolisova
30. jún 2013

nechcem nikoho urazit, nepisem to v zlom, len som sokovana ako ludia rozmyslaju resp. nerozmyslaju ...dieta si udrie hlavu a matka namiesto toho aby isla pre dobro dietata a vlastny klud na pohotovost sedi doma a pise na MK????? PREPACTE ale ja uz miestami sedim v nemom uzase...predsa pojdem radsej zbytocne ako si potom nieco vycitat !!!!!!

iwesska
30. jún 2013

15 min. po uraze zaspal? Nic v zlom, ale to urcite nie je v poriadku aby dieta po naraze hlavy takto reagovalo. Preco si hned nevolala 155 aby ti poradili? Tam by ti povedali, ze dieta po uraze MUSI! ostat hore min. 2 hodiny, aj keby bola polnoc a chcelo spat. Nam sa urazy stali vzdy vo vecernych hodinach a aj ked bolo 21.00 a prevazali nas v sanitke na urgent, lekar mu nedovolil zaspat, prave z dovodu, ze by mohol upadnut do bezvedomia. Neviem, no, ja by som dobre nespala, ani keby mi 1500 mamiciek tu povedalo, ze bude ok, lebo oni moje dieta nepoznaju, nevideli ako sa to stalo, ani reakcie bezprostredne po uraze.

zuzi0911
1. júl 2013

Dnes ist na urazovku nech jo skontroluju...hlava nebezpecna hlavne u malych deti...necakat a ist...drzim palce