Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Syna postrelili jarabinou do oka

andruska80
14. mar 2014

Ahojte, rada by som si prečítala názor nezainteresovaných 😉

Dnes sa bol môj 8 ročný syn bicyklovať okolo paneláku, keď mi prišla jeho kamarátka oznámiť, že ho postrelili do oka takým tým balónikom, čo sa natiahne - pravdepodobne v ňom bola jarabina. Aj mi povedala, kto to bol, že mi ukáže, kde býva, aj meno mi povedala. Syn však plakal, bol v šoku, oko mal vnútri krvavé, nemohol ho otvoriť, šli sme samozrejme hneď na pohotovosť. Našťastie má len povrchové zranenie, zrak poškodený nie je, máme však ísť ešte na kontrolu, keďže syn pri vyšetrení nespolupracoval veľmi, bolo mu zle, pravdepodobne zo šoku.
Bola som hneď potom hľadať toho dotyčného, aj som našla byt, ale neotvárali, mali zhasnuté, idem teraz zajtra znova. Manžel však vraví, nech kašlem na to, že chválobohu, že to neskončilo horšie, že možno sa len chalani ostreľovali medzi sebou a on im na tom bicykli vošiel do rany (syn mi zatiaľ presne nepovedal, ako to bolo, hned cestou z pohotovosti zaspal a nebolo mu do reči veľmi... Mamina zas vraví, že ona by to aj na políciu nahlásila, že nie je normálne, aby niekto mieril, aj ked hračkou do tváre... ja som zas za strednú cestu - políciu som zatiaľ do toho neťahala, ale zas nemienim to nechať len tak, chcem sa ísť minimálne porozprávať s rodičmi, a dalej uvidím podľa ich reakcie... Hlavne sa musím zajtra syna opýtať, či naňho schválne vystrelil, alebo len nejaká blbá náhoda to bola...

poprosím teda váš názor, ako by ste to riešili vy....

sedmokravka
14. mar 2014

ide o deti. takze nijak ☹ @andruska80 malym kminom prejde aj vrazda a neverim ze to bolo naschval, a maly ti ved povie. drzte sa. super ze to tak dopadlo nakoniec ze je to len buchnute.

veva45
14. mar 2014

ja by som to riesila tak ako si napisala.... strednou cestou..... policiu isto nie a tiez by som to nenechala len tak.....

mirka_aa
14. mar 2014

@andruska80 na policiu by som asi nesla...ale porozpravat sa s rodicmi ano...aj ked by to bola len nahoda...tie decka bud nech davaju pozor kde s tym strielaju a ked to nevedia,tak nech take ani do ruk neberu..chvalabohu ze to nieje nic vazne,no keby prisiel o zrak uz by bolo neskoro to riesit..ja neznasam ked sa decka vonku hraju s kadejakymi pistolkami :(

nika1020
14. mar 2014

@andruska80
Mojej starsej dcere raz urobila spoluziacka zle.volila som zlatu strednu cestu...isla som sama za dotycnou mamickou...privital ma jej holohlavy hrubokrky kamarat ...ze co chcem...pritom som slusne prisla.
Len ti chcem poradit ,aby si tie veci neriesila sama.chod tam s niekym..lebo este schytas aj ty...darmo bolo synovi ublizene.ludia su kadejakí...

jana_eyre
14. mar 2014

tak, ako si napisala - nenechala by som to tak, predsa len bolo to zranenie oka.. aj ked nebolo nakoniec take vazne, decka, co to sposobili (aj ked mozno neumyselne) musia vediet, ze sa take nieco nerobi a taktiez by to mali vediet ich rodicia.. ak sa taketo veci nebudu riesit, moze sa v buducnosti stat nieco horsie..

janinah
14. mar 2014

keďže robím na očnom,tak ti napíšem,že ste mali veeeľké šťastie......určite by som šla upozorniť rodičov onoho chlapca s akým nebezpečným nástrojom sa ich syn hrá,dotyčný chlapec určite na tvojho cielene nemieril a bola to náhoda,ale rodičia nech sa spamätajú čo za somariny deťom nakúpia 😠 a nech to radšej vyhodia,políciu do toho neťahaj,niet dôvodu

andruska80
autor
14. mar 2014

ďakujem všetkým za odpovede, popýtam sa zajtra syna, ako to presne bolo, a určite tam zájdem, možno aj s mm... a len tak na okraj, nebol to žiadny malý chlapec, ako mi povedala tá synova kamarátka, je starší od nich, takže už by tiež mohol mať trocha rozumu.... aj som rada, že mi dnes neotvorili, lebo som bola taka nas.atá, že by som tam asi riadny cirkus porobila....

jasminka7
14. mar 2014

pochybujem, ze to urobil naschval. To aj keby chcel, sa netrafi.

Ale v kazdom pripade treba rodicov upozornit, aby sa zabranilo opakovaniu. Aby sa niekedy niekomu horsie nestalo.

cairka
15. mar 2014

Ja by som najprv zistila, ako to bolo, ak naschvál, tak riešiť s rodičmi (neznamená to, že rodičia musia byť asociáli, možno ani netušia, čím sa synátor zabáva). Ak nie naschvál, že im vletel do rany, tak by som si pohovorila s dotyčným chlapcom, len aby vedel, že ublížil, aj keď nechtiac. Myslím, že normálnemu dieťaťu také zistenie aj ľúto príde a dá si pozor nabudúce.
@janinah , len na to som chcela reagovať, že rodičia kúpia somariny - už za mojich detských čias si chlapci robili gumipušky z rolky od toaleťáku a balónika, takže rodičia v tom naozaj môžu byť nevinne... Uznávam, že chlapec mal šťastie, že to dopadlo celkom dobre...

svano
15. mar 2014

Na políciu nie, ale rodičov by som informovala. Minimálne preto,aby mu vysvetlili, že takéto hračky môžu byť aj nebezpečné. Držím palce,nech je očko v poriadku 🙂

andruska80
autor
15. mar 2014

Takže syn mi povedal, že šli s kamarátkou na bicykloch, ten chalan vybehol z vchodu, že "stojte, polícia", oni ho chceli obísť a vtedy na neho vystrelil. Takže chápem, že mu asi nechcel streliť priamo do oka, ale zas nebolo to, že ho postrelil len náhodou... Takže poobede určite idem za rodičmi, nech si aspoň uvedomí, čo mohol spôsobiť.
Ja ani netvrdím, že tí rodičia sú vinní, či za to môžu, ale myslím, že by to mali vedieť... Ak to nechám tak, mladý si môže strieľať veselo ďalej a môže sa stať aj niečo horšie... A myslím, že 10 - ročný chalan zas nie je taký malý, aby si neuvedomil dôsledky svojho konania....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli