Synova boľavá nožička

teerry
18. júl 2012

Ahojte, vie mi niekto poradiť, syn sa hral a asi krivo stúpil alebo sa nejako udrel na nárt za palčekom , nema to opuchnuté zatiaľ, iba zo začiatku plakal keď na tu stúpal a teraz krivka ale neplače keď dostupuje. Neviem či mám isť s ním k lekarovi alebo to len niečim natierať .
Ďakujem za rady 🙂

petronesa
18. júl 2012

@teerry pokial neplace tak to nema asi zlomene ja by som spravila bandáž a natrela octanovou masťou

teerry
autor
18. júl 2012

@petronesa no iba ked sa na to moc zavaži- ked ide do schodov. dala som mu octanovu masť a stiahla som mu to jemne obväzom, tak dufam že to bude ok.. a kedy mám isť k lekarovi?? ak to bude mať spuchnute alebo ako??

petronesa
18. júl 2012

@teerry netreba ak by to malo byt zlomene tak nevie hybat s nozickou a bolo by to uplne sfarbene do cierna ale ak vie chodit ale len krivka tak je to udrete a staci ta bandaž a octanová masť. ono to spuchne ak je to udrete tak sa nezlakni ja som tak pred tyzdnom ale ja som si riadne vyvrtla nohu a doteraz je to napuchnute... neboj nic bude to len udrete ak chodi a neplace

mijunik
18. júl 2012

No naša šesťročná dcérka si zlomila ruku a síce ju to bolelo, ale len na jednom mieste, rukou hýbala a ani to viditeľne neopuchlo (podľa lekára mierne áno), ani modrina sa neurobila. Mysleli sme, že je to len narazené. Stalo sa jej to v sobotu večer a v nedeľu ráno (keďže ju to stále na potlačenie bolelo) sme pre istotu zašli na pohotovosť, urobili RTG a hľa - zlomenina... Síce taká detská (obal kosti zostal neporušený, len vnútro kosti sa poškodilo), ale bola. A dcérka dostala sádru na takmer štyri týždne. Takže ak malý krivká, ja by som asi zašla pre istotu k lekárovi.

alusha
18. júl 2012

@teerry manzel mal zlomenu priehlavkovu kost a vobec o tom nevedel, udrel sa, neriesil, 6 tyzdnov chodil na zlomenej nohe, stale mu puchla, tak isiel k lekarovi a zlomena... a pritom chodil normalne, nebolela nejako extra... ak bude puchnut, treba ist...

alusha
18. júl 2012

a neocernela mu vobec...

teerry
autor
18. júl 2012

@petronesa
@mijunik
@alusha
no ma to rovnake a neopuchnute... len na dotyk ho to boli ked mu s tým niekto hýbe a bola som s ním preistotu na pohotovosti , lebo k tomu všetkemu dostal ete teploty 38,5 a hnačku teraz navečer a ten lekar ako nech sa nikto nehneva tak paralen , hylak a s nohou mu potriasol čo sa malý tam išiel zblazniť a poslal nas domov.. :/
zajtra ideme k našej obvodnej a hadam ta bude mať viac rozumu.

alusha
19. júl 2012

@teerry a co nejdete rovno na urazovu chirurgiu, aj tak budete potrebovat RTG...