Teplota 3 dni po páde na hlavičku

verdelko2902
19. dec 2017

Ahojte mamicky, chcem poprosit ak je tu nejaka ktorej sa stalo to iste co nam respektive aspon o niecom takom pocula....8 mesacna dcerka nam padla na hlavicku z 70 cm vysokej postele pred 3dnami...samozrejme sme utekali do nemocnice... mala tam riadnu hrcu avsak makku -naliatu tekutinou....poslali nas na ultrazvuk a povedali ze hlavicka je cista....hrca sa ma stratit do 3-4tyzdnov...avsak tuto noc som zistil ze hrca zacala byt horuca na dotyk a dneska dcerka dostala teplotu 37,7....zubkov mame vonku 6 a sli vsetky bez teploty...vie mi niekto poradit prosim????

marlenka222
19. dec 2017

Najjednoduchsie bude zovrat dcerku a ist opat skontrolovat. Za to nic nedas a budes kludnejsia

mattkapd
19. dec 2017

Možno bude chorá alebo zúbky. .nemyslím že je to Z pádu môj bude mať 11 mesiacov. .Už mi padol 4x ..myslím že malé deti sú trošku na tie pády prispôsobené. .Že to matka príroda tak nadelila a osobne nepoznám žiadne dieťa ktoré nepadlo

jana_eyre
19. dec 2017

To je odpocitana teplota merana rektalne? Ako sa sprava, ma len tu miernu teplotu, alebo aj nieco ine? Pekne papa a pije?

verdelko2902
autor
19. dec 2017

@jana_eyre ...stale dojcim pije pekne, ano teplota merana v zadocku odpocitane 0,5....je trosku podrazdenejsia ale to ona mava take dni bezne....to je tazko povedat ci z toho...ja sa bojim hlavne toho ze ta samotna hrca je horuca.. ci tam nema zapal....ale z coho sa jej mohol spravit

deti95060810
19. dec 2017

tiež nám dcéra padla v tomto veku a tiež z postele, aj do nemocnice sme utekali, prezreli a poslali domov....nič viacej sa nedialo....teplota nebude z tej hrče, skôr zo zúbkov, alebo z hrdielka....zajtra k lekárovi - pediatrovi ...

jana_eyre
19. dec 2017

@verdelko2902 neboj, co ja mam skusenost velke udretia byvaju vzdy horucejsie ako ostatok tela.. Ak by mala v tele zapal mala by vyssiu horucku.. Urcite sledujte v noci ako sa to bude vyvijat a zajtra zbehni na kontrolu k svojej pediatricke.. Pokial by bola vyrazne drazdiva, alebo apaticka tak potom na pohotovost.. Ale urcite bude vsetko v poriadku neboj 🙂 drzim palce..

babatkoo
19. dec 2017

@verdelko2902 ahoj ja som mala presne taky isty uraz po autohavarii. Krvna podliatina pod kozou na hlave. Teplotu som vobec nemala, vsetko o.k. az na ukrutne bolesti hlavy. Mne tu krvnu zrazeninu 1x do tyzdna pocas mesiaca, vytahoval chirurg cez striekacku. Umrtvil miesto, vpichol ihlu a obsah vtiahol do striekacky... zbehnite s malou chirurgovi aby sa na to pozrel.

zlaticko118
19. dec 2017

Mne dcéra takto padla z kocika na beton tiež sme utekali do nemocnice.
Predpokladám že vám robili rentgen a pod. Ak by táto teplota súvisela s padom určite by prisla skor.

Mimochodom: je to 3 dni od pádu alebo 3 tyzdne lebo pisete aj aj.

verdelko2902
autor
19. dec 2017

@jana_eyre dakujem krasne take odpovede potrebujem pocut🙏ja som sa zlakla len preto lebo 2 dni ju horucu nemala... az dnes v noci....a ked jej k tomu este teplota stupla... som myslela odpadnem....

verdelko2902
autor
19. dec 2017

@zlaticko118 .... praveze rontgen nam nerobili... spravili ultrazvuk a poslali naspat na urazovku... tam som sa pytala doktora ci netreba aj rtg a povedal ze ked je ultrazvuk v poriadku rtg netreba...spadla v sobotu vecer... cize 3 dni

zlaticko118
19. dec 2017

@verdelko2902 : máme známeho lekára a ten vraví že príznaky sa dostavia do 24hodin ak by tam niečo bolo. Ale pokiaľ bola v ten deň v pohode tak si naozaj nemyslím že to má súvis s padom ta teplota.
Ale je to na vás či radšej este ist k lekárovi alebo nie.
Mne prednedávnom dcéra padla tak že sa nadýchnuť nevedela. Na kramare sme nešli ale sledovala som ju celú noc a bola v poriadku.

verdelko2902
autor
19. dec 2017

@babatkoo ... no nam nevedia povedat ci je to krv doktor na ultrazvuku povedal len ze je to tekutina ze on nevidi aka...ci ju boli same osebe neviem... ale spi len na druhej polke hlavky....a preco vam to vytahovali? ja ked som sa opytala na tu moznost povedali ze to neni potrebne...

verdelko2902
autor
19. dec 2017

ma to na pol hlavicky zacina pred uskom konci presne v polovici hlavky vzadu

smesmesmejko
19. dec 2017

Nam po pade dcerky povedal lekar,ze deti su ako z gumy a ze vacsinou urazy hlavy u deti nestihnu prist ani do nemocnice. Otras mozgu sa ma sledovat do 48hodin.

liligreg
19. dec 2017

Náš dvojročný pred pár dňami tresol hlavou rovno do hrany steny.. hrča hrozná. Nikdy som žiadne pády (ani tie z postele) neriešila, ale s týmto som bežala. Robili Rtg, hrča do rana zmizla. No keď vidím, čo ma tvoja malinká. Asi by som šla opäť skontrolovať. Ma to už o niečo menšie ako to mala povodne? Či stále rovnaké?

verdelko2902
autor
19. dec 2017

@liligreg praveze vacsie.... urcite vypuklejsie.... je to velmi maly rozdiel ale urcite sa to nezmensuje

miranna
19. dec 2017

ak sa jej to zvacsilo, zbehla by som na pohotovost

janinah
19. dec 2017

to je veľká hrča,zavolajte na pohotovosť,ale rovno na traumatologickú,popíšte situáciu a či ju treba prísť ukázať......

liligreg
19. dec 2017

@verdelko2902 ak sa nezmenšila, ba naopak zväčšila, isto treba ísť. Aj v správe z nemocnice by ste mali mat napísané, že ak sa čokoľvek nepozdáva, treba ísť k nim na kontrolu

verdelko2902
autor
19. dec 2017

@liligreg ... viete mi nemame ziadnu spravu z pohotovosti....zijeme v AT neviem ci je to tak vsade alebo iba v tejto nemocnice sle ani manzel ked bol na pohotovosti a rozbijali mu zlcove kamene nedostal...a vobec nam nepovedali ze by sme mali nieco sledovat alebo ak by sa nam nieco nezdalo mali by sme sa vratit....

liligreg
19. dec 2017

@verdelko2902 no veru neviem, ako to funguje v at, ale my sme tu na svk správu dostali a aj poučenie. Ja by som každopádne išla ešte raz na pohotovosť. Nech to skontrolujú. Nevravím, že ta teplota ma súvis. Ale mne by sa tato veľká hrča nepozdávala. Hlavne keď sa nezmenšuje a zväčšuje

rohypnol1
19. dec 2017

@verdelko2902 nechcem ta strasit, toto je naozaj velka hrca. Ak sa zvacsila, bezte urcite. Ak je ku tomu este aj zvysena teplota, tak necakajte. Je ovela vyssia pravdspodovnost, ze to nic nebude ale predsa. Maximalne sa prezeniete. Drzim palce 😉

chinwag
19. dec 2017

Mne sa ta hrca zda privelka. Chod k lekarovi s malou znova a nedaj sa odbit. Proste, radsej vysetrenie navyse ako cosi zanedbat.

tatiana1980
19. dec 2017

@verdelko2902 kludne pridite sem na kramare ak mate europske preukazy zdravotne vezmu vad ma to velke radsej na pohotovost

mnamko
19. dec 2017

Radsej by som isla ked ma aj teplotu ta hrca sa mi nepaci ja uz by som bola na urazovej chirurgii

babatkoo
19. dec 2017

@verdelko2902 fuu chudatko riadnu hrcu ma :( Podobnu som mala. Vytahoval mi to preto lebo povedal ze taka hrca sa mi vsiakne do koze za velmi dlhy cas. Tak tym vytahovanim skratil cas hojenia. Dal mi na to aj nejaky krem tusim hepari + daco k tomu na mazanie. Vytahovanie vobec nebolelo, kozu potrel - umrtvil a poto pichol a vysal. Ja som mala mix tekutiny a krvy. Urcite by som isla z vasou malou chirurgovi detskemu a mozno aj k inemu aby ste mali 2 nazory na ten nalez.

babatkoo
19. dec 2017

@verdelko2902 ja som tu hrcu mala taku ze som tyzden nevedela dat dole sveter cez hlavu az mi ho po tyzdni mamina prestrihla noznicami. Velmi velmi dlho mi ta hrca ustupovala. Neprehanam ak to boli 2 mesiace. Ak mate doma heparin krem dajte jej do na tu hrcu. S tym som to mazala 3x denne. Mne ultrazvuk nerobil, iba rontgen. Nic hrozne to nebolo iba na pohlad 😖 okrem tej bolesti hlavy... ak mozete v AT navstivit chirurga chodte pre vas pokoj a istotu ze je to dobre.

radoslava3
14. jún 2018

@verdelko2902 dobry vecer.. az teraz som klikla na tuto temu lebo dcerka si tiez buchla hlavku tak zatial ju len pozorujem ale ziadna hrca nic... chcela by som sa opytat ako ste dopadli? Juuj hrcku mala riadnu babika mala.. dufam ze uz veselo cupkate a malicka na hrcu uz aj zabudla..