Úraz dieťaťa v škôlke. Ako postupovať?

kaluha
13. sep 2008

ahojte,chcela by som sa spýtat na vaše skúsenosti.
ide o to že moj krsný syn včera v školke spadol z preliezky ale tak neštastne že ako padal bruchom padol priamo na tyč preliezky.začal plakat /jedna učitelka ešte obúvala deti a tá čo bola s nimi vonku asi nepozerala čo robí/ked prišla jeho mama povedali že padol ale že simuluje že preto ešte plače.
večer ho zobrali na pohotovost do galanty a odtial ho hned poslali na kramáre má roztrhnuté vezivo na bruchu, vodu vo vnútri a napokon zistili aj krvácanie do brušných dutín.je na pozorovaní na JIS,hrozí operácia.
švagor by od nervov najradšej učitelky prefackal,ale napokon sa nechal odhovorit,tým synovi nepomože,ide mi o to ako presne by mal postupovat podat stažnost riaditelke? alebo čo? lebo si myslím že nechat to len tak je hlúpost,ked zverím dieta učitelke v školke tak očakávam že mi nanho dohliadnu.
neodsudzujem učitelku lebo pri detoch sa stane uraz raz dva,ale predsa len maju za ne zodpovednost.
a ešte by ma zaujmalo čo može tou stažnostou dosiahnut? vyhodia učitelku,finančné odškodnenie alebo aspon to že na tie deti budú lepšie dozerat?

sardinka333
21. máj 2015

@zdena7327 ak sa bezprostredne nič nestalo, nemal ,,typel,, ..nesťažoval sa na bolesť , závrat, točenie hlavy, tak ich aj chápem že vam nevolali hned a čakali, predpokladám že dieťa ,,sledovali,,. Ja sa pýtam či sa citi dobre aj čo 20 minut, pozorujem. Takže ak ho sledovali, čo sa stalo vam oznamili tak postupovali podla mna spravne.
Lebo zase v praxi sa lekár volá len vtedy ked už ide o niečo nedajbože vážne - tým nechcem zlahčovať situáciu, lebo dostať kladivom po hlave ako to je nonsens...či ho len tak ,,šuchol,, alebo silno trafil to nikto nemože odhadnuť. Ak je to 5 dni a syn je v pohode tak asi by som nestresovala, ale učitelky by som sa ja osobne spýtala čo vie o tom čo sa na exkurziii stalo, chcela by som počuť jej stanovisko. Lebo je mi jasné, že ustriehnuť všetko sa nedá, ale toto mi pride važne na to aby to len tak prešlo bez povšimnutia, čo ked to dieťa udrie aj ine? Je možné že prehánam, ale ved slušne by som sa spýtala.

zdena7327
21. máj 2015

@sardinka333 ano boli pri nom 3 ucitelky preto ma to trapi kde mali oci na jednu je poviem priklad 19 deti vela ale 3 ? mne sa nikto nesnazil ani len na druhy den nic povedat iba prva otazka ako maly ? to som este vtedy nevedela ze to bolo kladivo to som sa dozvedela az vcera od urcitej osoby a ked som sa jej pytala co sa vlastne stalo mavla rukou a povedal ale nic a ja na nu ze co spadol ? a usmiala sa a otocila sa 😠

sardinka333
21. máj 2015

@zdena7327 zdeni - ja sama mám deti a poviem ti že každé spadnutie, modrina sa im stala vtedy ked sme dvaja na decko pozerali!! Tým si nezastávam učitelky, ale niekedy proste sa niečo stane a človek nestihne ani sa spamätať...Učitelka ti mala povedať pri preberaní maleho že čo sa stalo, ak to teda videli, lebo možné je všetko. Ta ,,určitá osoba,, teda nebola učitelka? Divné...normálne sa spýtaj učiteliek nech ti to objasnia, to čo su za moresy. Ja hovorím, žial stať sa može kade čo, ale treba si to vyjasniť.

zdena7327
21. máj 2015

asi to necham tak len ich upozornim na to ze maju moje t.c. a ak sa naahodou niekedy nieco stane nech mi daju vediet dakujem za rady pekny den vam zelam 🙂

juliailuj
17. jún 2015

@meluela absolutne suhlasim!

bertik25
22. jún 2015

Moja dcera spadla v skolke z preliezky a zlomila si ruku. V skolke mi dali papier o registrovanom skolskom uraze ze ho mam dat lekarke a ze mi oboduje zranenie co mam dat potom do poistovne. Mam vsetky papiere aj obodovane ale v poistovni mi povedali ze to preplacaju len sukromne poistovne. Neviete ako to je? Zname to ze ked nemam peniaze a neplatim dcere do sukromnej poistovne tak nema narok na odskodnenie?

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz