Úraz dieťaťa v škôlke. Ako postupovať?

kaluha
13. sep 2008

ahojte,chcela by som sa spýtat na vaše skúsenosti.
ide o to že moj krsný syn včera v školke spadol z preliezky ale tak neštastne že ako padal bruchom padol priamo na tyč preliezky.začal plakat /jedna učitelka ešte obúvala deti a tá čo bola s nimi vonku asi nepozerala čo robí/ked prišla jeho mama povedali že padol ale že simuluje že preto ešte plače.
večer ho zobrali na pohotovost do galanty a odtial ho hned poslali na kramáre má roztrhnuté vezivo na bruchu, vodu vo vnútri a napokon zistili aj krvácanie do brušných dutín.je na pozorovaní na JIS,hrozí operácia.
švagor by od nervov najradšej učitelky prefackal,ale napokon sa nechal odhovorit,tým synovi nepomože,ide mi o to ako presne by mal postupovat podat stažnost riaditelke? alebo čo? lebo si myslím že nechat to len tak je hlúpost,ked zverím dieta učitelke v školke tak očakávam že mi nanho dohliadnu.
neodsudzujem učitelku lebo pri detoch sa stane uraz raz dva,ale predsa len maju za ne zodpovednost.
a ešte by ma zaujmalo čo može tou stažnostou dosiahnut? vyhodia učitelku,finančné odškodnenie alebo aspon to že na tie deti budú lepšie dozerat?

xena22
13. sep 2008

Tak ja som nezazila takyto brutalny pripad,ale tiez sa mi stalo,ze malemu v skolke vyrazil spoluziak zub,sice mliecny,ale taky co sa este nekyval, a zub mu zostal vytoceny smerom do vonka o 90 stupnov,stalo sa to rano,ja som bola na MD s mladsim synom a ucitelka si nedala ani tu namahu,aby mi zavolali.Najhorise bolo,ze bol piatok a pohotovost som nestihla a cely vikend sme chodili s vytrcenym bolavym zubom a az v pondelok rano som sa dostala k zubarovi a ten mu ho vytrhol 😒
Ja som sa teda nikde nestazovala,nie som ten typ,ale ani som sa nedockala nijakeho slova od ucitelky a mamicka toho dietata sa tiez neunuvala povedat prepacte za svojho syna....

Ale poznam tuto problematiku aj z druhej strany,mam pribuznu ucitelku v skolke a tiez si jeden chlapec po pade z preliezacky zlomil ruku,hned volali sanitku aj rodicov - a rodicia sa veru stazovali riadne,ale ja to zas vidim,tak,ze dve ucitelky a 30 deti na skolskom dvore,preliezky vysoke a nebezpecne - ne nemozu mat oci aj na zadku a nestastie sa stane hned,sama to vidim,ze mam problem ustrazit viac nez dve deti a niekedy mi aj tie dve daju zabrat...

Ale v pripade co opisujes ty to bolo zanedbanie,pretoze ked decko place,tak sa ma zaujimat preco a prehliadnut ho specialne po pade a nie vyhovarat sa na simulanstvo,to uz je silne kafe...

barunka
13. sep 2008

kaluha, preboha, to kde sú také bezcitné učiteľky?
Ja si nemyslím, že je v sile učiteliek ustrážiť 20 či 30 detí, ale som toho názoru, že ak už dieťa na pohľad škaredo spadne a ešte sa aj sťažuje na bolesť a plače, tak prinajmenšom zavolať rodičom a privolať lekársku pomoc, alebo odviezť dieťa k lekárovi na vyšetrenie.
Minimálne na toto by som sa sťažovala u riaditeľky a čakala by som nejaké vysvetlenie, ospravedlnenie, prečo tak učiteľky neurobili. Finančné odškodnenie od škôlky by som asi nečakala. Ale určite by som chcela, aby to bolo zaznamenané ako úraz v škôlke a tým pádom by bolo určite aj poistné plnenie, lebo každá škôlka má, teda by mala mať uzavretú poistku.
Malému prajem skoré uzdravenie a aby to celé dobre dopadlo, i keď už bude mať na škôlku asi len zlé spomienky. Držím palce.

kaluha
autor
13. sep 2008

dakujem,no však to je jasné že deti padajú,stále vymýšlajú,to by nebol problém že padol./teda je to problém/ale myslím to tak že aj mna aj rodičov štve to že nezavolali.hodinu plakat vkuse po páde no neviem ale ja by som ho chytila a zobrala k lekárovi alebo teda zavolala sanitku a rodiča.však o to ide ja tiež očakávam že keby nastal nejaký problém dajú vediet/a nielen ohladom úrazu/ a tam to podcenili, a ak by teda aj nevolali to ho nechali plakat však sa mu mali prihovárat a snažit sa ho upokojit,ak by to urobili asi by zistili že je problém.tak ale asi ani švagrina nečakala že to bude také vážne vzala ho domov a tiež ho nechala ležat a fnukat ale asi tým že bol doma to nebol taký intenzívny plač.a pravdou je že ten pád nevidela tak nemohla vediet ako sa udrel.ked sme k nim prišli hovorila že asi pojdu na pohotovost ale ked sme ho s mužom videli/mal vypuklé bruško/ tak sme ich poslali hned nech s tým nevyčkávajú.
jaj a nemyslela som to tak že chcú od školky peniaze to ich teraz asi tak najmenej zaujma, len mna zaujmalo čo tou stažnostou dosiahnu,či to riaditelka nemože len tak zamiest zo stola.aby nabudúce nepodcenili situáciu a zaujmali sa viac o zverené deti.
poistku má aj on,takže bude mat trošku bolestné len nech to dobre dopadne.
len akurát rozmýšlam či to z nemocnice nepošlú na políciu ako zanedbanie,alebo neúmyselné ublíženie na zdraví alebo skrátka niečo také lebo všade musia uvádzat ako sa to stalo a kde.
nechcem byt hnusoba a ani švagrovci ale vobec to nieje sranda aby 4 ročný chlapček čakal na to či bude ho bude treba aj operovat.a ak to dobre dopadne/v to dúfame/tak to určite nebudú chciet rozpytlávat.ale určite na mieste rodičou by som očakávala ospravedlnenie zo strany učiteliek.nie za to že spadol/to sa može stat aj doma/ale zato že to podcenili a zbagatelizovali.

barunka
14. sep 2008

kaluha, ja som to s tým odškodnením od škôlky myslela tak, Že aj keby mohli, určite by nedali a viac menej si myslím, že sa budú hlava nehlava vyhovárať, len aby to nemuseli priznať, že zanedbali starostlivosť. Ono sa im to bude aj dosť ťažko dokazovať, že sa to stalo u nich, kľudne to môžu uhrať tak, že u nich iba spadol a keď odchádzal bol v poriadku a niečo sa mu stalo doma.
Píšem to takto, pretože pred MD som pracovala v poisťovni a dosť takýchto prípadov sme tam mali, kedy sa to naťahovala na míle ďaleko a rodičia sa so škôlkou len a len doťahovali a nakoniec to radšej vzdali, lebo tými nekonečnými hádkami deťom len viac ubližovali a od škôlky tak či tak nevideli ani korunu, hlavne keď išlo už o vážnejšie úrazy, pretože tie by už potom mali následky aj pre škôlku a konkrétne aj pre danú učiteľku.

Je to smutné, že učiteľky dokážu byť niekedy také ľahostajné, pritom ak by išlo o ich vlastné dieťa určite by zburcovali lekára aj z postele.
Určite by som išla za pani riaditeľkou a aj za učiteľkou, ktorá jeho stav zľahčila a neurobila potrebné vyšetrenie. Ak by riaditeľka neurobila potrebné opatrenia a nedohodli by sa s ňou, možno by som zašla aj na vyššie miesto, pretože predpokladám, že tak ako iní rodičia aj oni učiteľkám dôverovali, že sa o ich syna postarajú a dávali telefonne číslo pre prípad potreby. A ak toto nepovažovali za dôležité, čo bude nakoniec natoľko dôležité, aby vytočili číslo na rodičov? Keď bude ich dieťa odvážať sanitka?

kaluha
autor
14. sep 2008

ja si tiež myslím že sa budú vyhovárat,švagrina už vyhlásila že viac do školky malý nejde ale myslím si že to nieje riešenie.skor by sa mali stažovat a aj ked neuspešne/že to nepriznajú/ aspon im trošku apelovat na svedomie aby sa niečo takéto viac nestalo.normálne mám zimomriavky ked na to pomyslím.mna trápi ked sa zraní aj cudzie dieta a nieto ešte ked z rodiny.
oni vlastne všade nahlasovali že sa to udialo v školke ale asi máš pravdu je to trochu nedokázatelné,100% by to bolo len v prípade keby spravili v školke nejaký zápis že padol hned vtedy ale kto by čakal takéto následky.
no a tá tvoja posledná veta ma nehorázne štve lebo je to asi pravda ,to aby rodičia chodili pre deti so strachom či bude v poriadku.Ako nehovorím toto sa asi nestáva každý den skor výnimočne ale aj tak mám z toho zmiešané pocity.

barunka
14. sep 2008

kaluha podobne. aj mne je z toho smutno, hlavne mi je ľúto toho malinkého, ktorý bude už mať pravdepodobne na škôlku len zlé spomienky...
neviem, ja som možno šibnutá, ale ja osobne, ak mi niekto zverí dieťa na stráženie, tak mám o neho väčší strach ako o vlastné. Pretože vlastné si poznám, ale cudzie nie ...

Hrozne ma mrzí, že sa takéto veci dejú, ale nenarobíme s tým nič. Bohužiaľ

adkap
14. sep 2008

fuuuuha tak tomu sa povie uraz neprijemny aj pre rodicov aj pre mna keby som bola ucitelka ;) ja ako ucitelka mam hrozu z urazov deti a preto im radsej stale beham za zadkom az sa mi kolegyne smeju ze mi sibe ze si tie urazy potom privolavam. tiez som nejake zazila ale som typ ucitelky co to velakrat horsie prezivala ako rodicia raz sa mi stalo ze som si pri obede vsimla ze chlapcek papa lavou rukou pritom je pravak tak sa ho pytam co sa stalo a on ze nic len som sa potkol na dvore o koren stromu a padol som 😖 zlakla som sa preco si mi nic nepovedal? vzdy mi musite vsetko povedat a on na to naco ved som ani neplakal. poobede som to samozrejme povedala rodicom. na druhy den rano prisli a maly mal bolavu ruku vraj ho pobolieva tak som ich poprosila nech pre pokoj mojej duse idu na rontgen no a maly mal zlomenu kost. rodicia mi potom dakovali ze oni by si mysleli ze to mal len buchnute. no ale ked som ho videla s tou sadrou mala som vycitky ze som ja nedala vacsi pozor!no ale pravda je ze aby sa naozaj nic nestalo museli by tie chudatka pri mne len sediet a vobec sa nehrat.

monkula
14. sep 2008

ja by so msa teda neokúňala....
Učiteľka má za deti rovnakú zodpovednosť, ako ty.. čiže ak by sa mu Tvojou nezodpovednosťou stal vážny úraz, si stíhaná za zanedbanie startostlivosti o zverené dieťa, takže učiteľka môže byť stíhaná rovnako....
a tá bezohľadnosť, že simuluje, už len to by ma dožralo.....

a poistené dietičky v škôlke sú? Vydupte si svoje práva, inak budú učiteľky stále drzejšie a ľahostajnejšie...

kaluha
autor
14. sep 2008

adkap ak si taká učitelka ako si práve opísala tak klobúk dole! 😉 a chcéééém ta za učitelku k mojmu synovi! 😉
monkula máš pravdu,ale to si musia vybavit rodičia,
akurát dnes sme chceli íst za ním do nemocky,tak sme im volali či možme,či je už na izbe,bohužial ešte nie a nemože prijmat žiadne návštevi okrem rodičov,jeho mama je s ním v nemocnici/na izbe kde ho najprv dali ležat ale teraz je na jis/takže je tam sama na izbe ale nechce odíst aby tam neostal sám,može za ním na jis dva krát za den,dnes ho neotapili liekmi tak na obed taaaak plakal že ju museli zavolat aby ho upokojila aby náhodou nurobil nejaký zlý pohyb lebo to by išiel asi hned na opreračku,a dr im povedala že musí ležat minimálne 2 týždne bez toho aby vstal,no dakujem pekne udržat dieta /aj ked zranené/ v posteli.

tilly
14. sep 2008

je to strašné, keď si tak uvedomíte, že niekomu zveríte do rúk život vášho dieťaťa...

caruzo19
15. sep 2008

adkap,kde ucis? hned tam dam dceru 🙂

akvi
15. sep 2008

Tiez som byvala ucitelka a veru v tomto pripade je to urcite nezodpovednost ucitelky...bohuzial... Tiez som mala v skole hrozu z urazou a urcite sa neda vsetkemu zabranit, ale myslim si, ze vacsine urazov na preliezkach sa zabranit da. Inak podla novych noriem nesmu byt v MS ziadne kovove preliezky. A celkom to nariadenie chapem. Ked som so synom na ihrisku, tak sa sice po preliezkach stvera, ale chodim mu za zadkom a davam sakra pozor. V nasej MS deti na preliezky nesmu liezt, max na prvy, druhy stupienok. A ked sa chcu smykat, tak sa smykaju hromadne a ucitelka dava pozor. je to mozno podla niekoho trochu uzkostlive, ale ja som rada, ze to tak je.

bejka13
15. sep 2008

Aj ja by som zareagovala. nesprávne bolo od učiteľky , že nezabezpečila hneď lekársku pomoc, ale naozaj niekedy je ťažké odhadnúť, vážnosť úrazu. Myslím ,že rodiča je potrebné upovedomiť, čo sa dieťatku stalo. ale zoberme to aj zo stránky rodiča, že ste s jedným decom na ihrisku a stane sa to. máte len jedno a stane sa. fakt je ,že deti x-krát upozornite a aj tak tam pojdu, až kým sa niečo zlé nestane . ťažko je nám teraz súdiť, keď sme to nevideli. Ale dúfajme, že malému pomôžu a opať bude v poriadku. P.učiteľka bude mať určite výčitky , lebo nie je to sranda, keď sa jej zverencovi niečo také stalo. Je to smutné , ale sme ľudia.

adkap
15. sep 2008

dakujem maminky 😎 nezodpovednost je ze ucitelka to oznamila tak laxne nezucastnene nikdy nevie ake mozu byt nasledky po pade tvarila sa ako keby nic a to ma zaraza ja rodicom hovorim naozaj vsetko aj ked sa im zrazu pusti krv z nosa lebo sa v nom sparali 😉
Chcela som sa spytat ci uz ste skutocnosti ktore sa po pade teraz odohrali a ze maly je chudacik na jiske oznamili niekomu zo skolky?

lefika
15. sep 2008

akvi, u nas podobne: deti nesmu na preliezky ani na smykalku. na jednej strane je dcera z toho nestastna, musime potom po skolke este chodit na ihrisko, nech sa vyblazni, ale na druhej strane som rada, lebo si radsej ani nechcem predstavit, co vsetko by sa mohlo stat, ked su tam 2 ucitelky na 40 deti.

bejka13
15. sep 2008

myslím ,že dve učiteľky sú na 20 - 22detí , 40 ich môže byť v 2 triedach . a čo s nimi každý deň von robia , deti potrebujú pohyb, keď je premyslená organizácia , tak sa dá aj na preliezkach . Záleží od vybavenia dvora , či záhrady.

akvi
15. sep 2008

Neviem ako inde, ale u nas su dve ucitelky na 40 deti. Neviem, kedy ma chodit ta druha ucitelka, ci by tam uz mala byt pri pobyte vonku, ale ak aj ano, u nas to tak nie je. A preto asi aj tie prisnejsie pravidla, ze sa nesmie chodit na preliezky. A samozrejme, netreba podcenit ziaden uraz, aj nevinne spadnutie moze skoncit zle. Moja kolegyna nam vzdy spominala pripad, ktory sa stal jej znamej, ze dieta sa smyklalo na smykacke a dopadlo nie na nohy, ale na zadok. Trochu ho to bolelo, ale inak v pohode. Vecer ale dostal maly teplotu a zacal cikat krv. Rodicia utekali na pohotovost a dieta prislo o oblicku. ☹ Bolo to tym "nevinnym" padom z tej smykacky.

A este jedna vec - su deti a deti. Napr. mne sa moja kamoska smiala, ze chodim malemu za zadkom a nedovolim mu samemu sa stverat kdekade, zatial co ona svojmu dovoli. Lenze moj syn je riadna vazba a nema taku dobru hrubu motoriku, ako napr. jej syn, ktory je chudy, mrstny a uz na prvy pohlad obratnejsi. Takze jej sa lahko hovori.... myslim, ze kazdy rodic (a aj ucitel) vie odhadnut sily toho svojho dietata. A tak ja radsej budem vyzerat uzkostlivo a budem stat synovi za zadkom. Dovolim mu stverat sa po preliezkach, lebo viem, ze len tak ziska tu sikovnost a obratnost, lenze budem aj davat na neho pozor.

lefika
15. sep 2008

bejka, vonku su obe triedy naraz a kazda trieda ma jednu ucitelku: preto tych 40deti. a co s nimi robia? deti ked su vonku, bez problemov sa zabavia same, netreba im stale nieco organizovat. vonku na dvore maju volnejsi rezim po tom spievani, kresleni, basnickovani....vnutri 😉

adkap
15. sep 2008

k tomu poctu deti sa len zasmejem 🙂 kde je jedna ucitelka na 20 deti? vsade su neskutocne nadpocty ktore budu este trvat tento skolsky rok pretoze skolsky zakon kde je urceny mensi pocet deti vyssiel k septembru 2008 kdezto deti sa prijimali minuly rok 😠 uplne bezne sa stretnete ze vo velkych triedach je aj 28 deti na jednu ucitelku zial aj v niektorych malych 😖

lefika
15. sep 2008

adkap: u nas mala trieda 18deti, velka 21 🙂
ale to preto, lebo skolka berie deticky od 2 rokov, a tie sa vraj rataju za 2....po minule roky mali 12-15 deti 😒

digysa
15. sep 2008

Kaluha: Ak naozaj povedala ucitelka, ze place, lebo simuluje, tak by som dala celu skolku zazalovat na sud. A este pred tym by ma ale asi museli v kazajke zobrat, lebo by som sa neudrzala na uzde.

Ja, ked som bola v 2-hom rocniku zakladnej skoly a boli sme vonku, tak sa mi stal vazny uraz na kolotoci. Presekla som si noho v clenku na 2 casti. Diagnoza- kripel. Ucitelky v momente pribehli, starsie deti ma zobrali na ruky a vsetci ma ratovali k lekarovi behom minuty. A ja som dostala od poistky aj odskodne a to sme sa na nikoho nestazovali......... 🤐

Takyto pristup, aby mal niekto k dietatu, ktoremu sa stala nehoda, tak nemusi mi nikto nic vysvetlovat, pisem hned list a idem na to tvrdo!!! Uz ;en koli tomu slovu "simuluje". 😠 😠 😠

kaluha
autor
16. sep 2008

operácii sa predbežne vyhol dnes už dostal po prvý krat aj jest,budú mu robit dalšie vyšetrenia a potom ho možno preložia na izbu.som velmi rada že sa to lepší, 🙂 dnes ide otec do školky tak sa uvidí čo mu povedia a či mu nerupnú nervy.

tilly
16. sep 2008

kaluha, tak to ja by som nášho tatina nemohla poslať do škôlky keby sa niečo také stalo... môj muž je teda strašný kluďas (inak by asi nemohol žiť so mnou 😀 ), ale keď ho už niečo vytočí, tak koniec sveta...

barunka
16. sep 2008

kaluha, tak to som veľmi rada, že sa malému polepšilo. Držím palce, aby to aj ďalej išlo takto dobre, aby sa raz dva vyliečil a mohol byť doma.
Potom daj vedieť, ako sa k tomu postavili v škôlke a či sa vôbec aspoň ospravedlnia...

monkula
16. sep 2008

tily, aj by som h onemohla pustiť z opačného dôvodu... 😀

amalfi
16. sep 2008

Zdravim,
S tym malym chlapcekom je mi to ozaj luto. Som ucitelka v MS a mam 23 deti od septembra do juna, od 7.00 do 17.00 dvojsmeny. Deti maju cca 100% dochadzku cely rok. Z vlastnej skusenosti viem, ze nestastia ktore sa stavaju su castejsie u deti, ktore nemaju z domu osvojene navyky. T.j. rodicia ich nechaju doma volne rast a potom si myslia, ze ich v skolke prevychovame. Najvacsi certici maju zasadne rodicou co nas pedagogov Mgr.a Bc. idu poucat o tolerancii a vychove v koletive. Mam 1 dieta a manzela, ktory nas uzivi. Toto povolanie je uz totiz skor ako poslanie, dufam ze nie vsak za cenu toho, ze sa na podaktore mamicky pozeraja cez cierne okuliare a na ratolesti cez ruzove. Milujeme vsetky deticky, ale kazdy rodic si musi uvedomit, ze dieta je len jeho odrazom. Vsetkym mamickam prajem ozaj 23 rucne zodpovedne pani ucitelky a usmev na tvari deti, ked prichadzaju rano do MS. Mgr.Lenka

ukana
17. sep 2008

ja tie p. ucitelky uplne chapem, neda sa ustriehnut tolko deti, moj syn mal uraz v skolke, spadol a rozbil si bradu. Proste to bola nahoda, lietal po dvore a spadol na hranu pieskoviska. Nedavam to za vinu ucitelke, i ked sa mi ospravednila, hned po uraze mi volala, ze co sa stalo, ze mu to treba zasit a ponukla sa mi, ze ona osobne ho zavezie na chirurgiu, kde mu to zasiju. Nakoniec siel po neho manzel.

Urazy sa stavaju, ide o to, ako to ucitelky oznamia rodicom, kedy im to oznamia, a tak.

Amalfi, som rada, ze tu pise aj ucitelka v MS, lebo mam niekedy pocit, ze niektorym mamickam (nielen v tejto teme) by sa zislo, aby si to s tebou vymenili, mozno len na par hodin. 😉

kaluha
autor
17. sep 2008

amalfi,tak trošku nechápem aké návyky by mal mat osvojené pri lezení na preliezke?proste sa asi neudržal a padol.ja netvrdím že nad každým dietatom má byt jedna učitelka alebo že má mat viac rúk,to že padol to bolo neštastie,/mohlo sa stat aj doma/ ide mi len o to,alebo presnejšie hnevá ma to že situáciu podcenili.že nechajú dieta plakat hodinu,a je jedno či spadol,aj keby nespadol vobec ich nezaujmalo že plače jednoducho si ho asi nevšímali ja mám doma tiež školkárika a dost by ma hnevalo keby mi v školke plakal a nezavolali by mi./nehovorím o pár minutovom mrnčani/ Okrem toho v každej práci je zodpovednost,ešte aj predavačka v obchode má zodpovednost za kasu,peniaze,tak isto v banke,lekári atd......,tak isto aj učitelia v škole,v školke sú zodpovedný za deti. a ešte /bez urážky/ ale myslíš že ludia čo nemajú titul Mgr. alebo Bc. sú nejaký hlupáci?Tiež majú právo na názor.
rodičia ktorý nechajú svoje deti volne rást,vychovávajú ,,divoškov"? ja si skor myslím že takým sposobom že nie sú pri svojich detoch ako tien,im síce dajú volnost ale to s úrazmi nesúvisí.Tým netvrdím že moj krsný syn je ,,divoško" pretože on síce je nezbedník ale ukážte mi jedno dieta ktoré sedí celý den na zadku a nič nevivedie.ak aj náhodou je tak si neviem predstavit čo je to za detstvo!Malý Sebastian je /bol do teraz/ pekný, zdraví,nezbední a detsky neviný chlapec ktorému sa stal úraz ktorí jemu aj jeho rodičom nohol zmenit život. Naštastie je to inak a chlapček sa z toho dostane.Niekto snád za toto je zodpovedný,či nie?
A keby to krvácanie do vnútra bolo silnejšie a skolaboval by, tak by povedali čo že zaspal na lavičke alebo v piesku??????

barunka
17. sep 2008

tak mi nedá, asi mi vymrzol mozog, lebo nechápem...
myslím, že žiadna z nás neobviňuje učiteľku za to, že malý spadol, lebo to je jasné, toľko detí sa naraz ustrážiť nedá. Ja osobne ak by som jej mala niečo zazlievať, tak jedine jej ľahostajný postoj voči plaču malého dieťaťa po páde, možno neodhadla dobre situáciu ale keby sa mu pozrela na bruško keď neprestával plakať, tak by myslím zmenila pohľad... úraz je úraz a v mnohých prípadoch je to len neštastná náhoda, ale každý úraz môže mať následky a preto ich netreba podceňovať.
na žiadnu učiteľku nehľadím cez čierne okuliare, ale prepáčte, ak by som ja takto v práci podcenila a neodhadla situáciu, tak titul netitul, letím s takým kopancom do zadku, že až... A to nemám zodpovednosť za ľudské životy a zdravie

Nečakám, že niekto bude môjmu dieťaťu celý deň stáť za zadkom a dávať pozor, či náhodou nespadne, neodrie sa a podobne, ale čakám, že ak sa môjmu dieťaťu niečo stane, tak mi dajú vedieť...
Napríklad mne Simi v škôlke "len" spadla z hojdačky, ale hneď keď som pre ňu prišla, tak mi to učiteľka povedala, ale s tým, že sa jej nič nestalo, len má modrinku... A týmto im určite patrí moja vďaka, že ma informujú aj o veciach, ktoré sa možno mne ako matke nepáčia, ale aspoň o nich viem a môžem ich riešiť... (napríklad že v škôlke zjedla piesok... )

adkap
17. sep 2008

mozno sa len nechapeme co urcitymi vetami chceme povedat ;) myslim ze kazdy si napise svoj nazor a na to ta diskusia je 😉 ja som ucitelka a svoju pracu milujem aj vsetky deti co mam zverene i ked poviem vam jedine co ma na mojej praci odradza je to ked rozmyslam co vsetko by sa im mohlo stat. ked sa mi za mojho ucitelovania stala zlomena ruka tak som fakt rozmyslala ze to nemozem robit lebo tie urazy tazko znasam potom som bola neskutocne uzkostliva a fakt som im behala za zadkom a trvalo to nejaky ten mesiac kym som sa tym prestala zozierat ze sa moze nieco stat. zaklad je rodicov o vsetkom informovat aby si mohli byt isty ze o kazdom jednom viem! a este viest k bezpecnosti aj deti aby si uvedomili ze ich telo je krehke a ze urcitymi vecami si mozu ublizit snazim sa v nich vzbudit pocit spolupatricnosti ked sa niekomu nieco stane 😉 ja mam teraz malinke a musim ich v prvom rade naucit ze hracky su spolocne s tym mame problem lebo deticky maju pocit ze coho sa dotkne to je jeho a ked mu to niekto vezme musi sa branit pastami! o kadzu jednu vec sa dotahuju a samozrejme ze hned sa idu buchnatovat 😠 takze je na mne aby vedeli ze hracky v skolke niesu moje ale nase a ze ked nieco chcem tak od kamarata netrham z ruky ale si vypytam a ked mi nechce pozicat tak to riesim JA ucitelka a nie ich paste 😀 a ked sme vonku tak sa snazim aby mali co najviac hraciek ci uz lopty ked bolo teplo mali sme deky a knizky, formicky, furik. Skratka co najviac podnetov aby nemuseli lozit vsade a zasivat sa 😉 teraz v zime je to problem ale zase sme zbierali listy alebo gastany co popadali no a ked napadne sneh tak to sa tiez nebudeme nudit 😀