Úraz hlavy u štvormesačného bábätla

simonkabianka
11. nov 2016

Ahojte maminky dnes sa nám stal úraz buchli sme sa do šikminy hlavičkou a dosť :( má to aj červené myslíte že jej to zmizne? Nemôže sa nič stať? Ak sa mi podarí hodím aj foto

jana_eyre
11. nov 2016

Treba babo sledovať, ci mu nie je zle, nie je apaticke, alebo príliš dráždivé, nezvracia.. Nemusí sa stat nic, neboj, ale pri podozreni chod na pohotovost.. Drzim palce..

simonkabianka
autor
11. nov 2016

Vracia ale to vracia už dlhšie to má asi len reflux

jeemima
11. nov 2016

no nam sa prvz uraz hlavky stal ked mal maly 2 roky nevracal ale co sa mu na hlave za par sekund vytvorilo som este nevidela tak sme isli na centralny prijem a dr mi povedal ze z hlavou lepsie vzdy ist......ty si videla ako silno sa ti udrelo tak ak ozaj silno radsej chod je to male dietatko este, hlavka makka ....a t zvracanie tiez nevies posudit kedze ma reflux ;/.....kamoske tak starsie dieta zhodilo babatko v perinke na zem a nemali otras mozgu ani nic no napriek tomu bol este pol roka sledovany na neurologii kvoli urazu hlavy v rakom veku.....tym nechcem strasit ln povedat ze asi radsej ist zbytocne ako sa doma strachovat.....drzim silno palce

nadkaha
11. nov 2016

Ahoj,ja by som radsej sla na pohotovost,to je este malinke babo.. no ale ty vies,ako velmi sa udrelo ,ak mas pochybnosti,radsej chod,ide vikend,zbytocne sa budes trapit

katka253111
11. nov 2016

@simonkabianka sikmina je sikma stena? A ktorou castou hlavky? Nemali by to nic byt, urazov este bude habadej... moj 2rociak ma dni, ked aj 3x denne nieco vyrobi za uraz...

Treba sledovat zrenicky, ci reaguju na svetlo a tmu a hlavne ci rovnako, ci nie je dieta viac ospale, otapene, apaticke...ci nezvracia...ale to zvracanie byva asi skor po uraze... moj zvykol aj zvracat zo zadusajuceho placu... ci nie je ine ako inokedy...a v noci tiez posledovat...posteklit ci inak k mini aktivite ho "donutit" pocas spanku, ci reaguje. . Aj ked predpokladam, ze to udretie nemohlo byt nejake velmi silne...ci?

simonkabianka
autor
11. nov 2016

Nie nebolo to silné i keď plačkala ale len trošku a to asi tiež len z toho ako som sa ja zľakla áno šikmina je šikmá stena a grckala.už dávno pred úrazom a tak teraz sme sa jašili rehotali a bola úplne v pohode na hlavičke to vyzerá len ako malinký štipanec od komára teraz sa snažíme zaspať

nadkaha
11. nov 2016

Aha,tak snad to nebude az take vazne.Ale urcite jej venuj zvysenu pozornost teraz,aj v noci na nu mrkni ked bude spinkat 🙂

simonkabianka
autor
11. nov 2016

@nadkaha to dúfam dúfam že bude v poriadku :( odteraz už kupkanie nechávam na tatinkovi ten si dáva väčší pozor ako ja :( to ja som ju mala len na rukách a išla som ju položiť na pult a pritom som asi zabudla aká je dlhá a treesk a potom sme rozmýšľali, že či ju tam komár nepoštípal a ja krava hlúpa som si spomenula že som jej nechtiac hlavičku buchla

nadkaha
11. nov 2016

Urcite bude v poriadku 🙂