Úraz malej dcérky

monuliak9
3. júl 2022

Ahojte baby, som tu nová preto neviem či píšem správne . Dnes mi spadla dcérka (v auguste bude mať dva rocky)
Spadla mi tak rýchlo a tak nešťastne že som ani nestihla zareagovať, klepla pusou o hranu dreveného stola, ma zlomeny jeden zúbok,roztate dasienka a uzdicku.nesla som s ňou na pohotovosť lebo tunajši lekári sú idioti (nechcem menovat mesto v ktorom momentálne žijeme)
Dala som jej od bolesti nurofen ale rycala plakala. Veľmi veľmi sa o ňu bojím , možno zbytočne stresujem ale predsa len udrela sa do nepríjemnej oblasti a samozrejme MM na mňa zjapal že je to moja vina lebo som nedala pozor 😞 prosím máte niektorá skúsenost že by sa mohlo niečo zhoršiť? Kľudne ma aj rozbombardujte zato že som. S ňou nešla na pohotovosť 🥴 len mi prosím poradte

pribinak
3. júl 2022

@monuliak9 zbal dieťa a chod na pohotovosť

ukulela
3. júl 2022

Zlomeny zub treba osetrit. Mala si smykat k lekarovi. Ked nechces ku vam, tak do susedneho mesta. Ano, si blba. Ti idioti zachranuju zdravie.

silvike
3. júl 2022

@monuliak9 Ked ma zlomeny jeden zúbok,roztate dasienka a uzdicku urcite ist na pohotovost. Lebo je mozne ze jej to treba troska zasit aby nemala velky jazvicku,aby sa jej to pekne zahojilo. Ja by som teda urcite sla na pohotovost.

lolinko
3. júl 2022

@monuliak9
Ahoj
Odkiaľ ti spadla a načo ti spadla, a kedy?
Nestresuj, stáva sa to. By som povedala ze každej jednej mamičke spadne dieťa.
Aby si bola aspoň trošku kľudná zavolaj na 112 a oni ti povedia ci máš ísť na pohotovosť alebo nie. Pripadne príde záchranka aj s lekárom, a pozrú sa na malú. No ak by bol potrebný rontgen tak budeš musieť ísť na pohotovosť alebo do nemocnice

zdenka11081983
3. júl 2022

@monuliak9 hm...tu je idiot niekto iný ako lekári...

monuliak9
autor
3. júl 2022

@ukulela slušne som sa spýtala na radu v nepríjemnej situácii tak ten dodatok s tou blbou si strc do prdele ďakujem

loliki
3. júl 2022

@monuliak9 Teraz už asi spí, nie? uvidíš, ako bude vyzerať ráno a podľa toho sa zariadiš.

monuliak9
autor
3. júl 2022

@lolinko na balkóne máme drevený stolík a ona z gauča prelievala , a dala rucku do prázdna a cvakla . Zúbok ma zlomeny, ale mala ho predtým nalomeny rozkrušeny z mlieka vraj . S tými doktormi ma to mrzí možno som niekoho v strese urazila ale fakt tu kde žijem vás nechaju v stichu. Vyzerá to že to lizlo uzdicku , dasienka a ten zúbok. Teraz spinká , len sa bojím čo jej môže hroziť. Zajtra s ňou naklusem ku doktorke len dúfam že noc zvládne

monuliak9
autor
3. júl 2022

@zdenka11081983 poprosila som názor ohľadom dcerkinho zdravotného stavu nie tie vaše blbé pripomienky a zbytočne dodatky ale dikec 👌

paulinkaa2
3. júl 2022

@monuliak9 moja spadla mužovi na rovine cez odrazadlo. Pohnuty zub, roztate dasno. Hneď sme išli na pohotovosť kde jej urobili rtg hlavy a keďže bol večer tak zubár žiadny pre deti. Tak na druhý deň rano sme išli k zubárovi
Celu noc som ju kontrolovala, či dýcha, nezvracia
Určite ráno choďte k obvodnej dr

ukulela
3. júl 2022

@monuliak9 napisala si, ze kludne ma rozbombardujte.... lekarov nazves idiotmi a za blbu sa urazis. Pozri, ja som s malym strapkala na pohotovost, aj ked si len zavrzol prsty so dveri. A druhy krat, ked na neho starsi strcil malu skrinku. Kamoskina si takto vybila zubok. Just, ked mala 2 roky... museli jej to osetrit, zubok vypadol. Ty pises, ze roztate dasno,uzdicka.... a k lekarovi nejdes, lebo su idioti. Takze co ti napisat? Osetri jej to sama? A este pridam, ze blby je aj tvoj muz, lebo deti padaju, maju urazy a nemozes byt pri nich 24/7. Ak jej to nekrvaca, asi to bude ok. Len ten zub treba riesit. Tak sa durdi kolko chces.ja by som bola u lekara hned. Takto uz len kontroluj, ci nezvracia, aj ked naotras mozgu ten pad asi nebol.

lolinko
3. júl 2022

@monuliak9
Tak lahni si k nej, aby si ju pripadne mohla sledovať v noci, alebo aby si ju mala pri sebe pre lepší pocit. A ráno budeš múdrejšia. Ale aspoň lekárke zavolaj a informuj ju čo sa stalo a pripadne chod k nej nech ju pozrie.
Držím palce a nestresuj

marlent
3. júl 2022

@monuliak9 akoze moze sa stat vsetko..maozaj si mala ist na pohotovost...aj z drobnych urazov mozu vzniknut problemy...skus ju postuchat par x za noc ci bude reagovat a rano k lekarovi...
Moj maly rovnako tak na ihrisku je starsi bude mat 5 ale smykali sme rovno na urgent.
Urobili rtg hlavy (je to naraz do hlavy, tj mozne krvacanie do mozgu) pozreli peru a poslali k zubarovi.nakoniec zub musel von pusu nesili a na bolest sme davali ibuprofen

monuliak9
autor
3. júl 2022

@ukulela ospravedlňujem sa za svoju reakciu ale som maximálne vystresovaná , panikárim. Mrzí ma to , naozaj. Úprimne

siasis
3. júl 2022

Nam tiez narazil maly 2rocny o dreveny stolik, najskor sme nesli na pohotovost ale do večera mu šla stale krv z toho tak sme tam zbehli a tiez mu zašivali na 2 stehy peru zvnutra..

dzulli1980
3. júl 2022

Dieťa Ti spadlo, nejdeš s ňou na pohotovosť, lebo lekári sú idioti ... to čo je za sprostá výhovorka? ... tak si tú noc v strese uži ... neuveriteľné.

monuliak9
autor
3. júl 2022

@siasis tak ako nám sa krv podarilo zastaviť prezrela som jej čele ústa lebo kým tiekla krv nedalo sa , fakt masaker. Mala nad hornymi jednickami krv, a zúbok ktorý bol poškodený vraj z mlieka tak je z neho odlomene. Zajtra pôjdem teda k doktorovi ale dúfam že noc zvládneme 🥺

ukulela
3. júl 2022

@monuliak9 pozri, ja ta chapem. Mne starsi na mladsieho nechtiac zhodil policku, decko na chrbte sice len 20cm sram, ale sla som. Bala som sa, ci mu neprasklo rebro. Doktor v okresnej zaprdenej nemocnici, ale uplne skvely(dokonca ukrajinec, co by niektori este skritizovali), pozrel, dal rtg, osetril, povedal cim mastit a ze radsej prist, ako by sa malo horsie stat... pre teba poucenie. My byvame medzi 2 mestami, 20 a 30km do nemocnic. Ta blizsia je okresna, dalej krajska. Ak treba, idem aj do vzdialenejsej, v okresnej nesluzia vsetci lekari. Ale male urazy riesim tam. ... a urcite si to vyjasni s muzom. Ked nie ty, on mal lekara navrhnut. Na tvojom mieste volam rano zubara.

terry2003
3. júl 2022

@monuliak9 poďte zajtra k lekárovi. Aj k pediatrovi aj zubárovi. Dúfam, že Vám to dobre dopadne ❤❤

limoncino
3. júl 2022

@marlent akoze úplne od veci, sorry, idem zo zábavy, ale všimla si si, že rana Tvojho synčeka vyzerá ako plačuci novorodenec? 🙈🙈

sovica
3. júl 2022

@monuliak9 Nestresuj. Keď si nešla na pohotovosť hneď, tak teraz už aj tak nič nespravíš. Nechaj malú nech sa vyspí a dnes spi s ňou, aby si ju mohla sledovať. Ráno by som išla k lekárke - pre istotu a URČITE k zubárovi. Ten zúbok jej treba pozrieť - ošetriť, aby nemala neskôr problémy. Pusa aj ďasienka sa zahoja, neboj. Deti proste padajú a áno, je to sekunda, kedy aj vidíš, aj nestihneš zareagovať. Pozná to každá mama. Počítaj s tým, že ju to bude istý čas bolieť a je možné, že Ti nebude chcieť jesť. Čiže priprav niečo tekuté, polievky, možno nejaké jogurty, detské výživy...
Držím palce🙏🍀

monuliak9
autor
3. júl 2022

@sovica veľmi pekne ďakujem vážim si podporu ktorej sa mi veľa nedostáva 😌

marlent
3. júl 2022

@limoncino boze zena 😂🤣 mas ty pravdu 😂😂😂😂

sovica
3. júl 2022

@monuliak9 V pohode. Potrebovala si podporu a ešte si dostala "naložené". Manžel nech sa tiež trošku krotí. Ale chlapi veľakrát nevedia ako reagovať a namiesto toho, aby ženu podporili, dieťa objali a situáciu nejak "chlapsky" vyriešili (napr. odvozom na pohotovosť), tak ziapu ako zmyslov zbavení.
Ale k tomu zubárovi určite choď, prípade nám sem daj aj vedieť, ako ste dopadli❤

slovakboy
3. júl 2022

@monuliak9 neospravedlňuje sa. Povedala si co si povedala.
Tie dve čo ti tu nadávajú do blbých hovorili o sebe a samé iný názor nevedia prijať. Zajtra pôjdeš k tým idiotom ktorí zachraňujú životy ale občas im treba kriticky pozerať na ruky lebo niektori sa nevedia správať a niektorí ľudí beztrestne nechajú zomrieť. Minimálne dva prípady mame v rodine a jeden poznám z rozprávania. Ani úrad dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou nič nevyriešil. Keď dotyčná rodina poslala všetky dôkazy na prešetrenie tak sa všetky na úrade záhadne stratili. Ale toto s tvojou dcérkou by mali zvládnuť. Ja som šiel so synom 9 ročným na pohotovosť so zlomenou nožičkou. Mladý lekar zlomeninu nevidel ale bol milý. O dva dni starý lekar nasratý na cely svet zlomeninu videl. Keď dával synovi po vyliečení dole sadru tou vibračnou pílkou syn sa veľmi bál a pýtal sa ho čo ide robiť. Ten idiot mu vynadal a nakričal na neho a rezal. Syn sa od strachu pocikal a dostal další krik a výsmech. Takže ty si môžeš písať ako ti pusa narástla ak si nahnevaná a sklamaná a
@ukulela
@zdenka11081983 ti majú poradiť a nie urážať. Hlavne keď si si už popol na hlavu nasypala hneď v prvom príspevku, tak by nemuseli do teba kopať.
Lekári samozrejme zachraňujú životy. Aj mne zachránili aj môjmu otcovi aj záchranári aj lekári aj ich rýchle a vynikajúce rozhodnutia. Mám však právo sa hnevať ak narazím na blbca. Daj vedieť ako ste dopadli.

zdenka11081983
4. júl 2022

@slovakboy dieta má uraz, odlomeny zub a ona rieši, že lekári su blbci? Prepáč, no tu pochopenie nemám. Je to nezodpovedné a hlúpe. Ze niekde sú ľudia, čo by som aj ja občas nechcela vidieť, stretnúť ale tak pokiaľ ide o zdravie tak treba už pouzit rozum... skratka ja to nechápem.

diamond007
4. júl 2022

@monuliak9 ja by som tiež nešla na pohotovost.... Určite sa to zahojí, so zubom sa porad so zubarom. Nič viac by som neriešila

monuliak9
autor
4. júl 2022

Baby , všetko okej , zúbok netreba extrahovať určite ale teraz jej vyskočila teplotka. 38. Boli sme iba doma dnes aby sme sa vyhli infekcií ale zrejme tam nejaký proces je. Zajtra smykam opäť k doktorovi 🥴

marlent
4. júl 2022

@monuliak9 inak nam tiez najskor povedali ze ho netreba trhat...uz je vonku ten zub rozkyval sa mu a zavadzial

monuliak9
autor
4. júl 2022

@marlent A nemal zvýšenú teplotu alebo tak ? Lebo mne sa to nezdá prepana žeby jej tak vyskočila zrazu horúcka.