Úraz v škôlke

kemonka
16. mar 2017

Ahojte, stalo sa vam niekomu ze ste mali uraz v skolke? Aj ste nejako riesili? Treba to riesit?

amadora
16. mar 2017

@kemonka mali sme,neriešili sme nijako

dominika6
16. mar 2017

Podla toho aky uraz...

pillipilli
16. mar 2017

Ahoj no u nas mojej neteri vybili zub. Riaditel povedal ze tam maju nejake poistenie ktorym zaplatia vydavky. Cize mala doniest len blocik od zubara a oni by to preplatili.
Ale neviem aky uraz mate vy ,treba to priblizit o co sa jedna.

moni244
16. mar 2017

Zatial klop klop nemala, len skrabance, modriny, zalezi od urazu a ako sa stal

sense
16. mar 2017

raz si roztala bradu , a raz ju pokusala kamaratka... nijak extra som to so skolkou neriesila, pretoze by sa to mohlo stat kludne aj doma resp keby som bola ja s nou, povedali mi ako sa to stalo, poskytli prvu pomoc , pri uraze s bradou mi volali hned co sa stalo lebo si to vyzadovalo aj navstevu lekara pre istotu, boli z toho dva stichy

hettinka
16. mar 2017

neviem, aký úraz malo tvoje dieťa, každopádne to riešiť treba, minimálne nech o tom vyhotovia zápis, ktorý si podpíšeš. Škôlky sú poistené, ak by náhodou malo dieťa následky.

veronikaszabova
16. mar 2017

Syn spadol do regalov v skolke, silno sa udrel do cela. Prva pomoc mu bola poskytnuta, viac som to neriesila

kemonka
autor
16. mar 2017

@sense a robili aspon zapis o uraze?

kemonka
autor
16. mar 2017

Moj syn mal uraz, vraj sa stiskali s kamaratom a sa prevratili. Moj spadol hlavou na lavicku a ten druhy na neho. Ma roztatu hlavu a jeden stych, nedali mi nic podpisat

pillipilli
16. mar 2017

@kemonka inak ja som dala do nasej skolky syna 3. roky, prvy den dosiel s hrcou na cele ako kednorozec ( vraj mu jeden chlapec tresol autickom po cele), na druhy den prisiel s kusadlom na celu rucku ,ostala mu riadna modrina. Na treti den sa s nami jeden chlapec vybral domou,proste sa obul a ze ide s nami. Ucitelky si to nevsimli. No koment.
No co ti poviem,ostala som s nim doma.

sense
16. mar 2017

podpisovat mi nedavali nic, ale v dcerinej zlozke to zapisane bolo...

tarvika
16. mar 2017

Uff to akoze isli s nim na pohotovist zasivat hlavu a tebe ani nezavolali? Drsne.

mija22
16. mar 2017

@kemonka moji dceru dohryzol chlapec v skolke a ano, robili o tom zaznam (sukromna mš/ jasle)

hettinka
16. mar 2017

@kemonka tak toto určite nenechaj len tak, nech urobia záznam, keby náhodou mal nejaké následky (dúfam, že nie), tak nech je o tom zápis, že je to tzv. školský úraz

syn mal úrazov niekoľko ... prvý bola tiež náhodne rozbitá hlava, vraj ho pri hre sotilo iné dieťa, to mi zavolali, bežali sme to zašiť a aj sme dostali vyplatenú poistku (svoju súkromnú)

pri ďalšom "úraze" mal už inú triednu a tvárila si, že si nevšimla, že syn ma hryzance na pleci aj chrbte
potom nasledovala rozbitá hlava vzadu, to si tiež "nevšimla", rovnako ako drobné odreniny, občasné modriny ... ja som tiež spočiatku myslela, že syn je nešikovný a udrel sa
až ked mu dvaja spolužiaci privreli hlavu do dverí, mal modriny a rany po oboch stranách tváre, to si učiteľka všimla, ale nás nezavolala a ani sme popoludní už nemali šancu ísť k normálnemu lekárovi, jedine na pohotovosť
nakoniec som si uvedomila, že to nie je sú len nevinné "úrazy", ale je to šikana a do toho ignorantský prístup učiteľky ... syn už je velký, našťastie žiadne fyzické následky nemá, ale pamätá si to stále dobre

xevulax
16. mar 2017

Mali sme- lisaj cez cely nos a celo (pobozkala chodnik), neriesila som, uz sme mali aj horsie (doma- nie v skolke). Ucitelku to mrzelo, bohuzial stava sa (kym sa horsie nestane, tak je dobre)

katrinka8
17. mar 2017

@hettinka - bože, chúďatko 😢

hettinka
17. mar 2017

@katrinka8 chúďatko ma už 10 rokov ... ale naučilo ma to, že nemám nič podceňovať a hlavne v prípade, že sa mi niečo nezdá, tak si veci aj zdokumentovať, aby mal človek dôkazy, keby niečo...

avanka
16. mar 2018

ano, mali sme uraz v skolke, na dopravnom ihrisku sa syn na bicykli zrazil s inym chlapcom, spadol na zvoncek, mal pod okom 1,5 cm trznu ranu , ktoru bolo treba sit, otras mozgu a otras ocnej bulvy...zo skolky mi hned volali, obratom sme isli uz zbaleni na chirurgiu, kde sme boli na pozorovanie 28 hodin..pani ucitelka mi viac krat volala, zaujimala sa o Alexkov stav, ospravedlnovala sa 🙂 su to deti a ked ma ucitelka na starosti 20 deti, nemoze mat oci vsade..boli sme malicka skolka s 2 triedami...po navrate z nemocice som boloa s malym 10 dni na OCR...v skolke bol poisteny, takze dostal vyplatene peniaze a to iste po roku trvale nasledky, nakolko mu ostala jazva, ktora sa z 1,5 cm zvacsila rastom na 1,9 cm

matusalex
18. jún 2018

@hettinka ako ste to prosím riešili? Alebo ste to nechali tak?

hettinka
19. jún 2018

@matusalex riesila som to s riaditeľkou škôlky a vysvitlo, že syna bili 2 chlapci, na další rok s nimi už v triede nebol, rozdelila ich a bol pokoj.

domculik
19. jún 2018

@kemonka no my sme teda tiez mali uraz, 4 stichy, kamarat rozrazil mojmu obocie pri hre, ale automaticky sa robil zapis. oni maju aj povinnost to urobit tusim do 4 dni.

katrinka8
19. jún 2018

@hettinka - bože, to je hrozné, keď také dieťatko musí mať takúto skúsenosť...