Úraz zúbkov. Ísť s tým na pohotovosť?

junovka
17. júl 2008

Mate s tym skusenosti?Dnes mi Nely pri behani sa potkla o hadicu na detskom vysavaci, spadla na tvaricku a hned sa zacala valit jej krv z pusy.Umyvadlo bolo pokvapakane krvou, pyzamka zakrvavena, este aj na dlzke v kupelke bola sama krv.Nely plakala, ale nebol to hroooozny plac.Ked sa trocha ukludnila, tak som videla jej v puse na hornych zubkoch zrazenu krv.Zaspala.Po prebeudeni sa je znova spustila krv, ktora jej zmacala znova pyzamko.Stale ma v puse cumlik, pretoze bez neho nevie existovat, rozmyslala som ci mam ist s nou na pohotovost, ci si nahodou neroztala nieco v puse 😝 .Som z toho nestastna. 😢 😢 ☹ krasne zubky ma hore, bojim sa , aby o ne neprisla ☹

reisi
17. júl 2008

Ahoj, moja dcerka ked mala nieco vyse roka tiez spadla dost nestastne, jeden z prednych zubkov si vrazila do dasna, krv sa liala mala plakala...vyzeralo to dost divoko. Behla som s nou za znamym lekarom, zubok jej povytiahol na spravne miesto bolo to dost bolestive a nakazal 2-3 tyzdne tekutu a kasovitu stravu, ziadny dudlik ( bola dudlikova zavislacka ale po dvoch dnoch nan zabudla) a kupit cumel s velkou dierkou, aby mlieko vypila co najskor. Dodrzala som vsetko, dcerka zubok ma a krasny biely,ani nevypadol ani nescernel a ma uz 3,5 roka,cize zubok sa jej ujal...Urobila som maximum i ked lekar sa vyjadril ze pri jej druhu urazu sa na 90% nezachrani, taky isty nazor mala i dalsia lekarka. A ked nahodou zubok vypadne nevadi, su i horsie veci. .. drzte sa!

junovka
autor
17. júl 2008

...v pondelok ideme k zubarke, nakolko sme aj tak objednani na preventivnu....tak dufam, ze ti nebude nic vazne ☹

zuan
17. júl 2008

junovka, aj nas Palko si uz asi trikrat narazil horne zubky. 😒 je velmi neposedny a obcas to skonci malym urazom. tiekla mu trosku krv, ale nie tak vela, ako tvojej Nelke. nastastie mu to rychlo prestalo tiect ale potom tam mal tiez zrazenu krv - taku ciarku nad kazdym zubkom. na druhy den tam uz nebolo nic. ale tiez som sa zlakla, ci si nevyrazil zuby, lebo strasne plakal. a skusala som, ci sa mu nekyvu, ale vyzeraju ok.

nensy
18. júl 2008

já si myslím jestli jak nespadla tak se nekousla do pusinky 😒

junovka
autor
21. júl 2008

taze baby, dnes sme boli u zubarky, tak skonstatovala, ze ma roztatu uzdicky nad hornymi zubkami...uplne som videla, ako sa to oddeluje od dasna 😖 😢 , vravela, ze nevidi, zeby sa zub poskodil, mam pockat tyzden pokila sa to ustali, vymyvat harmancekom a ked to neprejde do tyzdna, tak neviem ci zasivat to chcu 😕 ☹ 😢 hadam, nie! ☹

lovacka
21. júl 2008

junovka
ja ked som mala 5 rokov tak som si na ihrisku betonovom na tej zeleznej zemeguli narazila sanku tak ze sa mi kyvali vsetky zuby a to fakt do jedneho kazdy.hned sla so mnou ucitelka zo skolky na pohotovost.ani nie do tyzdna som uz hryzla jablcko.tak dufam ze sa vam to zahoji 😉

katka.m
21. júl 2008

Môj syn takto spadol na schodoch a tiež veeeľmi krvácal. Ja som na tu pohotovosť šla a tam mi doky povedal, že to bude ok a dobre, že som prišla(pre istotu).Mal na ďasienku dosť dlho modrinu. Tie zúbky mal vrazené do vnútra, ale nik mu ich nevyťahoval. Potom mu tie zúbky prestali rásť v pomere k ostatným(horné 2). Stalo sa to, keď mal asi tak 3 roky. Keď mal 6, tak ten rozdiel bol vidieť, ale nakoniec aj tak vypadli a narástli mu tam dve krásne biele a zdravé trvalé zúbky. 😉