Zlomená kľúčna kosť dieťaťa pri pôrode. Koľko sa hojí?

jankakkk
26. jan 2011

Ahojte, dcerka sa narodila sekciou a ma 2 tyzdne aj 4 dni...chcem sa Vas opytat - ako dlho sa Vasmu babatku hojila zlomena klucna kost (pri porode), boli ste aj na rontgone a ked nie, aku mam zaruku, ze sa nam to dobre zrastie a nebudu jej to musiet v buducnosti napravat alebo nebude mat s tym ziadne problemy??? V nemocnici mi nikto nepovedal, ze to ma zlomene - povedala mi to az pediatricka, ked nas bola doma pozriet (zistila to hmatom - pri krku ma hrcku). Mam si robit starosti? Dakujem Vam za odpovede...

adrianai
26. jan 2011

aj moja mala zlomenú kľúčnu kosť, mala som klas.pôrod...tiež mi to povedali ďeň pred odchodom z pôrodnice a ubezpečili ma, že je všetko ok a bábätku sa to hneď po pôrode začína hojiť, nič sa s tým nerobí...nemali sme s tým žiaden problém, veď s bábätkom manipuluješ jemne 😉

janka_michal
26. jan 2011

ahoj..my sme si to tiez prezili..moja mala dcerka sa narodila klasickym porodom...no mne to bohuzial povedala az doktorka ku ktorej sme isli po prichode z porodnice..taktiez mi bolo povedane,ze sa s tym nic nerobi..ze to ma veeeeeeela deticiek a ono sa to zahoji same ako ma..len jej nemozes tu rucicku viazat do perinky..musi ich mat tak, ze ako chce tak si ich da..ale nemusis sa bat s nou manipulovat alebo nieco podobne(ja som sa totiz bala zo zaciatku)..zahoji sa to pekne same 🙂

paulap
26. jan 2011

Aj moja starsia Inka mala zlomenu klucnu kost, tiez nam to nepovedali. Precitali sme si to v prepustacej sprave. Mala som klas.porod. Uz ma takmer 4 roky a je v pohode, nijake nasledky. Neboj sa 😉

ela2710
26. jan 2011

ahoj, kamoska co bola so mnou na izbe, mala 4.dieta...ale vsetky 4 porodila so zlomenou klucnou kostou, zrastie sa to samo, a ako uz baby pisu, pri jemnom zaobchadzani sa nemoze nic zle zrast, ma to vela deti...u babatiek sa to zrstie pomerne lahko a rychlo, neboj sa

ikika
26. jan 2011

Ked som sa pripravovala na porod, citala som, ze sa to moze stat... ze sa s tym potom nerobi v podstate nic... len treba s babatkom manipulovat velmi jemne a velmi tu rucicku nepohybovat... a podla mna, by na to mali upozornit hned po 1. vysetreni babatka - ved predsa sa vysetruju aj porodne poranenia... 😕
Stat sa moze, ved su rozne porodne poranenia babatiek, ale aby to v porodnici nepovedali, tak to je sila... to nepochopim, ako si mozu dovolit... 😨

norikk
26. jan 2011

aj nas mal...rucku treba len nechat nezabalenu.nebalit tesno do perinky....deti maju pruzne kosti, same sa to v pohode zahoji...netreba ani roentgem

babi1
26. jan 2011

ahojte, aj mojej dcérke sa pri klasickom pôrode zlomila kľúčna kosť, tiež nám to zistila až detská doktorka pri návšteve doma 🙂 presne tá istá situácia ako napísala @janka_michal. Všetko sa pekne zahojilo bez akejkoľvek liečby, len som s ňou opatrne manipulovala. Dnes má 25 rokov, nikdy nemala žiadne problémy, stáva sa to dosť často, aj môj manžel prišiel na svet so zlomenou kľúčnou kosťou 🙂

latvia
26. jan 2011

tiez ju mal maly zlomenu pri porode, je to najcastejsie porodne poranenie babatka, kost - vlastne chrupavka skor - sa dobre zrastie, babatko to neboli. pri manipulacii s babatkom ho netreba tahat sa ruku, kde ma zlomenu kosticku.zhoji sa to do 4 tyzdnov, rtg nie je vobec potrebny

babulina
26. jan 2011

aj ja som sa narodila so zlomenou klucnou kostou, nemam z toho nijake nasledky, mama len hovorila ze jej odporucili v porodnici aby ma nedavala moc casto na brusko na zaciatku, ale ja som milovala tu polohu takze ma nechala tak ako sa mi pacilo

letenka
27. jan 2011

aj nasa mala prisla k tomuto "urazu" pri porode a uz je vsetko v poriadku....nam v nemocnici urobili taky valcek z plienok a to sme jej davali pod pazusku cca 2 tyzdne...a ked som ju davala spinkat na bok, tak iba na tu zdravu rucku...ale zrastlo sa to same a bez problemov, takze sa neboj 😉 nam este doktorka doporucila sledovat ci s tou rucickou dobre hybe 🙂

romanovci111
13. feb 2015

aj nam sa stalo to iste teras uz som pokojnesia ked viem ze je to beznejsie nez sa zda ale zo zaciatku sme koli tomu blaznili od strachu ci nebudu nasledky koli tomu a pod.. no neviem preco to v porodnici neoznamuju nam to tiez povedala lekarka az v poradni dovtedy som maleho viazala do pernky tak ako oni v porodnici rucickami k telu viazanymi aspon keby na to upozornili ale citam ze tu je viac takych pripadou ze az v poradni to povedali mamickam

bandikovajana
13. feb 2015

To je normálne aj moja to mala a ja tiež nijak sa to nelieci ani nevysretruje zrastie sa to samé nehovoria len preto ze o nic nejde stáva sa to strašne často a nechcú maminu zbytočne stresovať mne to povedali pri odchode ale to uz to mala skoro zahojene a som sa ju bala aj chytiť a sestrička mi povedala ze nemám sa čoho báť ze ich to neboli ze oni maju este makucke kosticky a zrastie sa to