Zlomená noha. Máte s tým skúsenosti?

lindda
18. nov 2009

cafte neviem, ze ci je tu taka tema ale ja som ju nenasla moj maly ma skoro 3 roky a zle kopol do lopty a praskla mu holenna kost mate nieto stym skusenost sme uz na nervi iba place a lezi

lalus
18. nov 2009

Ahoj, tak my mame len 16 mesiacov a uz mame za sebou zlomenu ruku 😝 Jakubko mal sadru 3 tyzdne a neuveritelne rychlo si zvykol. Kolegov chlapcek mal vsak zlomenu nohu okolo 2 rokov a ten tiez mal skusenost ako my : maly bol prvy den strasne nervozny, no uz na druhy ci treti den si nasiel sposob ako na tej sadre skackat. Ak Ti na to nepride sam, skus mu nejako ukazat, ako sa moze presuvat z miesta na miesto, cvikom to urcite pojde aj u malych deti 🙂

lindda
autor
18. nov 2009

Ahojky zatial ho tto asi boli tak iba lezi v piatok by nam ju mali spevnit celu a uz by asi mohol aj chodit dufam, ze nam ju daju cim skor dole

marorlinko
8. okt 2011

nas maly si zlomil ruku v skole,ked sa hrali vonku, 2noci sme boli aj v nemocnici,operovali ho,davali mu zeliezka v narkoze, berie silne antibiotika, je iny ako predtym,dakedy neviem ci mu daco nie je. vcera mi vracal,nemoze to byt od tich antibiotik? dneska mal teplotu,zvlastne,lebo v nemocnici nemal a bol ok cely cas,tak neviem, ma niekto podobnu skusenost? boli ma ho vidiet takto, sadru by mal mat 5-6tyzdnov.
velmi sa trapim

mravvcek
25. dec 2014

@marorlinko ako ste to zvladli? My sme sa po troch tyzdnoch vratili z nemocnice. Mame spiralovu zlomeninu,boli sme zaveseni za nozicky. Nemame sadru. Maly ma len lezkat tyzden,potom kontrola. Strasne ma ubija,ze ma odmieta odkedy sme sa vratli. Posiela ma od seba prec. Je to strasny pocit ☹

marorlinko
12. jan 2015

@mravvcek My sme to zvladli velmi dobre, moj maly bol statocny, silny chlapec, to ja som skor sa trapila, ale vdaka jeho pozitivnej energii sme to zvladli, neboj sa, aj tvoj to zvladne, skus vymysliet nejaku hru, kde zabudne na zlomeninu, alebo vziat ho niekde, verim ze to boli, velmi ti zelam aby tvoj syncek bol k tebe dobry

leilla123
23. mar 2015

ahojte ja som si zlomila nohu na tri krat mala som aj operaciu teraz mam drot v nohe a cakam kedy mi vykukne drot aby ho mohli vybrat a ja ist na rehabilitaciu bojim sa ma stym niekto skusenosti ako mi vlastne vyberu ten drot ked ma neuspia dakujem za odpoved 😢

mmoniika
18. nov 2015
mmoniika
18. nov 2015

@mravvcek dobrý deň chcela som sa opýtať ktorú časť mal vás malý zlomenú

mravvcek
18. nov 2015

@mmoniika ahoj. Mal stehennu kost v prvej tretine. Na obkch nozickach spiralova zlomenina.

mmoniika
19. nov 2015

Koľko mal rokov malý má dva aj pol má zlomenú stehiennu kost v strede 3 týždne sme boli v nemocnici nožičky mu nechali visieť potom mu dali spiku -sadru a 26.11 ideme dať dole sadru po 4 týždňoch čiže 7 týždňov leží bojím sa čo bude nasledovať :(

ema15
19. nov 2015

@lindda nasa Mia mala 18 mesiacov ked si zlomila stehenu kost. Dostala spiku od pasa po patu, 3 tyzdne lezala, dalsie 2 tyzdne este nesmela chodit, a potom to rozchodila, uplne v pohode...

mmoniika
19. nov 2015

A chodili ste aj rehabilitovat? Keď jej dávali dole spiku uspavali ju? Aj ste ležali v nemocnici?

ewitta42195
19. nov 2015

@mmoniika ahoj, moja mala zlomene obe kosti nad členkom, otvorená zlomenina. Zrazilo ju auto pri cuvaní. DLho nosila sadru, potom ortézu, samozrejme rehabilitácie. Lieky atb v prvých dňoch + proti bolesti (ale to už máte asi za sebou - spomínam to, lebo si myslíme s mužom, že sa to podpísalo pod stav zubov, rapídne sa jej zhoršili a museli sme riešiť dve stoličky), dlho ešte ťahala nohu, mohlo to byť aj podvedomie, že ju nechcela zaťažovať, zlepšilo sa to, aj keď podľa môjho muža stále ju ťahá (myslím si, že je to jej chôdza, kačičkárska, má dlhé nohy aj chodidlá veľkú nohu) je to už vlastne vyše dvoch rokov. Nastupovala do školy s barlami, čo bol des, radšej som ju nosila, mala triedu na 3. poschodí. Každý rok RTG ako noha rastie. ideme teraz v 1/2016, v 1/2015 sa vyjadril doktor, že tá zlomená je o 1mm dlhšia, čo ho prekvapilo, skôr by čakal opačne, že zaostáva, vysvetlil to tým, že možno sa naštartoval nejaký mechanizmus. Mala drôty v oboch kostiach, takže dlhé jazvy zostali, pýtal sa nás, či nechceme riešiť plastiku. Dcéra behá, pláve, bicykluje, je aktívna, to je podstatné pre nás, že to neskončilo horšie. Operovali ju v BB. Ak ťa zaujíma niečo konkrétne, pýtaj sa, ja som to tak zhrnula.

mmoniika
19. nov 2015

Keď ju operovali to mala asi horšie maličkého nechceli operovať vraj je lepší tento postup a som aj rada a rehabilitacie ste podstúpili v nemocnici?

ewitta42195
19. nov 2015

ano priamo na detskom, pani, cviky, elektro, vodavýrivka, bol to balík: XYkrát cvičenie, XYkrát elektro atď a my sme si organizovali termín, po kontrole nám ešte prihodili, lebo doktor uznal za vhodné ešte prdľžiť a samozrejme doma cviky. zakázané skákanie, dala som papier na telesnú. čo sa týka barlí, prvý moment som myslela, že sa to nikdy nenaučí 🙂 ale ako deti, časom robila na nich akrobatické atrakcie 🙂 Odložila som ich ako memento pre mladšie. operovali ju vlastne 2x, po nehode a potom výber drôtov.

natalym
19. nov 2015

@ewitta42195 A kedy Vám vyberali drôty? Teda po ako čase.

ewitta42195
19. nov 2015

zhruba 3mesiace

mmoniika
19. nov 2015

Je to blbé no ale co narobime dúfam že bude všetko v poriadku

ema15
19. nov 2015

@mmoniika nie, spika je namiesto sadry. Boli sme v nemocnici od pondelka vecera ked sa jej to stalo, v utorok jej prisli rano vymerat spiku, potom odisli a po 2 hodkach sa vratili so spikou, nasadili to na nu, este nam dali aj vybrat farbu sucheho zipsu a v stredu sme boli na kontrolny rtg, ci sa jej nahodou nepohla kost pocas manipulacie a potom na obed sme isli domov. Na rehabku sme nechodili, vraj take male deti neposielaju na rehabku, iba sme chodili na ambulanciu na kontrolu, ci zacina chodit a ci nekryva, ci nedava nohu do boku....ale do 3 tyzdnov behala normalne

kondelka
23. nov 2015

ahojte maminky, prosím Vás, čo všetko môžem očakávať od zlomenej nohy, resp. ako a čo mám robiť???
Včera mala dcéra úraz, zlomená noha na kolenom a sadra na celej nohe. Do školy chodiť ešte nesmie, a celkovo si to ani neviem predstaviť ako by chodila. V piatok máme ísť na kontrolný rtg, či sa kosť nepohla. Ako jej mám robiť hygienu? :D či to má všetko čas? Ona sama mi povie ako kedy a začo ju chytiť? Už má 8rokov... Alebo mám tlačiť aby chodila do školy? Je z tých čo sa rada učí, takže ona ma istotne bude lámať chodiť do školy už o týždeň, ale teraz keď musí len ležať si to neviem ani len predstaviť. Na wc mám problém ju zobrať....

jankulienka14
10. mar 2017

Dobrý deň. Ja som si zlomila nohu na konci januára na lyžiarskom. Zlomila som si holennú kosť. Prvý týždeň mi dali sadrovú dlahu, potom som išla na kontrolu a tam mi dali sádru až po zadok. Takúto sadru som mala 4-5 týždne. Včera som ma kontrolu s Röntgenom a dali mi novú sadru, ale už len pod koleno. Na nohu nemôže stúpať už od začiatku a preto chodim o barlách. Ako mi zmenili výšku sadry, mam stiahnute šľachy v kolene. Neviete mi prosím poradiť nejaké cviky alebo niečo aby som si šľachy rýchlo roztiahla?

jankulienka14
10. mar 2017

😢

kikuta
14. máj 2018

Naša mala spiralovu zlomeninu po lyžovačke ... podkolenie 3 časti ale nebol treba operačný zásah. Sadru sme mali takmer 3 mesiace až po zadok a teraz keď nám ju dali dole trvalo týždeň kým sa vôbec postavila na nôžku pomocou barlí, potom pomaly bez a teraz sa už celkom rozhýbala ... cvičíme so súkromným fyzioterapeutom nakoľko že normálne rehabilitácie nám neni treba ale chcem len povedať, že deti sa rýchlo učia a netreba zúfať že to nepojde tak Ako som si to myslela i ja...