1,5 ročné dieťa stále plače

istvanka
3. mar 2013

Moja dcerka ma jeden a pol roka ked jej niečo nedám začne strašne vyvádzať kope ma kriči na plné usta ale ked ju zabavim tak sa ukludni neviem čo s nou mám robiť...či isť k lekárke niejake lieky predpisať ?? keď chcem isť s nou vonku neche ani sadnúť do kočiara ani do autosedačky kriči vypína sa už fakt neviem čo sa to s nou stalo...nikdy mi tak nevyvádzala len teraz posledný týždeň...Poprosím vás o radu

lubina
3. mar 2013

blizi sa obdobie vzdoru a to este len pridu dalsie horsie veci. Skus si nieco precitat o tomto obdobi, vzdor a ine suvisiace veci...........

magic08
3. mar 2013

@istvanka na vzdor liek nevymysleli... jednoducho sa obrn velkou davkou trpezlivosti... bude horsie... 😉 no raz to skonci... 😀 😀 😀

hradnapani
3. mar 2013

@istvanka ak k lekarke, tak jedine pre lieky na nervy pre teba 😀 Klasicky vzdor... dobre robis, ze ju zabavis niecim inym, ale ak ma uz amok, tak to ignoruj, kym ju neprejde. A hlavne jej potom nedaj, to co chcela, lebo "vyhra" ona. Hlavne vela trpezlivosti a precitaj si o tom nejaku literaturu, je toho dost popisane.

cerez
3. mar 2013

@istvanka Presne tak, predpíše ti liek s názvom "TRPEZLIVOSŤ". Mám doma takého zbojníka a z týždňa na týždeň sa stupňuje jeho vzdor. Mám okolo seba maminky s deťmi a keď sa stretneme, tak iba ja behám za synom, iba môjho počuť a vidieť všade. Sedí min. 1 minútu a je opäť v akcii. A ešte k tomu plač a srd, nech je to so všetkou parádou. 😀

istvanka
autor
3. mar 2013

@lubina Dakujem

katy1979
3. mar 2013

Nemozes kazdy jeden vacsi problem riesit lieky. Najlepsie neucit deti na lieky iba ak su nutne. V zivote prejde tvoje dieta roznymi fazami. To v puberte by si ju snad musela predavkovat. Toto je len predpriva na pubertu. Zacina vam vzdor to je vsetko. A zacina si uvedomovovat samu seba. Teraz sa vela naucis aj ty. Hlavne trpezlivosti a doslednosti. Ak uz je v amoku nech sa vykrici podupe ci hodi o zem. Hlavne neustupit a v klude vysvetlovat. Vsetko raz prejde.

istvanka
autor
3. mar 2013

@magic08
Keď som na ňu sama manžel je v práci a ona vystrája len ked je pri mne...niekedy už nevládzem ....fakt je to ťažkéé-- ale dakujem

istvanka
autor
3. mar 2013

@cerez
No a ako to zvládaš kolko ma malý ? naša presne to isté sme vonku ona si ide svojim smerom vezmem ju na ruky kope vrieska na cele mesto....máte to tiež veselé 😀

istvanka
autor
3. mar 2013

@katy1979
No tak asi musím mať pevné nervy snažim sa na nu nekričať nevšimať ale ma riadnu vydrž dokáže revať a j pol hodinky na plne usta...dakujem

cerez
3. mar 2013

@istvanka Má 17 mesiacov a vonku si ide tiež svojim smerom. Teraz keď ešte bol sneh, tak som vyhľadávala miesta kde sa môže aj po zemi váľať. Tak ako si ty napísala, niekedy musím odvrátiť jeho pozornosť na niečo iné. Jediný rozdiel je v tom, že ešte si ako tak sadne do kočíka, lebo sa teší von, že uvidí autá, kamióny. No som presvedčená, že kočík za chvíľu už nebude náš kamarát. Ja ak kočíkujem, nesiem zastaviť, lebo začne peklo. Keď som v obchode a stojím v rade, len náš vrieska ako keby ho z kože drali. Behom chvíľky nás ostatní púšťajú dopredu, lebo sa to nedá počúvať! 😀 A ako to bude na jar napr. na ihrisku, tak to ti v túto chvíľu neviem povedať. Budem sa snažiť odvracať pozornosť ako sa len dá a ak to pôjde do veľkého vzdoru, zoberiem a ideme domov. Fakt neviem!

katy1979
3. mar 2013

@istvanka tak to mas pravdu chce to pevne nervy. Vies kolkokrat mi tie nervy tiekli po zemi ci ani pocitanie do sto nezabralo. Ak mi rupnu nervy tak kricim. Susedia ma musia pocut hodne daleko. Nie je to spravne ale nie vzdy dokazem ovladnut samu seba. Neboj to prejde. Sice si bude vydupavat ine. Ale aspon pojde cestou ktorou chces ty. My sme sa uz dnes vonku tocili smerom domov. Nakoniec sme to zvladli obaja. V tomto veku su to este take teliatka male a vidia iba seba. Ja ja ja a nikto iny.

mandragora22
3. mar 2013

@istvanka mne v kociari vyvadzala uz ako 7-mesacna, a to este nevedela ani sama sediet a uz chcela sediet - zvedava bola na okolie. potom bola velmi velmi mrzuta od 12-18 mesiacov, polroka sa jej driapali vsetky tri trojky naraz... no a potom prisiel vzdor... ukludnil sa okolo 34. mesiaca, dnes ma nieco po 36.mesiaci, teda po troch rokoch a vzdor zacina opat. uz nie hadzanie sa o zem a rycanie, ale oponovanie vo vsetkom plus strasne papulovanie 🙄

cerez
3. mar 2013

@mandragora22 Takže z kaluže do blata. Jedno skončilo, druhé začalo. 😀 A to ešte nehovoríme o puberte, to bude ďalší vzdor! 😀 😀 😀

mandragora22
3. mar 2013

@cerez hm, tesim sa 😝

magic08
3. mar 2013

@istvanka viem co prezivas, presla som si tym, a v podstate este stale prechadzam... 😝

kolinia
3. mar 2013

@istvanka moja mala je urevana a vzdorovita od narodenia, a to neprehanam, z jej 16 mesiacov bola dokopy tak mesiac kludna, aspon budem pripravena na obdobie vzdoru, lieky nema, ani by ma nenapadlo zhanat nejake, no mam pocit, ze ja budem coskoro nejake potrebovat :DDD

cerez
3. mar 2013

@katy1979 Ako si to riešila na detskom ihrisku? Alebo iné maminky, dajte radu!

katy1979
3. mar 2013

@cerez zavisi o co ide nad tom ihrisku. Uz sme museli ist aj domov ci uz kvoli starsiemu ci mladsiemu. Obcas funguju vyhrazky ze pojdeme domov. Funguje trest sedenia na lavicke. Ci uz som odchadzala aj ja ze nech si ich kludne niekto zoberie. Ak ide len o presadzovanie svojho a nikomu neublizuje tak nech si poplace. Doplace a bude sa hrat dalej. U mojich deti zavisi aky maju den. Niekedy sa s nimi da ci si to nechaju vysvetlit. Inokedy je to horsie. Dopredu upozornujem na dosledky ich chovania. Bezia na ihrisko a ja uz kricim ze sa nemaju hadat a bit. Na kazde dieta nieco plati len obcas netusime co.

alex137
3. mar 2013

ahoj, buď rada že maś len jedno, naše dvojčata su neskutočne, dnes sme boli na ihrisku s nimi štyria a dedo s babkou spia už od 19,30 a manžel s detmi od 20,00.

gebriela
3. mar 2013

Aj môj malý má občas také pokusy,zati niečím iným,aľ sa mi osvedčuje buď ho zaujať,alebo ten jeho jed obrátiť na žart,hlavné je byt nad vecou.knihy radia ignorovať hnev,odísť a prísť,keď sa ukludn 😠 í,uf,čo nás ešte ešteaká s našimi krpcami...

cerez
3. mar 2013

@katy1979 Napr. bola situácia, že sa ti vonku hodili o zem a jačali?

mandragora22
3. mar 2013

@kolinia detto u nas 😒

istvanka
autor
3. mar 2013

Dakujem zajtra vyskusam wase rady a dam wediet ako sme dopadli.fakt s detmi si toho este prezijeme.🙂🙂

katy1979
3. mar 2013

@cerez tak moji len dupu nehadzu sa o zem. Ale synovec bol v hadzani expert. Ignorovat. Hocijakou reakciou vie ze zaujal a vyhral. Ja som ho kludne nechala vyjacat sa. Ked sedel v kaluzi posunula ho dalej a cakala. Doma vydrzal revat a buchat si hlavu o zem aj tristvrte hodinu. Skusali sme vsetko mozne. Aj liecbu sokom revat viac ako on ci zavesit dole hlavou ci studenu vodu. Zabralo az odniest do izby. Vracal sa az ked sa ukludnil. Dnes je to typicky pubertak. Vsetko na salame. Ale vie byt sikovny velmi inteligentny a temperamentny. Keby mohol hodil by sa o zem aj dnes. Nasich som uz aj za dvere vyhadzovala ci do vytahu poslala.

sisaha
3. mar 2013

u nas sa z ihriska kludne odchadzalo, ked som ju niecim zaujala - kam este pojdeme, co kupime, alebo stretneme, co nazbierame po ceste (nie odpadky 🙂 )...Ale tento navrh musel prist, ked nebola v zapale hry, ale ked sa uz len tak ponevierala...+ strcit do ruky rozok, banan, alebo hocico ine..a bez problemov nastupila do kocika

cerez
3. mar 2013

@istvanka Kľudne mi daj vedieť aj po čase, ako to zvládaš.

tinus7
3. mar 2013

ahoj Istvanka, pises ze mala vystraja len ked je pri tebe. Niekde som citala, ze male deti si prave taketo prejavy vzdoru "nechavaju specialne pre maminy" 🙂 🙂 . Mozno je to aj tym, ze nam plne doveruju a vedia ze my ich pochopime a pomozeme im zvladnut emocie, ktore su pre nich nove a len sa ucia ich postupne ovladat. Takze tiez mozem poradit len obrovsku davku trpezlivosti a ked bude mala v comkolvek vzdorovat, snaz si povedat, ze je to uplne normalna sucast vyvinu ich osobnosti a musi si tym prejst. Drzim palce.

zigzag
4. mar 2013

@istvanka super najlepsie co ta napadlo ju zdrogovat, 😖 co urobis,ked ti ako pubertacka zacne papulovat ??? das jej morfium 😀 to co tvoja mala preziva je obdobie vzdoru, kedy si zacina uvedomovaat svoje ja, a ze su prostriedky, ktorymi dosiahne co chce, a ty ako matka jej musis urcit hranice, a mat pre nu pochopenie a mat a pavne nervy, a nie lieky na utlmenie, tie nic neriesia...akurat jej znicia pecen a oblicky

,,, moj reve od porodnice, 21 mesiacov, stale nieco riesim, a ked je chvilu klud, tak cakam co zase pride, ale da mi to chvilku na vydych a novy nadych a bojujeme dalej, 🙂 aj ked je to makacka

ela2710
4. mar 2013

Tak moj Tomáško je dost kludne dieta, ked sme doma samy 😀 vtedy sa hra, smeje, pride ocko z prace a uz sa musi predvadzat, chce byt stredobodom pozornosti, krici, chce mat vsetko, co si zmysli, tento tyzden zacina byt extre vzdorovity, dokonca sa mi hodil v obchode na zem, ignorujem ho, necham ho tak, nedviham ho, to by zacal jacat este viac, nekricim, nic mu nevravím, a jeho to prejde sameho, cim viac si dieta budes vsimat, tym si bude mysliet, ze je zaujimavejsie,co robi a potom to bude vyuzivat. No pri tom, co pises ma napadlo, ci musi byt stale v kociku? Moj od roka, ked sa naucil chodit uz do kocika nechcel ist, chcel vsade chodit peso, a my sme ho nenutili, taktiez moja Nellynka dlho nevydrzi v kociku, moje deti nikdy na prechadzkach nespali, proste musim ju vytiahnut von, aby sa mohla divat okolo seba 🙂 toto obdobie raz prejde,len musime mat trpezlivost 😉

euka210
4. mar 2013

zacina obdobie vzdoru, kedy si chce presadit svoje. Ulohou rodicov je dieta usmernovat...co moze a co nie, kedy jej nieco povolis lebo je to banalita a kedy proste musi posluchat. Ked nefunguju reci, tak potom ide na raz sila... zoberiem na ruky, pod pazuchu a ide sa. Ked nemoze nozik, tak aj ked sa na hlavu postavi, tak ho nasmu nedam. Teraz este skusa, ale postupne vasa zisti, ze ked povies nie, tak nie a nebude vyvadzat lebo zisti ze to nema zmysel. Ked povies nie a neskor das, tak nauci sa krikom a placom si vydobijat veci. Od zaciatku treba davat hranice, lebo o rok tu potom placu zienky, ze 3r dieta je nezvladnutelne. Lebo mu vsetko povolovali, ustupovali len aby bol pokoj a to dieta stale skusa viac a viac a chce viac a viac.
JEdine ju fakt zaujat niecim inym a potom sup do kocika. Nas sa prave chce vozit na aute 🙂 Ked sa nechce obliect tak ukecavame, ci chce videt macicky, ze pojdeme autom a pod. Nalakat na to, co ma rada. KEd nie, tak silou. Pouzitie sily nezmanena hned nieco zle, bitka a pod.