1,5 ročný rozdiel medzi deťmi - praktické rady

peblss
24. máj 2020

Ahojte, damy. Cakame druhe, zelane babetko, ktore sa narodi 1,5 roka po prvom. Sme pripraveni, ze to bude spociatku narocne, no rada by som cerpala z vasich skusenosti, ako ste si zladili, zariadili kazdodenne cinnosti? Obliekanie, krmenie, prechadzky (ake dopravne prostriedky ci nosice ste pouzivali), denne spanie, nocny spanok (kto v com, v akej izbe), ochrana jedneho dietata pred druhym a pod. Dakujem pekne za uzitocne tipy

deti95060810
24. máj 2020

máme s takým rozdielom posledné 2 deti....
Nemali sme možnosť tak my sme bývali v jednej izbe...Deti sa v noci budili navzájom - nebolo to moc dobré. Mne so všetkým pomáhal mm. Kočík sme mali jeden, takže tú staršiu sme z kočíka vypoklonkovali - musela chodiť peši a mladšia sa v kočíku vozila...Už by som to tak neriešila - dcéra moc dlhé prechádzky nezvládala, neraz končila na otcových pleciach.... Mali sme len jednu postieľku - takže v tej bola tá najmenšia....

kacena4
24. máj 2020

ahojko ja som mala deti po 13m. v noci spavali s nami v spálni cez den mladsia v obývačke v druhej postieľke alebo prenosnom koši do 6m kým sa ešte nepretáčala bolo to uzasne prakticke kos bol na kolieskach takže som si ho mohla bravat so sebou všade do kuchyne na varenie, do obyvačky do spalne a nezaberal miesto. na von sme mali dvojkocik alebo surodenecky kocik na neskor ked uz starsi nespaval poobede (P&T bol uzasny s prenosnou taskou som si hned drobca mohla vziat so sebou kam som potrebovala a druhe dieta za ruku napr. aj do ambulancie k dr.) ja som bola samostatna jednotka mangel cele dni robil takze aj nakupy som robila s detmi od narodenia bez problemov vsetko sa da ked si to vies zosynchronizovat doma mi uz potom pomahal aj on s kupanim prebalovanim a pod. hlavne ak ti obe deti naraz zaspia vykasli na na upratovanie varenie a oddychuj 😀 relaxuj to je dolezite mne osobne velmi pomohol nosic teda satka Storchenwiege ci hybrid medzi nimi na pase sa zapina na skobu a vrch je ako satka uvazuje sa do nej dieta. je to uzasna verzia. vyskusala som vselico ale na toto nedam dopustit rychlo sa to nahadzuje a pevne drzi da sa v tom predklaňat a nemusis pridrziavat dieta nebojis sa ze ti vypadne proste drzi napevno a ruky mas volne a mozes ich pouzivat pre druhe dieta 😀 ten pocit pri nosici nemas ja osobne som ho vsak dlho nevladala vyuzivat kedze mam problemy s chrbticou preto kociky. a vela sme chodili do materských centier aby sa deti zabavili a ja oddychla

renca1977
24. máj 2020

@peblss tak my mame 1 rok a 4 mesiace no fungujeme v 2 izbach ja s malou v jednej a maly v druhej kedze on spi uz len na obed a mala nespi vobec bolo to narocne kedze mala nie je spachtos uplne odlisne casy spania ked chcel maly ona nue a naopak budili sa az som uz fyzicky nezvladala tak mam postielku v jednej izbe a maly v druhej jeho dam naobed do postielky a s mslou som na terase v kociku ona ked spi 30 minut tak som prestastna a maly si lubi pospat cize podla mna je to aj o tom ake deti mas ci su uplne rozdielny co sa spanku tyka alebo nie.
von chodim s malou v kociku a maly chodi alebo ho taham na tatrovke bicykli😊
chodi mi aj pomahat opatrovatelka s kupanim a vecernym uspavanim

heidy222
24. máj 2020

Citam diskusiu s velkym zaujmom, lebo Mame 4,5 rocnu a 5 mesacneho, manzel a starsia dcera ma strasne nahovaraju na este jedno babo tak any bol rozdiel 1,5 roka, ale fakt Tak ze pilia mi a tym usi denne. Ten napad s opatrovatelkou na vecerny cirkus sa mi paci 👍

renca1977
24. máj 2020

@heidy222 no vecer musi prist opatrovatelka kedze mala nevie sama zaspat hojdam ju na hojdacom kresle a to by som maleho nestihla okupat a udpat tiez ona sa potom s manzelom prestrieda pri malom
ale je to narocne to nam kazdy vravel

peblss
autor
25. máj 2020

@deti95060810 wow, toto zvladnut v jednej izbe, klobuk dole... verim, ze pomoc manzela musela byt neocenitelna. Zvazujeme, ze mm pojde zaroven so mnou na matersku so starsim, ked sa mladsie narodi. Myslim, ze v tychto casoch to uvita aj jeho zamestnavatel a my budeme na to prveho pol roka dvaja.

renca1977
25. máj 2020

@peblss urcite je to orrfekny napad moj maly bol vytutene babetko a narodenim malej bol zrazu velky maly brat a cadu na neho menej ptitom je aj on malicky trapi ma to ked vidim ze he dnutny snazim sa mu najviac venovat kolko vladzem uz je msla prikrmy tam je to kepsie jed sim kojila tak sa musel sam prehrat ale vravim najhirsie bolo spanie mala spala 15 minut doobeda na obed adi 30 a poobede tiez 15 nevedela slm ich zladit
ale zvladnut sa to da len je to narocne mamu uz bemam svokru daleko cze zvazzjeme zeby opatrovatelka chodila na dlhsie

peblss
autor
25. máj 2020

@kacena4 vdaka za tipy, uz som si aj pozrela nejake kosiky. Mam len obavu, ci je to dost stabilne, ked sa moj starsi neposedny horolezec rozhodne na to vyliezat alebo to bude treba drzat mimo keho akcny radius... nakupy s 2 detmi asi naozaj len ked su obe priviazane 🙂 nosic sme vyuzivali aj pri prvom. Ale tento hybrid moze byt pre mimino vhodnejsi a zaroven stale pre maminu dostatocne prakticky

peblss
autor
25. máj 2020

@renca1977 hmmm, to bude vesele, ak nebude spavat. My sa teraz citime odvazne asi aj preto, ze prvy je uplne dobre dieta, odzaciatku pekne spava, zbytocne neplace, vie sa dokonca zahrat aj sam vcelku dlho... Uvidime, ci mu to vydrzi aj ked pride druhe a pozornosti bude mat menej...

lusyc
25. máj 2020

My máme síce rozdiel az dva roky, ale pre mladšie som mala veľký kôš na bielizeň v kuchyni na linke, aby som mohla variť, pokial uz nechcelo byt v spalni v postieľke a este sa nepretacalo. Neskor som mala hojdacie kresielko. Kočík ma všetci odhovárali, ze mi netreba surodenecky. Netreba, pokial je škaredé počasie a netreba nikam ísť. Teraz mam dva kočíky pre surodencov, jeden s velkym kosom na nákup a druhy bez kosika do terénu. Ten druhý kebyze teraz v korone nemam, tak sa doma zbláznim, nemohla by som sa pohnúť. Večerné uspavanie fungujeme tak, že staršia je pri večerníčku, mladšiu našťastie rychlo uspim a vrátim sa ku staršej. Nemam pomoc. Staršia je od tehotenstva s mladsou sama v izbičke. V noci pendlujem medzi spálňou a detskou.

kacena4
25. máj 2020

@peblss ja som mala kos s kovovou konstrukciou a kolieskami pruteny, taky este po mne - uzasna vec neprevrhlo mi to ziadne dieta a teda mala som ich dost. teraz sa nevyuziva mam ho odlozeny u otca na dome. ak by ti nevadil, ze nie je novy ale starozitny rada ho posuniem. mali sme ho v plane vyhodit. budem rada ak bude dalej kolovat 😍 (ak nie si narocna mamina) skusim pohladat fotku teraz som nalieceni neviem ho odfotit

heidy222
25. máj 2020

Ja mam taketo lehatko na kolieskach od hauck, postavim to do kupelne Ked sa sprchujem, Ked varim, za stol Ked stolujeme, bolo to super Proti refluxu, ale samozrejme je to Len o nieco lepsie ako autosedacka,cize nie dlhe hodiny. Ma to aj nadstavec ako normalna detska sedacka

majusska202
25. máj 2020

@peblss ja mam rozdiel rok a 5 mesiacov. Ja hned ako som zistila ze som tehotná tak sa zariadovala detskú pre starsieho aby sa tam naucil spať sam kym pôrodim. Bolo to na nezaplatenie. Kedze starsi uz davno chodil oducila som ho aj od kocika aby bol naučený chodiť vela pešo. A tretiu vec co som si zaobstarala bola ďalšia detská postieľka v obývačke aby mladsia mala byt kde a aby na nu nedosiahol.

kacena4
25. máj 2020

aha nasla som fotku v pc takyto vo vnutri je v igelite este molitanova vypln co sa dava dookola ako mantinel mne sa to zdalo take neosobne - tvrde (vyrobila som si) a usila som si potah na to ale ten neviem najst asi sa pri stahovani stratil zapatrosil takze ten nemam takze je len toto vojde tam dieta tak cca do 8-9m. ale aj 1r. ale to sa uz otacalo vyliezalo takze som tam nedavala ta kovova konstrukcia sa da odmontovat pri stahovani

19daniela90
25. máj 2020

Ja mám rozdiel medzi deťmi 19 mesiacov. Syn išiel spať do svojej izby, aby sa navzájom nebudili. Nenútila som ho. Najprv som skúšala na denný spánok a jedného dňa sa sám večer vybral do izby, že chce spinkať v posteli. Od toho dňa spí sám. Dvere boli iba privreté, aby som ho počula a mohol prísť kedykoľvek k nám, keďže ešte nedostal na kľučku. Takže postielku v spálni som mala voľnú. Dokupili sme ešte jednu kolísku do obývačky, aby som mala malú na očiach, a aby som sa nebála, že jej syn vypichne oko, zhodi z gauča atď. Keď podrástla, tak hojdacie kreslo. Kočík som mala klasika hlboký a k tomu som dokupila prídavné sedadlo Buggypod, za mňa ohromná pomoc a veľká spokojnosť. A dodnes máme spoločné kúpanie, jedenie a ukladanie. Keď bola dcéra úplne malá, tak ju som kupala vo vaničke, syna vo vani. Keď vedela sedieť, tak už spolu vo vani. Na začiatok som používala sedadlo do vane. Pre istotu, aby sa nešmýkla alebo aby ju syn nevyvrátil. Potom sa syn najedol, ja som nakojila a šli sme si ľahnúť do manželskej posteli. Keď deti zaspia, prekladam do ich postelí. Teraz už spoločne večerajú. Syn má momentálne 2,5 roka a dcéra rok.