1,7 ročný syn zle spáva

19. mar 2022

Prosím vás, máte niekto podobnú skúsenosť a čo ste robili aby sa to zlepšilo, poprípade kedy sa to samé upravilo. Ide o to, že syn je veľmi zle spáva od narodenia. Už ako bábätko nechcel spať, musela som ho nosiť v nosiči, alebo na rukách aby spal. Prijala som to, že je kontaktné dieťa a spáva s nami v posteli od začiatku a nevadí mi to, obedné spánky tiež musím ležať vedľa neho celý čas inak by bol za minútu hore keby som odišla. No najväčší problém je nočný spánok.. to je katastrofa a už som zúfalá, má rok aj 7 mesiacov a pravidelne každú noc je hore cca 7x. Zaspáva o 20tej a do 23tej kým ja idem spať je hore už 3x, stále musím k nemu odbehovat, takto je to stále, nie je to iba obdobie. Ak sa nezobudí, tak pre zmenu mrnči zo spánku a to ja som v sekunde hore, každé šuchnutie ho zobudí, len si idem k nemu ľahnúť, potichu ako myška odkryvam perinu a aj tak sa hneď začne mrviť že som ho zobudila. Poraďte prosím čo robiť, ja už sa fakt chcem vyspať. Ešte dodám že cez noc a na zaspatie ho stále kojim, to mi pomáha ho rýchlo naspäť uspať, keď iba pri ňom ležím a hladkam ho tak sa iba viac prebudí a nespí vôbec. Značka, zúfalá matka 🙏

lyci
19. mar 2022

ja som nasho nechala spavat v obyvacke na gauci aj v noci. vzdy sa mu tam najlepsie spalo cez den a najmenej sa tam budil. tak ked spal na gauci budil sa v noci o 1-2x menej ako ked spal inde. ma vyse 2 roky a aj tak sa stale budi minimalne raz za noc, aj ked mlieko nechce v noci uz niekolko mesiacov. kazdu noc okolo 1 vstane a dojde za mnou a musim ho ist uspat. za tie vyse dva roky prespal celu noc ani nie 10x. inak napr. castejsie sa budi, ak mu je moc teplo. nikdy nespaval prikryty
skusit ho dat spat na ine miesto alebo menej kurit v noci, alebo neprikryvat alebo inak obliect na noc. treba poskusat. inak teraz bol aj spln, takze zase horsie spal aj nas

kath1210
19. mar 2022

Nech sa na mna nahnevaju, ja som presvedcena ze je to kvoli tomu kojeniu. Mam skusenosti ze pri oboch detoch sa odstavenie nocneho kojenia v kratkom case vyrazne prejavilo na zlepsenej kvalite spanku dietata. Chce to prvotnu davku trpezlivosti a odhodlani, sle vysledok je nenahraditelny.

amelia89
20. mar 2022

@kath1210 ja sa na teba nehnevam🤪 ale nie je. Syna som odstavila po roku- a dnes ma o 8 mesiacov viac a stale nespi celu noc,budi sa niekolkokrat a stale o prespanej noci iba snivame. Proste kazde dieta ma inu spankovu potrebu 🤷🏽‍♀️ Ale pre rodica je to po rokoch uz peklo no

bashee
20. mar 2022

@amelia89 a prosim ta, budieval sa ti casto za noc pred osdtavenim? Ci byval relativne dobry spac kym bol kojeny? Lebo moj ma v aprili rok ale ked pride cas tiez sa pohravam s myslienkou odstavenia v noci. Ked nejdu zuby tak sa za noc zobudi 1-2x…tiez pocuvam nazory ze po nocnom odstaveni sa to zlepsi a prespi casom celu noc…ale spoliehat sa nato…no neviem neviem😁

dadka_bb
20. mar 2022

@kath1210 moja dcera kojena neprespala celu noc do 4rokov,a syn (stale) kojeny ma 2roky a uz spi ako zabity a prebudi sa az nad ranom na prvdm kojenie.okolo stvrtej. Kojenim to podla mna tiez nebude,aj ked to nevylucujem😊

dadka_bb
20. mar 2022

Autorke: skus skratit denny spanok pripadne ho uplne vylucit. Su deti co od 1 roka nespia. A cez den mate aky rezim? Co najviac vonku v prirode , behat, bicykel. Ziadne sladkosti, a pod. Papat zdravu vyzivu, ukludnujuci cajik popijat poobede na spanok(maju napr. v dmke)

diamond007
20. mar 2022

Aj moja bola citlivá, pomohlo jej že spávala vo svojej izbe. Po 2-2.5r sa jej to upravilo a nezobudí ju ani mladšia keď plače v noci.
A je to kojenim... Budí sa na dudkanie prsa. Určite by som stopla nočné kojenie, jeden dva dni bude ťažšie zaspávať a potom bude pohoda. Ja som pre toto prestala kojit, nonstop hore a len na prse uspavat nebolo Bohvieco. Proste už je veľký vysvetlí že mliečko nie je. Ja som bola ochotná dať raz za noc teda po 6h mliečko. Skôr ak sa zobudila som jej vysvetlila že všetko vypila a ešte nie je. A zaspala bez plakania. Možno prvý krát mrnkala ale nič strašné a potom sa naučila spávať krásne dlho a sama až dorana casom

amelia89
20. mar 2022

@bashee budieval sa extremne casto - takze ano odstavenim sa to trochu zlepsilo, aj parkrat neskor prespal noc. Ale to je uplne jedno lebo prisli dalsie zmeny,chodenie(zacal troska neskor az v 15m), rozpravanie, hocico - dneska v noci bol hore 3x a spal do 5:30.
Proste je to strasne individualne, ziadna rada neplati na 2 deti- jedno proste ma vyssiu spankovu potrebu a druhe nie a clovek ma smolu proste

justify
20. mar 2022

Moja ma 2r4m a nespava doteraz. A kojena nie je od novembra, stale vstava xy krat v noci, najnovsie si zmyslela ze chce spavat sama vo svojej izbe,takze fungujeme na vysielackach a beham v noci zo spalne za nou lebo nevie normalne spat, v noci sa budi,mrnci,vykrikuje na mna. Myslela som,ze odstavenim od kojenia sa to zlepsi,nie. Myslela som,ze mozno ked bude sama v noci a bude mat klud,zlepsi sa to. Nie. Proste ona nevie normalne prespat celu noc a ja som uz v domneni, ze najblizsie 2-3r sa nevyspim 🙄