10 mesačná dcérka nechce cez deň spinkať

evitamk
24. feb 2015

Ahojte mamicky, prosim poradte. Mam 10 mesacnu dcerku a nechce mi cez den vobec spinkat. Spi jedine vonku v kociku, ale vzdy sa neda ist von a za druhe uz aj nevladzem snou chodit na hodinove- dvojhodinove prechadzky 2x denne ,vzhladom nato, ze v noci sa mi budi aj 7 x zanoc, tak som maximalne nevyspata a rada by som si aj doma nieco porobila, povarila a tak. Este obcas doma zaspi, ked ju nosim v nosici cca pol hodiny a aj to len na 20 min., ale vazi 10 kg a ako som uz spominala, vnoci vobec nespim, tak som vycerpana. Vycerpana, vystavena. Skusala som hocico, len aby spinkala doma, ale nic. Ani lezanie v posteli pri nej nepomaha, ani spievanie, hladkanie, proste absolutne nic. Moj sen je, aby som ju dala do postielky a ona v pohodicke zaspala. Pricom unavena je jak fras, sucha si oci, je nervozna, ale spat ani zatoho. Len reve. Uz vazne myslim, ze skoncim na psychiatrii.

natalym
24. feb 2015

@evitamk U nás to tak bolo, len voziť v kočíku. Pomáhala babka. Ty nemáš nikoho?

andromeda_ja
24. feb 2015

@evitamk 10 mesiacov je akurat vek, kedy sa meni spankovy rezim z dvoch spankov za den na jeden spanok za den. Kazde dietatko je vsak velmi odlisne. Mam tri a zakazdym to bolo ine. Pri prvej som mala velky problem odhadnut, kedy ju dat spat. Ak som sa trafila, zaspala hned, ak som ju dala neskor, tak bola mrzuta, uplakana a nechcela spat - podobne ako Vasa. Skuste odhadnut este o nieco skor, ze je uz unavena. Taktiez je dobre aby mala pravidelny ritual, ktory sa nemeni pred spanim. To ju pripravi na to, ze pojde spinkat. Z toho, co Ste pisali som vyrozumela, ze kociar je pre nu signal na spanie. Mozno pomoze skusit ju dat spat do kociara doma na balkon alebo aspon pod okno. Deticky sa obycajne do tyzdna naucia novemu sposobu. Kludne mozete ju davat spat tak, ako by Ste si to predstavovali. Prve dva dni budu velmi tazke, ale potom sa to zrazu zmeni...

hanka_april
24. feb 2015

Ja uz si to celkom presne ani nepamatam, ale 10m dieta by malo spat 2x denne spolu myslim, ze 3h. Aj to ako sa budi v noci, hoci cely den poriadne nespi je zvlastne. Myslim, ze je uz silne nevyspata a velmi unavena dlhodobejsie a preto ma zly spanok. Skusala si uz spankovy rezim podla Giny Ford? Moja na tom ficala skoro od narodenia a taketo problemy sme nikdy nemali....ona by, pokial si pamatam, mala byt hore teraz najviac 3-4h a potom spat, preto by som teraz sustredila co najviac pozornosti na to, aby si zvykla po 3hodinach spat, aj ked v nosici, aj ked pri kocikovani a aby sa na to nastavila a uvidis, ze ked bude oddychnuta zlepsi sa spanok aj v nci, lebo je to dane, ze cim viac spi dieta cez den, tym lepsie spi v noci 😉 tak by som to robila ja 😎

lubaska21
24. feb 2015

chapem ta, ze si vycerpana, nevyspatost je poriadny zaberak pre celeho cloveka... ja by som skusila na tvojom mieste nechat ju v postielke... ak by zacala plakat po nejakych 5min by som dosla, troska ju pohladkala, ukazala jej, ze som tam a opat odisla... ono staci, ze hoc len polezi, nemusi spat, aj tak si aspon troska oddychne, alebo ak mas pestunku (vysielacky) tak cez ne sa jej prihovorit... mozno ma strach, ze niesi pri nej a staci jej len ta pocut.... netvrdim, ze to pojde hned na prvy krat, ale ked si ona uvedomi, ze si tam, zaspinka - verim v to... drzim palce

culia1
24. feb 2015

Ja mam tiez 10 mesacneho, chcel nechcel, musel sa naucit zaspavat vedla mna pocas dna - ci to trvalo hodinu, ci dve, proste sa naucil. U starsieho mi zaberalo - uspat ho v manduce a potom polozit, ked sa zobudil, lahla som si ku nemu a lezala som kym nezaspal este raz.
Pri druhom (teraz 10 mesacnom) sme akurat zacali odstavovat od nocneho kojenia, lebo som uz bola podobne ako ty z noci vystavena - manzel spi s malym (od piatku) a ja spim v druhej izbe. Maly to zvlada nad pomery - proste pochopil, ze mama tam v noci neni a prso nedostane, prvu noc ked sa zobudil, tak trochu poplakal, manzel mu ponukol prikrm - ci je hladny a ci smadny - nic nechcel, tak sa pobrali dalej spat. A dnes v noci - jedenkrat zamrnkal o polnoci a zobudil ho potom o 7 starsi syn.takto budem spat este tyzden mimo, aby si odvykol, potom sa vratim spat do spalne. Takze pocas dna ti odporucam proste si s malou lahnut a ked chce, nech si poplace, 10 mesacne dieta ma podla mna minimalne 2x denne spat, takze prvykrat to skus 2-3 hodiny po zobudeni a druhy spanok tiez tak 3 hodiny po zobudeni. A na noc ti odporucam odstavenie od kojenia. Pri prvom synovi som to dokonca odskusala v 7 mesiaci a uplne to bezproblemov zvladol. Takze to zvladnne aj tvoja mala, drzim palce a este par dni vydrz, ak odskusas co som ti popisala, urcite budu vysledky!

marcelatje
24. feb 2015

@evitamk tak ten sen o položení do postieľky snívaj ďalej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mne malá nechcela spať ani v kočíku a NIKDY nespala 2 hodiny v kuse 😅 tiež som mala také sny, ale prišla som na to že čím viac to silím tým je to horšie. Zvykla som si na to že spí 20 minút a šmitec. Prvú noc prespala keď mala 20 mesiacov, to ale neznamená že odvtedy tak spí stále aj keď je to oveľa lepšie, no sú noci kedy sa zobudí napríklad 3x čo je ale oproti tomu nespočetnému množstvu vstávaní predtým úplná malina. Niektoré deti sú také a buď sa s tým zmieriš alebo ich zlomíš tým že ich necháš vyplakať. Iná možnosť nie je 😒

samasa
24. feb 2015

@evitamk počuj mne toto robil malý...ked som ho nedala spat chvilku pred tým ako sa mu začalo chcieť..- lebo ak sa mu už chcelo....nezaspal...do večera mrnčal..a potom brnčal aj v noci...asi z toho aký bol unavený....sa mu nedalo paradoxne vobec spinkat...uspávali sme sa na fitlopte...spával do roka a pol 2krát po dve hodiny..Druhý syn to iste..akurát zaspí sam v postielke..Za posledný mesiac -dva...spáva len cez obed...naprd je to že vačšinou zaspí v aute ked ideme do školy- školky... musím ho prenášat...
skus tu fitloptu...robí divy 😀

blankako
24. feb 2015

@evitamk asi ta nepotesim..moja spala cez den naposledy ked mala asi 8 mesiacov a to nesla ani potom spat skor ako o desiatej..a ked chodila do skoly,bol problem ju ,,zahnat" pred jedenastou,neskor pred polnocou...ked bola malicka,tak som jej davala stvrtku ditiadenu,ale nepomohlo ani to,ja som ju nechala nech ide kedy chce😊 jednoducho niekomu spanok nechyba.

alicka850
24. feb 2015

@blankako fuha,to mas odvahu davat dietatu lieky na spanie,ktore mimochodom ani nie su na spanie...
Ja som sa uz nevyspala 5 rokov a.zijem. Casom si clovek na to zvykne. Moj syn ma dva mesiace a spi cez den iba v kociku a ked sa kocik zastavi,zobudi saa do 2 minut. Bud sa s tym zmieris,alebo sa zblaznis. Dcera bola taka ista a to uz ma 5 rokov a snad by som spocitala na prstoch jednej ruky prespate noci. Proste niektore deti su take. Este ma napadlo,ci si ju neskusala dat na balkon,mozno ani nepotrebuje to kpcikovanie tak,ako cerstvy vzduch.

zienka33
25. feb 2015

@evitamk Tak to ta uplne chapem a viem co prezivas, lebo ja som na tom uplne rovnako, akurat minule som sem tiez dala prispevok. Co by som ja dala za to keby mi moja mala spala aspon v kociku tu hodku alebo dve (mne tma spi len pol hodinku). Ja sa pokusam upravit aspon noc, tak ze vzdy ked sa mi zobudi, tak ju len nejakym sposobom uspim, ale aj tak vzdy skoncime na prsku, kde zaspinka. Podla mna je uz chronicky unavena, kedze zaspat sama nevie, musime jej pomahat a kedze sa stale zobudza po pol hodinke tak jej to nestaci a potom nevie dobre spinkat ani v noci. Ja som sa s tym aj snazila zmierit (lebo to takto je od 3tyzdnov) ale uprimne vsetkym uspesne zmierenym mamickam, ze mne to neda, vidiet to male chudatko vzdy unavene a preto to stale chcem nejako napravit ;) Ja uz som toho poskusala aj nastudovala knizky a rozne sposoby, a nezaberaju, tak skus @evitamk mozno u vas nieco zaberie 🙂 zelam vela stastia a ak by si chcela pokecat alebo sa len postazovat, ci opytat na nieco, kludne napis 🙂

simik14
25. feb 2015

Ja mam 9mes dcerku a zistila som ze ked je nervizna tak vobec nie preto ze by chcela spat ... dakedy som ju hajkala nasilu spievala som jej a smiala sa mi do oci :D urobila som jej plnu flasku mlieka ze zaspi ako za mladi zvykla a praveze dostala novu energiu... ona je ruckova no ... stale ju treba mat na rukach a ked chcem poupratovat alebo navarit hodim ju do choditka a tam stravi aj cely den ... este nemame zubky tak tu nervozitu prikladam tomu a tiez ma niekedy take obdobie ze drz sa ... v noci aj desatkrat hore (zaspava najskor o tej 11-tej v noci) cely den celu noc vkuse aj tyzden vydrzi spat po 10 min a je svieza ... podla mna skus sa opytat detskeho lekara mojej predpisal fenistil kvapky na ukludnenie ... moze to byt aj zavadzanim novych prikrmov ucenim sa pit z pohara alebo jest lyzickou ... proste vplyva na to viac faktorov skus ju uspavat v rovnakom case a za rovnakych okolnosti ... niektori radia nechat dieta vyplakat kym sa unavi a zaspi ale podla mna je to krute ... bud rada moja mala nezaspi kym mi nepotaha fajne vlasy ... neucila som ju to sama si nasla sposob dlho sme ju balili do perinky ruky k telu a teraz ked ma volnr rucky nevie co s nimi ... 🙂 verim ze aspon nieco z toho ti pomoze mam prve dietatko tak nieco osvedcene praxou nemam 🙂

milacica22
25. feb 2015

Ahoj, kedysi som malého tiež uspávala na rukách, ale čím bol ťažší tak to bolo horšie. Zohnala som si starý kočík do bytu a uspávala som ho v ňom, keď zaspal tak som ho opatrne preniesla do postieľky. Časom si na toto zvykol a potom postupne som ho začala dávať len do postieľky a na mobile som mu nechala hrať uspávanku. Zvykol si na to a tak som to začala robiť aj cez deň, v kočíku som ho nechala spať aj 2 hodiny, len tak v detskej izbe nech ho nič neruší. Potom som ho začala prekladať do postieľky keď zaspal. Až sme kočík už nepotrebovali. Teraz keď nechce zaspať, tak mu dám do postieľky fľašku s teplým mliekom, on sa nej ukľudní a zaspí. Prajem veľa síl, my sme tiež dlho bojovali, kým som prišla na to čo mu vyhovuje, treba kadečo poskúšať, kým zistíš čo je to správne. Držím palce 🙂

zebra41
25. feb 2015

@evitamk a potrebuje byt v pohode alebo vonku? nasej stacilo,ze spala na balkone alebo pri otvorenom okne. no niektore deti potrebuju pohyb...je to otazka mozno mesiaca, dvoch a ked prejde na jeden spanok,tak sa to zlepsi. chapem,ze si unavena, presli sme si tym vsetky. skus zapojit mm, mamu, svokru...prajem vela sil, treba proste vydrzat

blankako
1. mar 2015

@alicka850 prepac ze reagujem az teraz...bolo to v dobe ked nebol internet a dietatu tu nijak neuskodilo😊 chodila do skoly pre nadane deti ...a dalej sa uz rozpisovat nebudem , lebo uz je dospela...ale kocikovana bola vonku,vecer bezne 10-20km v aute...je uz dospela,studovana.a...stele nespi😊