10 - mesačné doma na boso alebo v papučkách?

simonecka008
25. sep 2019

Ahojte idem s k vam po radu. 😊 chcem sa opytat ci je lepsie aby dietatko bolo doma na boso len s ponozkami alebo radsej mat papucky (rak) s otvorenou spickou . Chodime okolo nabytku a mame plavacku cize zem je tvrda a aj studena. Sama este nechodi dakujem pekne 🙂

nikiki29
25. sep 2019

Protišmykové ponožky budú úplne stačiť 😊 nech sa nožička naučí sama správne pracovať...

rainbow82
25. sep 2019

Ja som učila malu chodiť v papučiach.Predsa v tom ma oporu,stabilnejsiu nožičku

albiva
25. sep 2019

@simonecka008 ahoj, nás 11 mesačný chodí naboso. Tiež máme len plavacku, keď je chladnejšie, dávam hrubé ponožky, resp pančuchy a na to ponožky. Neskôr bude nosiť kožené capacky. Tak aj dcérka nosila keď bola v jeho veku. Keď dám papuče, tak sa len potkyna... Zatiaľ chodí len popri nábytku, nie samostatne.

mimer
25. sep 2019

Nasa chodila na boso ked uz vedela chodit kupili sme papucky presne rak s otv.spickou a aj tak ich po pol hodine vyzuvala..robi to doteraz aj v aute si topanky vyzuva,na ihrisku chce chodit bosa.. (niesom nejaky krvopotný vyznavac bf) na prve kroky sme kupili topanocky dd step 015 odporucila mi ich svagrina (ona uznava bf uplne) a ja som taka spokojna s nimi bola! to len ak nahodou.. 😉

lujza123
25. sep 2019

Od prvých krokov naboso, doma aj vonku (ak to počasie a terén dovolí).
Keď sme asi rok bývali v starom dome kde bola zem naozaj studená tak ponožky s koženou podrážkou.
Ja si myslim že najväčšiu stabilitu a silné členky ma noha zvyknutá na bosu chodzu ci u detí alebo dospelých.

simca06022011
25. sep 2019

Neviem, za mojich dôb bolo tvrdá podlaha - aspoň ponožky, mäkká podlaha - kľudne na boso.

patka06
25. sep 2019

na boso je lepšie, doma protišmykové ponožky

petra199099
25. sep 2019

Moja chodila vzdy bez papuc nemali sme nikaje protetika a nic nema s nohou aj vonku na terase vzdy si davala dole papuce a boso behala cez leto

saskia_98
25. sep 2019

Moj chodi v papučiach (tiež rak) vzhladom k tomu že ja mam doma dlažbu a od nej ťaha maximalnu zimu a nepotrebujem aby si prechladil vsetko možne aj nemožne. Ani ja doma nechodim bosa... A u mamky tiez, sice ma podlahu ale aj tak taha zimu zospodu a v papučiach je predsa len teplejšie. A v ponožkach sa po podlahe u nas šmyka ...

deedol
25. sep 2019

info od rehabilitacnej (syn musel cvicit, takze toto nemusi platit pre uplne zdrave dieta) - doma naboso v protismykovych ponozkach, pripadne zohnat senzoricke koberceky, vonku co najviac naboso (ked sa da), inak topanky s pevnou (presitou) patou a ohybnou spickou (napr. dd step, maksie raky a pod).

yanni
25. sep 2019

@saskia_98 Tak daj ABS ponozky a nebude sa smykat🙈

saskia_98
25. sep 2019

@yanni hej sebe obujem take ponožky žeby som sa nešmykala 🙈🙈🤦🏻

yanni
25. sep 2019

@saskia_98 pravdaze. My mame tiez parkety a podlahu, koberce prakticky nemame a v v lete ulne bez vsetkeho (aj bez ponoziek) a v zime len ABS ponozky. Nemas sanca sa v nich smykat, Kedze su zospodku pogumovane. Mame vsetci Falke a deti maju este Sterntaler, ktore maju celu podosvu pogumovanu.
My papuce ani name a nikdy sme ani nemali.

saskia_98
25. sep 2019

@yanni lenze smyka sa len u mamky, my mame doma kamennu dlažbu a nemam v plane tam chodit bez papuč a určite to nedovolim ani svojmu dietatu kedze od nej taha mega zima.

yanni
25. sep 2019

@saskia_98 Mooooooje nervy, stale tieto vyhovorky ako sa neda a nemoze. Kup si hrube ABS ponozky a garantujem ti, ze ti nebude ani zima a ani smykat sa ti nebude (a ani dietatu). Ale to je uz tvoja vec. Dokonca ti bude treplejsie a prijemnejsie na nohy sko v nejakych papuciach🙈

saskia_98
25. sep 2019

@yanni pozri, nechapem naco ma tu presviedcas o nejakych ponozkach ked nosim športky ponožky jaky je rok dlhy (ine neobujem) a nemam v plane menit ani ponožky ani papuče. Ty si tu začala debatu o nejakych pre mna bezvyznamnych ponožkach, tak skludni hormon. 🙂

yanni
25. sep 2019

@saskia_98 Jako ymslis. Ty si zacala o smykani sa a zime. Tomu sa da aj inak pomoct alo bebe terde rak papuce. No comment.

yanni
25. sep 2019

@simonecka008naboso a tak dlho ako sa bude dat. Ked ti zacne dieta riadne chodit, t.j. uz nebude padat, potom kup topanky. Tie vsak len na vonka, doma stale naboso.

saskia_98
25. sep 2019

@yanni si mala rak papuće v ruke v poslednej dobe ? Ja hej a kazdy den a nemam pocit ze su tvrde ked ich pekne ohnem. 😉 ja nehladam pomoc. Autorka sa pytala na nazor, ja som svoj dala a to, ze sa to tebe nepaci je len a len tvoja vec. Mna s tym neobtazuj. Dakujeeem 😉

gertrudka222
25. sep 2019

Ako podľa mňa je fajn ak by malo papučky. V tomto veku je fajn, ak niečo tú nôžku proste drží aby sa nevykrúcali

yanni
25. sep 2019

@gertrudka222 prave ze to je zle "nieco nozku drzi". Ak nema v otopedicke problemy, noha sa ma vyvijat prirodzenym sposobom, trenovat a spevnovat svaly. TOto ale nie je mozno, ak bude nota "zviazana".

yanni
25. sep 2019

@saskia_98 Mala, predstav si. Pred ca. 2 mesiacmi, ked sme boli na SK. Hroza.

saskia_98
25. sep 2019

@yanni no ta si potom nechaj svoje nazory. Mna totižto nezaujimaju. Ja som rodič a ja rozhodnem čo je pre moje dieta najlepsie a nie nejaka mamicka na MK. 😘

arcticcode
25. sep 2019

Mám doma 13 mesačného borca a celý život chodí doma na boso úplne. Bez ponožiek, len labkami cupká. My všetci doma chodíme na boso a aj jeho k tomu chceme naučiť. Vonku keď ide a silou mocou mu nazujeme také zateplené papučky, tak ich životnosť je 5-7 minút, potom ich proste skopne dole aj keby sme neviem čo robili.
Ale zas to závisí od človeka, sú ľudia, ktorí aj doma chodia v papučiach, ja toto nenávidím.

Podlahy máme všade laminaty a sem-tam studenú dlažbu (no a čo). A žijeme a je nám hej.

yanni
25. sep 2019

@arcticcode aj my tak. Nasa 4rocna este aj po snehu naboso. A chora nebyva. Ani v skolke nema spapuce. Ma colegien ale len pro forma. Aj tak ich neobuva.

veronikaszabova
25. sep 2019

@simonecka008 urcite bez papuciek, nozka potrebuje pracovat, stacia ponozky. Joooj, pamatam si, ako mama so mnou bojovala, ze im mam dat pevne topanky, s pevnou patou 🤣🤣
Chalani od mala behali bez papuciek, po dvore najradsej bez topanok 🙂 nohy maju krasne, nemaju ploche nohy. Nie som uplny zastanca BF, ale nekupujem ziadne topanky, ktore sa nedaju pekne poohybat.

zeytin
25. sep 2019

Ruadila som sa podla nazoru nasho ortopeda, pokial dieta chodi len okolo nabytku, tak protismykove ponozky a volna noha. Ak zacalo uz normalne chodit, tak papucky. Deti by po byte nemali chodit bosr kvoli plochej nohe.

nikusiak9
25. sep 2019

@simonecka008 protismykove alebo capacky

saluda
25. sep 2019

@simonecka008 rak papucky pre tak malé bábo nie, sú na nožičky tvrdé, nemotorne, malo ohybné. Buď protismykove ponožky, alebo mäkké bf capacky. Môj má o rok viac a ešte stále nosí doma takto. Na von má bf topánky. Tiež nie som nejaký veľký zastanca bf, to skôr malý si to vypýtal, v iných topánkach nechcel byť, šli hneď dole

henka123123
25. sep 2019

Urcite stacia len obycajne ponozky...neskor by som dala tie co su zoospodu pogumovane ak je u vas moc zima..na von okolo laviciek a tak by som dala capacky napr.freyco sme mali my...a.na von uz ked bude chodit normalne dd step 015 (tak mame my)