10 mesačný syn sa v noci budí niekoľkokrát na dojčenie

tarja1
14. jan 2013

Môj 10 mesačny synček sa už 2 mesiace budí asi každe 2 až 3 hodiny v noci. Pýta si dojčiť a hned potom zaspí. Máme už 1 zub. Chodí spávať okolo 22 hod. potom to časté budenie a ráno vstáva až o 9 tej. Potom ešte cez den 2xspí. Už nevládzem, neviem čo s ním. Je mi luto ho nechať plačkať v noci a nedat mu mlieko..Už dva mesiace som nespala v kuse viac ako 2-3 hodiny. Ako keby bol novorodenec 🙂 Mam mu spravit iny režim? Prestat dojčiť v noci tolkokrát a nechať ho vyrevať? ☹

eeffka
14. jan 2013

@tarja1 akoze sym ti zaspi o 22,00 a vstava o 01,00, 04 a 0,7 a sa ti zda ze sa nevyspis 😀 😀 😀 😀 😀 ako si zabila, dospely clovek chodi spat o 23,00 a vstava okolo 7 cize ta zobudi 2x

tebe by trebalo moje 1.dieta aby si vedela co je to nevyspat sa, vstavala som kazdych 30min!!! do 3r sa budlila 2x v noci.
teraz mam druhu, tuez 10mesacnu a ta spi od 22,00-7,00 ako tvoja a je na cicke kazdu 1,5hodinu a pripadam si ze ako sa super vyspim. sak aj spim a ona si cucka.

cacika
14. jan 2013

rezim ma uplne normalny ako skoro vsetky ostatne dojcene deti. az na to neskore zaspavanie. skusila by som ho davat posupne skor spavat, tak aby isiel spat vecer najneskor o 20.00 a potom rano samozrejme aj skor vstat treba. kludne mu v noci daj mlieko, seba tym nestresuj a vyspíte sa obidvaja lepsie. podla mna je najlepsie zladit si svoj rezim s babatkom, nenechávať vyplakat. neboj, určite sa to časom zlepsí, deti mavaju take obdobia ked sa budia viac ako bezne.

fialkaa
14. jan 2013

@tarja1
ani mne sa to nezda take tragicke, mali sme to podobne, az na to, ze maly rano vstaval skor a spal uz len raz za den. na tvojom mieste by som si co najefektivnejsie zariadila to nocne vstavanie. ja som mala postielku prirazenu hned vedla manzelskej postele, rost na urovni mojej postele a bocnicu som dala prec. ked si maly zapytal, dala som mu mliecko, v polospanku som ho presunula na jeho miesto (alebo niekedy aj nie, ked sme obaja zaspali) a bolo. nikdy som nebola nevyspata. mliecko by som takemu malemu este neodopierala.

tarja1
autor
14. jan 2013

@eeffka čítam, že aj ty si unavena.........

eeffka
14. jan 2013

@tarja1 ja? nie preco by som mala byt, to ze mi dieta pyta jest v posteli kde s nou lezim ma neobtazuje, tolko sa na bok otocim.

tarja1
autor
14. jan 2013

@cacika
@fialkaa dakujem baby je to už moje druhe dieťatko po 8 rokoch som už asi zabudla ake to je.... skusim ho dat skôr spinkať a cez deň ho viacej unaviť. Malý nechce spať v postielke len pri mne, ale dosť tancuje po celej posteli tak tiež to nie je bohvie čo ešte aj s tým vstávaním.. Dúfam, že sa to upraví.

cacika
14. jan 2013

@tarja1 moja mala sa teraz budi asi 10x za noc tak tiez cakam kedy ju to prejde :( este od narodenia nespala dlhsie ako 3 hodky... a to sa vtedy vytesujem aka som vyspata 🙂🙂

mamahanky
14. jan 2013

@tarja1 ahoj...mala som rovnaky problem.ja sice nekojim ale davam mlieko a caj....az dovtedy ked som si povedala dost a davala som ju spat do postielky a ked mrncala dala som jej caj a spat do postielky a super sa to zlepsilo.skratka si ju nedaj vedla seba do postele....teraz sa budi len dvakrat za noc....oni ked nas citia tak chcu byt stale na nas nalepene...aj moja stale cestovala po posteli....prva noc bude nic moc ale zlepsi sa to uvidis....aspon skus za to nic nedas 😉

mamahanky
14. jan 2013

@tarja1 nechce spat v postielke je hlupost tiez....skratka musis ho tam dat...samozrejme bude plakat ale zvykne si uvidis...a bude to dobre aj pre neho do buducnosti....teraz si zvykne skor ako ked buse mat dva roky 😉

elizabethia
14. jan 2013

my sme na tom teraz podobne 🙂 maly ma sedem a pol mesiaca, doteraz mi zaspaval o pol deviatej a vstaval rano o siestej - v noci sa zobudil iba o tretej, asi stvrtu noc po sebe vsak od jedenastej vstavame kazdych 50 min. Myslim vsak, ze to zubkom - nalieva sa nam horna jednotka a maly je nervozny z toho. Dnes som mu skusila dat vecer nurofen sirup, a spinkal tak ako predtym (vstal iba jedenkrat v noci). Existuju aj cipky na zubky, ktore su vraj velmi dobre. Skus sa porozpravat s pediatrickou, mozno ti bude vediet poradit 🙂

sendy182
14. jan 2013

@tarja1 ahoj môžeš si ho vziať k sebe? možno je to cesta späť ale aspoň sa vyspíš..... nadojčíš ho poležiačky.....zvýši sa ti tvorba mlieka....a popritom obaja zaspíte.........on chce teba.....tvoje bezpečie.........a mliečko mu ide popri tom..... 🙂 🙂 🙂 veľa trpezlivosti.........pohody.......onedlho budeš spomínať s úsmevom na malého ako na ciciačika.......nočného.......... 🙂...toto robi veľa dojčených detí........

tarja1
autor
14. jan 2013

juuuj dakujem za rady baby skusim ho dat do postielky a dat mu čajik ak by nejako moc vrieskal tak si ho dam znova k sebe aby s toho nebol vystresovany. Je mi to hrozne ľúto ked tak srdcervuco plače... ale asi aj to niekedy musí byť. Ked bol menší tak prespal aj 4 až 5 hodín- jaký luxus 🙂 On je aj cez deň taky nalepený väčšinou na mne, ale snažíme sa chodiť viacej do spoločnosti, aby to nebol taky "mamin cecok" 🙂

enya00
14. jan 2013

@tarja1 skus mu davat caj v noci,prve dve noci budu najtazsie no potom by to mal zvladnut a mozno zisti ze kvoli caju sa mu neoplati vstavat.....ano si urcite unavena,nech si hovori kto chce co chce kazdy to zvlada inak ,ja som toto mala do roka budil sa mi aj kazdu hodinu,znova som tehu tak som kojit prestala a prespinka krasne celu noc 🙂 tak drzim palce a pevne nervy 😀

tarja1
autor
14. jan 2013

@cacika no to tiež dosť 🙂 stále takto vstávať a ešte maš aj druhe dieťa v menšom veku ako to moje. Moja dcera ma už 8 rokov a je to moja pomocníčka 🙂 Musiš to mať tažšie ako ja - starať sa o take menšie detičky... či? 🙂 ale je to radosť na druhej strane

zuzkat1
14. jan 2013

@tarja1 moja ma 3roky a teraz tak vstava 🙂 v jeho veku bola hore kazdu hodinu a o 5tej sme mali rano... Nic nemen ono sa to upravi. Hlavne nedavaj miesto mliecka dake hluposti. Daj ho spat k sebe.to ani nezistis ze bol hore.mozes pri dojceni spat

tarja1
autor
14. jan 2013

@elizabethia už som skušala aj nurofen ked mal bolave dasienka, ale nezabralo to . Nechcem ho velmi trápť liekmi, to radšej pretrpím ja. Len uvažujem vrátit sa aj do práce a tam musim vstávat už o pol piatej ráno a neviem si predstaviť ako by som to zvládla aj s tým jeho neustálim budením.

tarja1
autor
14. jan 2013

@zuzkat1 skusim aj toto i ked maly ma svoju oblubenu polohu pri dojčení. On ked sa v noci zobudí, posadí sa a vybere dudel a pýta mliečko. Niekedy len cucne a niekedy sa napapá ako keby ani nevečeral 🙂 Inak na večeru dávam kašu s postuhaným jablčko a potom dojčenie. Nič ťažke na noc- i napriek tomu sa furt budí..

ankaevka
14. jan 2013

@tarja1 podľa mňa sa budí celkom v pohode...moja spala 4 hodiny vkuse a potom každé 2 hodky a nad ránom aj každú pol hodinu som jej dávala ťahať len aby ešte trocha pospala...neboj to časom prejde 😉

zuzkat1
14. jan 2013

@tarja1 skus aj cez den poleziacky. Nauci sa ked inak nedas a aspon si oddychnes aj ty v lahu

alena16
14. jan 2013

@tarja1 Kup si knihu KAZDE DIETA MOZE DOBRE SPAT. Rocne dieta uz naozaj nepotrebuje dojcenie x-krat za noc.

cacika
14. jan 2013

@tarja1 hihi no tak tí moji fakt nie su daki spachtosi 🙂 starsi sa este teraz budí aj 2-3x za noc (nie vzdy nastastie), to chce bud cikat alebo pit alebo ma drzat za ruku, alebo nozicky zohriat 😀 ... alebo si o tretej rano zmysli ze uz je vyspinkaný. tak spim s nimi oboma na manzelskej a je to dakedy fakt sranda. hlavne ked malu poleziacky kojim a syna pritom hladkam z druhej strany po hlavicke alebo nozicky hrejem... ja nie som zastanca metody vyplakania ani regulovaneho plakania, uz len preto ze ani ostatni clenovia domacnosti sa pritom tie prve tyzdne velmi nevyspia, co zvysuje vseobecne napatie. pri starsom synovi som to aj skusala a zaspaval pekne sam od troch mesiacov. ale len do siedmych, potom sa uz vedel sam postavit v postielke a jediny sposob ako ho prinutit lezkat bolo ho ukojit az kym nezaspal. a tak to zostalo 🙂 a dcerka je podobny živel, ta ani denny spanok nepotiahne na jeden krat ale sa musi medzitym zobudit a skontrolovat ma 🙂 uz som sa zmierila s rezimom mojich deti a cim viac sa tomu prisposobim, tym lepsie sa vyspim.

zanka1689
14. jan 2013

@tarja1 Ahoj...ja ti poviem podla svojho chlapca moj Šimonko ma 2,3r a stale sa mi budi na mliecko od kedy sme prisli z nemocnice este mi nespal celu noc bez prebudenia cez noc mi vypije 1L mlieka 3,5lki.......iba zamrci vypije flasu a spinka dalej a vobec mu v tom nebranim on sa nauci aj sam ze uz ma spinkat celu noc alebo ked pojde do skvolky tak tam mu mliecko na flasu nedaju tak nech pije este doma moja rada je::::Ked chce netreba oducovat,lebo potom ked budes chciet aby sa napil mlieka tak on ho uz bude odmietat

aliza
14. jan 2013

@zanka1689 ze liter mlieka v noci! 😕 skus ty pocas noci vypit liter mlieka a som zvedava, ako sa ti bude spat. Ja neviem, odkial mate, ze dieta v noci musi jest/pit. Vy tiez v noci jete? ved mlieko, ci uz materske, umele , kravske je tazke na noc, aj ked je to 'len' mlieko, organizmus ho predsa musi stravit, nie? a v noci ma organizmus oddychovat, na to mame noc a spanok, aby si telo oddychlo a nie travilo liter mlieka 😕 . Moje deti od 3.mesiacov nepiju v noci ani kvapku mlieka. ani ziadne caje a podobne hluposti, ktore akurat kazia zuby a su to uplne zdrave deti.
Ako jasne, nech si kazda robi, ako chce, ale mozno by nezaskodilo sa nad tym aj trochu zamysliet, ci je to az take vhodne pre to dieta. Podla mna je to len zlozvyk, nic viac.

slava76
14. jan 2013

Neboj on z toho vyrastie.. Moja malá ma 6 mesiacov a teiž stávame v noci každé dve hodinky.. a moja stredná to robila asi do dvoch rokov že si pýtala este asi 2 krát v noci fľašu ako aj najstaršia.. a teraz už maju 3 a 5 rokov a spia bez prebudenia.. iba čo idu na záchod 😀 vtedy sa vyspíš 🙂

tarja1
autor
20. jan 2013

takže maly už druhu noc pekne spinkal (klop klop na drevo 🙂 ) skusila som mu nedat mliečko v noci. Cez deň spal jedenkrát doobeda a jedenkrát poobede spinkat šiel okolo 22 h. prespal celu noc i ked vedla mna , ale aj to sa pokusim zmeniť aby sme sa obaja ešte lepšie vyspali, lebo hrozne cestuje po celej posteli. Ráno mrnkal o pol siedmej dala som mu mliečko a zaspali sme do ôsmej. Som najšťastnejšia na svete 🙂 . Uvidíme ako budeme pokračovať. Tá prva noc bola trošku náročná: prvý raz plakal, vlastne skôr sa hneval asi 50 minut s prestávkami, ale mliečko nedostal. Potom ešte raz asi 20 minut tiež s prestávkami a potom čuduj sa svete spinkal až do rána! Myslela som, že bude velmi plakať, ale bolo to uplne ok! Prečítala som si ten návod na uspanie detí od zvedavamt za čo jej dakujem a vyskušala som nejake rady prispôsobila ich k malemu a zatial to funguje.