Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

10 mesačný syn sa v noci xkrát budí

denisqaa
14. sep 2015

dobry den mamicky ,, Moj syn sa v noci budi aj 4x a co je este vasci problem je , ze on mi zaspava len na rukach a takto ho musim nosit aj hodinu ..Vcera nam to trvalo od 23:00 do 2:00 ☹ ..Tlacia sa mu horne zubky , jeden je uz skoro vonku a ten druhy citim na dotyk ,, Syn ma 11 kg a ja si uz ruky necitim ...Skusala som mu dat nurofen no nepomohlo to ,,Bola som uz totalne vycerpana ,tak som mu dala polku dithiadenu ,, ani to nezabralo , az po 1 a pol hod. Od kedy sme sa prestahovali , tak spi vo svojej detskej izbe..V podstate odkedy sme sa prestahovali, tak je stale taky a bolo to ukazkove babo ktore prespalo aj 12 hodin .Bude to koli tym zubkom alebo ??? dakujem

lubi40
14. sep 2015

moze to byt z roznych dovodov; mne sa tiez budi aj 4x za noc a to ma skoro rok-vypadne mu dudel, zle snicky, chce ist k nam do postele, zamotala sa mu nozicka do deky... Ale mozu to byt zubky. Skus masticku na zubky a inak z mojej skusenosti je jedno, ci ho nosim alebo pri nom lezim, tak si spolu lahnite do postele a silno si ho tulkaj-aspon si ruky oddychnu a stale ta bude citit. Moj teda nema ani 10kg ale ja by som ho hodinu nenosile-lebo nevladzem🙂
drzim palce

pribinak
14. sep 2015

Podľa mna nechce spať sám, este je maličký, tak ra vola k seba a uisťuje sa, ze si tam. Zúbky sú len vedľajšia záležitosť, podľa mna

nativanativa
14. sep 2015

@denisqaa a dojcis ?? ak ano , potom to moze byt aj tym , ale zrejme nedojcis , lebo nepises o tom , ale tiez si myslim ze chce citi tvoju pritomnost ....

denisqaa
autor
14. sep 2015

Dlho spaval v obyvacke a tam sme presedeli dlho ..Nedojcim , maly je od 2ho mesiaca na UM..Stale chodil spat o 19:00 a vobec sa nebudil od druheho mes. a potom sme to zmenili na 20:00 niekedy 21:00 .

nanka3
14. sep 2015

no, mozno aj zuby, mozno nove prostredie a potrebuje si zvyknut, mozno mu vadi poloha postielky, skuste ju premiestnit, alebo si povedal, ze urobi trocha vzruso 🙂, moja ma 13 mesiacov a niekedy je za noc aj 10x hore, cize tie 4 vobec nevidim tragisky a to moja zaspava okolo21:00 a hore je o 5:00, obcas uz o 3:30 :D, neboj raz to prejde

katrin21
14. sep 2015

@denisqaa daj si postielku naspat do spalne... ak doteraz s vami v spalni spal a teraz nespi, je to jednak zmena miesta, ktore dieta vnima a jednak 10mes dieta je podla mna male na to, aby spalo same v detskej, aj ked je kopec krajin , kde maju dieta o narodenia v detskej, co osobne neviem pochopit....
cim skor si ho vratis do spalne a bude spat mozno spokojne s vami, tym menej ti hrozi, ze si zvykne na uspavanie na rukach :(
ale inak , detom sa rezim meni... budit sa v jeho veku v noci je normalne..

lydia15
14. sep 2015

Kup si nosic,je to ma nezaplatenie. Ked uz ho nosis aspon si ruky oddychnu.

katkakovac
14. sep 2015

@denisqaa kniha Každé dieťa môže spať. Vysvetľuje prečo a ako. Od 8 mesiacov sme podľa nej zaviedli režim a odvtedy syn zaspáva sám vo vlastnej posieľke, vo vlastnej izbe, do 10 minút, bez revu. Taktiež odvtedy prespí celú noc, od 8 do pol 7 rána a cez deň od pol 12 do pol 3. Dovtedy sme hodinu nacvičovalii, hladkali po ritke, nosili sa, spievali, a v noci sa mi budil 6-8x. Trvalo to 3 noci a odvtedy som oddýchnutá a spokojná 😉

majkat1
14. sep 2015

@denisqaa moja druha dcerka sa okolo 7-8 mesiacov budila v noci kazdu hodinu...doslova kazdu hodinu....mam hodinky v izbe tak som vzdy sledovala kolko pospala....bola kojena a tak som si ju asi po 5 dnoch dala k sebe do postele - co som si vzdy vravievala ze s dietatom v posteli spat nebudem.lebo som uz nevladala k nej vstavat a uspavat na prsniku toklo krat za noc.....a ano nevladala som pocas dna a to som mala este doma i prvu dcerku nieco cez 2 rocky....oci som mala jak krtko a monokle od nevyspatia...a pravdu povediac som ani nemala sil to nejako riesit.mozno by pomohlo ju nechat poplakat ale ja som chcela v noci spat a tak som si ju dala ksebe....a preslo jo ani neviem ako zasa sa naucila spavat v postielke a prespat dlhsiu dobu vkuse....to caste budenie trvalo nieco vyse mesiaca mozno 6 tyzdnov.....moje deti mali tak casto vselijake fantiky/vymyslania ze som si uz na ne zvykla a vzdy si iba poviem to prejde... a vzdy preslo a o chvilu zacalo nieco nove....napr teraz sa mladsia vypiska pred spanim prezlecie do pyzamka a 10 sekund na to vyjdeme hore do izby a ledva zhasnem svetlo a ona ze kakat.....aj ked viem ze si vymysla keby som ju nedala na nocnik tak reve jak tur a neprestane tak ju dam , posedi si a potom uz spinka....takze prajem pevne nervy....vsetko raz prejde skor ci neskor.....asi som ti moc nepomohla ale aspon vies ze si v tom neni sama 🙂

siska53
14. sep 2015

@denisqaa moze to byt zubkami,ale ked pises,ze je zo od prestahovania sa,zvazila by som dat postielku na ine miesto - mozno zla zona?
Ak nepomoze,nechat si ho u vas v izbe ci posteli...mozno ked vyjdu zubky,tak sa situacia upokoji.. Nezazila som sice take,mala vacsinou pti zubkoch teplotovala alebo soplila ci oboje,no ja som si ju na tie najhordie dni nasackovala do postele. Bola pokojnejsia (my sme sa dojcili,takze ked nahodou potrebovala,tak si cucla,pamatam si to len matne a navyse tym,ze bola vedla mna nemusela som ju nosit..ona je sice z tych lahsich,zuby jej sli az po roku,ale uz som nosila jedno dieta,aj ju,tak som nosenie vzdala pri uspavani a pekne vedla mna na posteli zaspinkala).

denisqaa
autor
15. sep 2015

on na rukach ani velmi byt nechce ,,, len ked ho uspavam , tak jedine na rukach 😒 Vcera mi to opat trvalo asi 3 hod. Zabudla som dodat ,ze posledny mesiac spava cez den takto : od 10:00 - 12:00 niekedy do 13:00 a potom o 15:00 pospi hodinku niekedy dlhsie ..Dnes som zbadala , ze sa mu asi tlaci stolicka ,, je to citit aj na dotyk ,, No ale nieje to este skoro ?,, ved ma len 10.mes. Postielku chceme premiestnit do obyvacky ,,dufam ,ze to zaberie 🙂

timea7
15. sep 2015

@denisqaa sorry, ale na uspávanie na rukách si si ho naučila sama. Daj mu postieľku k vám do spálne, tak, ako ti tu baby radia, je to preň veľa zmien naraz. Aj deťom, ktoré sa na rukách neuspávajú, idú zuby, daj ho do postieľky, buď pri ňom, ale nevláč ho. Môj syn mal trojmesačný dva zuby, šesťmesačná šesť a desaťmesačný desať, tiež sa mu už tlačilo stoličky, je to individuálne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli