10 týždňové bábätko má problém so zdvíhaním hlavičky. Je to problém?

tereziatko11
10. sep 2019

Ahojte malý ma 10. týždňov na brusku sa mu moc nepáči a teda ani zdvihanie hlavičky ked je na brusku je to boj a moc mu to nejde pred dvoma týždňami sme boli na poradni lekárke sa to moc nepáčilo (A to bol ešte ospinkany z čakárne tak vravela ze to moze byt tym no ja viem ako to funguje doma😁ze to moc nejde) ked ho mam na rukach hlavicku dokáže ako tak udrzat ak ked lezi na chrbatiku ma uz taku tendenciu ju dvíhať aj keď ho potiahnem za rúčky ...myslím že každé dieťa je individuálne 🤔len ma dosť zaskočila ta reakcia lekárky....myslite ze je to naozaj problem?kedy detičky zacali zdvíhať a držať hlavku vám?

bobricek1979
10. sep 2019

@tereziatko11 no moja nestresuj každé dieťa je iné len s nim cvic ono sa to podda

snehulienka8
10. sep 2019

@tereziatko11 kam sa ponahlas? nas dvihol hlavu v 5.mesiaci..

andulqa
10. sep 2019

@tereziatko11 v prvom rade sa dieta nema tahat za rucky z lahu https://www.facebook.com/fyziomamatt/posts/prec...
A 10 tyzdnov mi pride ok, treba ho davat na brusko a skusat ho niecim zaujat, pripadne ak mas pochybnosti tak by som skusila nejaku dobru fyzioterapeutku co by ti zhodnotila ako na tom babo je a ci su potrebne nejake cviky 🙂

simona92101
10. sep 2019

@tereziatko11 nasej sa kvoli kolikam na brusku tiez nepacilo,vydrzala par sekund a potom plac,tym padom ani trenovanie hlavicky jej neslo.az ked presli koliky (4 mesiac) tak sa sama zacala pretacat a uz aj vydrzala na brusku a tocila hlavku.treba fakt po troskach cvicit,aj tych par sekund je nieco.teraz ma moja 6 mesiacov a na bruchu chce byt stale,vrti sa na vsetky strany 😉

jancazvalova
10. sep 2019

Ano, kazde dieta je individualne a hlavne ho treba nechavat aspon chvilku na brusku aj ked sa jeduje. Kazde malinke dieta sa jeduje ale treho ho jednoducho nechat aby aspon trochu pocvicil a potom to uz bude lepsie.

bobo1983
10. sep 2019

Moja bude mat 2mes o 6dni, hlavku pekne dviha aj ked len na chvilu. Ked som ju zo zaciatku nechavala na brusku, tiez sa jedovala. Ale davala som ju aj nadalej (cca 3x denne)a teraz tak aj spava. Cize nech ta neodradi to, ze sa mu to nepaci. Nech sa pojeduje, to je normalne.

zanita777
10. sep 2019

@tereziatko11 .. nas sa jedoval na brusku ,ryl hlavou ako krtko, dvihal ruky aj nohy len nie hlavu ... davala som ho na brusko niekolko krat denne aj ked sa jedoval a zacal ju dvihat ked mal 10 tyzdnov ... ale je to uuuplne individualne kazde dieta ma svoj vlastny cas kedy sa mu zacne chciet 😊

tereziatko11
autor
10. sep 2019

Ďakujem babenky za odpovede😉

sapetka
10. sep 2019

Treba no davat na brusko ked ss mu nepaci tak kratsie ale castejsie. Dieta musi cvicit svaly. Nas drzal hlavicku na 3m. Ale trenoval si to od 2m no moje dieta sa vo svetkom ponahlalo😅cize porovnavat netreba ale rozhodne treba s dietatom cvicit a ucit ho co ma ako robit. Nie len ako spravne drzat hlavicku na brusku ale ako sa otacat z chrbatika na brusko a pod. Drzim prsty

halci
10. sep 2019

Pozor na to, nasa tiez nedrzala hlavicku a jedovala sa, ked bola na bruchu a nakoniec sme skoncili na rehabilitacii na vojtovke. Urcite to treba sledovat. Moze za tym byt aj hypotonia (znizene svalove napatie).

anna_maria1
10. sep 2019

Tak to mozem byt rada, ze taketo problemy vobec nemame. Nasa mala drzala hlavicku pekne hned a iba niekedy sa jedovala na brusku. Ale tak ona na brusku aj spava, takze jej to problem nerobi, je zvyknuta.

siska53
10. sep 2019

@tereziatko11 no..u nas sa z tohto vyklul.slabsi svalový tonus. Ale.nasa nam.hned ukazaal.cviky na stimuláciu.