11-mesačné dieťa odmieta jesť

zuvelyn
29. mar 2021

Ahojte, syn, 11 mesiacov mi posledne tyzdne odmieta jest. Prikrmovany bol od 4,5mesiaca, velky papkac, vsetko mu vzzdu chutilo, pekne zjedol, teraz ho ale utalo. Ano idu mu zuby. Zatial ma prerezane horne a dolne jednotky, pripisujem to samozrejme tomu, len jest sa musi 🙂 Co zje je suchy rohlik alebo chclieb, pravdepodobne lebo mu to masiruje dasienka, este aj jablko pekne pokuse a ovocnu kapcisku a tam to niekde konci. Vcera na vaceru som mu dala hotovy prikrm v sklicku, tak toto ako tak pojedol inak nic. Nie je to ani v mixovanej strave, nechce mi ani ked mu zmixujem. Jogurty co miluje teraz odmieta. Skusala som ine miesto na sedenie, ine taniere, lyzicky, nechat ho jest sameho. Nic. spusti rev. V noci sa mi nasledne budi casto na UM. Od narodenia vstaval prakticky iba raz inak prespal celu noc, posledne tri tyzdne vsak vstava 2x, tuto noc dokonca 3x a vypil po 180ml (nic ine ho neukludni, vidno na nom ze je hladny)
Viem ze to je len obdobie, ja len ci nemate niektora podobnu skusenost, co na vase deti zabralo, popr kedy sa opat rozjedli

bona69
29. mar 2021

@zuvelyn toto sme mali vždy pár dní keď išli zuby, potom sa rozjedol zas

anjelicek26
29. mar 2021

Uplne normalny stav, ked idu zuby, davaj mu to mlieko aj cez den, ak ti to dovoli, po zobudeni zo spanku, po zobudeni rano, nech sa dostane na tu dennu davku denne a nebuntosi v noci...

zuvelyn
autor
29. mar 2021

@anjelicek26 do teraz sme davali UM pred obednym spankom a pred vecernym a ked v noci niekedy vypytal nad ranom tak vtedy. Teraz ako sa to zmenilo, tak cez den dostaval zatial rovnako, len ta noc. Rano po prebudeni napriklad nechce, ani po obednom spanku, musi byt aspon hodinu hore... Ale tiez asi ine riesenie zatial nevidim ako v tom zvysit davku mlieka cez den, dakujem 🙂

anjelicek26
29. mar 2021

@zuvelyn tak na 11m dieta je asi mlieko 3x denne malo no, ano dorovnaval to jedlom, ale teraz mu to "nejde", lebo ho bolia dasna, tak treba zvysit davku mlieka, kym sa to upravi, moji mali taketo fazy s kazdym zubom, priroda to tak nastavila, ze mlieko je zaklad neschudnu urcite. Este je malicky, nic sa nestane, ked sa pomer tuha/mliecna strava na par dni vymeni.

andreatytler
30. mar 2021

@zuvelyn Netrap sa... ak by aj pil iba mlieko, to mu v tom veku este uplne staci na par dni, alebo aj tyzdnov. A citam ze on spapa aj ine veci, tak je to uplne v pohode. Nukaj mu tie jedla, ktore zje aj keby to mali byt len 3 veci stale dookola. Coskoro to prejde.