11 mesačný rozdiel medzi deťúrencami

tigrica182
24. aug 2012

ahojte - hladam mamicky, ktore maju podobny rozdiel medzi detmi.... ja mam 16 mesacneho syna a 4 mesacnu dcerku... najdu sa maminy, ktore maju podobne problemy ako ja???? dakujem

sarinka123
25. aug 2012

@tigrica182 tigrica a aké mas problemy ? S čím sa trapis. Ty si tu dost casto, ak mozem konkretne tebe poradit 🙂 Ja som po roku tehotenstva neplanovane otehotnela.

sarinka123
25. aug 2012

@tigrica182 ty tu davas maminkam rady, citam ich od teba a nevedela som, ze aj ty sa s niecim trapis ☹

bublina83
25. aug 2012

Medzi mojimi dcerami je rozdiel 14 mesiacov, ak mozem poradim tiez 🙂

koralinka
25. aug 2012

ja vás obdivujem, bola som pozrieť známu rodinnu, má 2 mesačnú a 16 mesačnú + 10 a 11 ročné deti aj tie mala tak po sebe a teraz sa tá posledná tak ,,pritrafila" ale zničená je celá rodina, ona sa nesťažuje, ešte hovorila, že je rada, ale bolo vidno únavu na nich nervozitu, s nou je celý den doma jej otec varuje najmladšiu a ona sa venuje predposlednej, prvé dve sú už velke čo to pomôžu ale zachvílu idu do školy na krúžky no prajem jej vela síl.....

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amouramour
25. aug 2012

ja vas kocky obdivujem...ja avsak zastavam nazor, ze by som to svojej dcere neurobila, dieta si urcity cas zasluzi vylucnu starostlivost u rodicov, nie vsade to dopadne idealne pri malych rozdieloch a starsie deticky maju casto s tym problem:(

suelop
25. aug 2012

@amouramour ale ani trojtocny vekovy rozdiel nieje dobry. Vtedy to starsie nenormalne ziarli a citi sa odstrcene. To uz bud 6 rokov alebo hned po roku.

suelop
25. aug 2012

@tigrica182 Urcite je to vycerpavajuce, ale keby sa mne nieco take podarilo bola by som len rada. Niekedy maminky cakaju s druhym a cakaju, a potom su zufale, ze sa nedari...

amouramour
25. aug 2012

@suelop taky vekovy rozdiel - 6 rokov planujeme aj my, ak by som zacala tuzit po druhom dietati🙂

suelop
25. aug 2012

@amouramour ma to svoje vyhody - mame take pripady v rodine a zatial si to pochvaluju. Teda ja si myslim, ze pokial mamina "nezneuziva" a nezatazuje to starsie vetami " dozri na nu, podrz ju, zober ju hrat sa, ukaz jej ten kociarik , chod ju povozit a pod.." tak je to ok. Ale napr. moj manzel ma o 6r mladsiu sestru a zhodnotil to tak, ze aj tak mal pocit , ze vyrastal sam bez surodenca 😒

norwayka
25. aug 2012

@amouramour a ja ti zase poviem, ze ja by som to tak nechcela. Medzi mojimi bratmi a mnou som mala 10 a 7 rokov rozdiel a bolo mi to velmi luto. No, mamu som mala viac pre seba, ale zavidela som kamaratkam, co mali bratov a sestry v podobnom veku. A moje deti maju 1,5 roka medzi sebou a nie je to ani o jednom, ani o druhom. Je to o celej rodine. Vsade sme spolu. Ale je pravda, ze musi kmitat cela rodina. Chodime vsade spolu, manzel, deti a ja. A ja to tak milujem. Takze, ak su podmienky splnene, ze to nie je len na tom jednom, tak to je podla mna uplne super. A nemam pocit, ze niektore z mojich deti sa ma horsie. Vsetkym pekne vsetko rovnako a este k tomu maju sami seba. Ale toto je podla mna o tom, kto sa na co citi. Niekomu vyhovuje vacsi rozdiel, niekomu mensi. Je to vzdy individualne a zalezi na tej ktorej rodine.

amouramour
25. aug 2012

@norwayka myslim, ze mas pravdu🙂ale zas ja som mala o 10 a o 12 rokov starsie sestry a prislo mi to paradne, so sestrami sme kamosky🙂

tigrica182
autor
25. aug 2012

@sarinka123 vies ja som to druhe vobec neplanovala - prve 3 mesiace som ani nevedela, ze som tehotna a dokonca mi po bruchu skakala 35kg boxerica a malej sa nic nestalo - asi bola dobre zaobalena mojim tukom, xixi :D
ja problem - no relativne ako kedy mam - ale skor som hladala maminy s podobnym rozdielom, aby sme si mohli radit alebo sa postazovat, alebo pochvalit co ktore ako robi ...

my sme druhe planovali tak kedy bude mat maly 3 roky, ale ja som planovala a niekto to tam hore zmenil :( ono je to zahul - lebo zijeme u rodicov a ked zacnu v noci trapit napr. zubky starsieho , mala sa zobudi a potom je plac na cel byt :( atd... alebo je drahy stale v praci - takze casto som na nich sama a mam pocit, ze som nedocenena, proste mam obcas pocit, ze okrem krmenia a vymienania plienok nic ine nerobim - ze to nik neoceni atd... ale to su len nalady - potrebovala som obcas povzbdudit ... .

sarinka123
25. aug 2012

@tigrica182 Tigricka s tym sa vobec netrap, ja len upresnim seba, ja som teraz tehotna a moja mala ma teraz rok a pol. Ked sa narodi druhe, tak medzi nimi nebudu ani 2 roky rozdiel. Zo zaciatku som zostala z tehotenstva velmi zaskocena, premyslala som ako to zvladnem. Tiez som chcela rozdiel 3 roky, aké clovek mieni a Pan Boh meni a tak to ma byt. Das niekomu dalsiemu novy zivot. Teda tvojmu babatku. Ine zeny to tiez museli zvladat a nemali take vymozenosti ako my teraz. Nemusime vyvarat plienky, mame lepsie kociky, pre deti su stravy, ked nestihnes navarit. Keby mali deti vacsi vekovy rozdiel, nerozumeli by si, nehrali sa spolu a kazde by chcelo robit nieco ine, malo by ine zaujmy. Takto sa ti prehraju, potom ich das do skolky a budes mat klud. Si myslis, ze keby mali medzi sebou rozdiel 3-4 roky, ako si planovala, tak by si to mala ľahšie ? Ver mi, este takzie. To 3 rocne by chcelo robit uplne nieco ine. My to zvladneme a buď rada a tes sa. Dieta je dar. Nieje nic lepsie ako mat surodenca s ktorým mate blizko vekovo. V dospelosti to ocenia. A ze sme matky nedocenene ? Aj ja sa tak občas citim, ale naša snaha vychovávať deti, sa nam čoskoro vrati. Deti nam to raz vsetko vrátia. Laskou a mozno, ked budeme my stare, budu oni zase starat sa o nas. Hlavu hore, je to tak, ako to ma byt.