13 mesačná dcéra si odhryzla z neuvarenej krabej tyčinky

avk
17. mar 2017

Dobrý večer môže byť niečo malej ak odhryzla z neuvarenej krabiej tyčinky? Ma iba rok a mesiac

tetapetra
17. mar 2017

Nič jej nebude

janci05
17. mar 2017

@avk Presne tak, krabia tyčinka je iba rybie mäso s "krabou príchuťou". Ja som ich jedla len tak rozmrazené, ani neboli tepelne upravené a nič sa nestalo. Je pravda, že sa bojíš, keď je to malé dieťa, ale nič sa nestane. Teraz ich obaľujem v strúhanke ako rybie prsty a sú oveľa lepšie.

alexandra206
17. mar 2017

nic sa nestane ja stoho robím natierku

henikav
17. mar 2017

ak myslis tieto, tak to je uz tepelne upravene, nasa mala ich jedava od malicka, neboj nic jej nehrozi

avk
autor
17. mar 2017

@henikav ano tie Ďakujem za odpoveď

taami
18. mar 2017

@avk
Nič sa jej nestane...ale btw tieto "akože" krabie tyčinky sú taký sajrajt že by som to nedala ani psovi zrat

mokoo
18. mar 2017

@taami ako mozes napisat ze, by si to nedala ani psovi zrat ked vidis ze, mamičky pisu ze ich deti to jedia od malicka alebo ze robia s toho pomazanky, neni ti to hlupe, mat taketu nevhodnu pripomienku?
Ja tiez robievam z toho pomazanku a je nahodoi velmi chutna....

kimi203
18. mar 2017

@mokoo myslím že taami nehovorí o chuti, ale pridaných eckach a farbivach...ale to už musí každý zvážiť sám, čo dá jest svojmu dieťaťu...

mokoo
18. mar 2017

@kimi203 nejde o to o com ona pise, ale ked clovek zbada ze, niekto predomnou napise ze, z toho robi natierky alebo ze to jedava tak zo slusnosti nenapisem ze, by som to nedala ani psovi zrat...
Apropo kolko veci obsahuje ecka a farbiva a clovek ich konzumuje denne 😉

dorottka
18. mar 2017

@mokoo podla mna to nie je neslusne, je to diskusne forum (nie posedenie u kamosky) a kazdy tu vravi svoj nazor... toto je omnoho slusnejsie ako 50% reakcii v kazdej teme 🙂. Inak hovori pravdu, je tam odpadove rybie maso a strasne vela farbiv - co je na tom zle, ze sa to vypichlo? Informovanost je lepsie ako falosna politicka korektnost. A to, ze to vela (ako ktore inak) mamiciek robi, neznamena, ze je to dobre... popravde, ked vidim, co vsetko sa kupuje, je mi z toho velmi smutno, moj pes jedava kvalitnejsie maso ako vacsina ludi - akurat ti ludia maju na rozdiel od neho rozum a schopnost sa informovat :( Ale je to kazdeho vec, nikoho neodsudzujem, navyse malokto to aj tak jedava denne 🙂

henikav
19. mar 2017

Tema nie je o tom ci su v surimi Ecka alebo nie a sajrajtom mozete ozaj nazvat potom 90% produktov ktore kupujete, pokial si vsetko nepestujete na vlastnych biopoliach a nechovate doma. Zalezi aj od toho kde a aku znacku kupujete, samozrejme ako vo vsetkom. Farbene su zvacsa cervenou paprikou. A keby to aj bolo nevalitnej znacky a farbene "temperkami", zato ze si ich niekto raz za cas da urcite neumrie. Myslim si ze kazdy ma vlastny rozum a vie co je zdrave a ja osobne neverim ze sa najde clovek ktory si raz za cas neda nieco nezdrave. Dalsia vec je ta, ze si kazdy kupuje aj podla vlastnej penazenky, nie kazdemu vyda na to najdrahsie a najkvalitejsie. Hlavne ze vzdy ked sme na slovensku vidim ako vsetky deti v kocikoch do seba tlacia len zelene salatove listy a mrkvu, este z nich trci listok BIO 😀

taami
19. mar 2017

Netvrdím, že sa stravujeme 100% zdravo, ale snažím sa vyhnúť tomu, aby moja rodina jedla produkty typu krabie tyčinky... to znamená pre mna, že nebudeme dzgat parky pasteky salámu pochybného pôvodu a kvality a čo ja viem ešte aký mletý grc...
buď si kúpim a pripravím originál kraba, alebo rybu ale radšej nič...
@mokoo mala by si byt vďačná že ti dá niekto užitočnú informáciu a nie sa urážať.
Tu máš link
https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/co-sa-sk...

dorottka
19. mar 2017

Je to typicke - bud su veci cierne, alebo biele, nijak inak 🙂 Ak niektora mamicka povie na nieco, ze je nezdrave, uz je za fanaticku, bio matku alebo zenu, ktora tlaci doma peniaze... take, ze medzistred, to ani nahodou 😀 cize samozrejme, kazdy si da obcas nieco nezdrave, ale nikto ani netvrdil opak... len sa dodalo, co je v tych tycinkach, nie ze teraz na hranicu s nimi 🙂
Vela veci poviem radsej len pre info, lebo uz som stretla par mamiciek, ktore detom niekolkokrat tyzdenne serviruju vyprazane rybie prsty (tie klasicke, co okolo ryby ani nesli) s hranolkami, lebo 'ved vsade vravia, ze ryby su najzdravsie maso a treba ich castejsie jest, tak ich teda kupujeme, lebo my sa radi stravujeme zdravo'. Potom to zaleju Clever pomarancovym dzusom, co tiez videl pomarance len, ked ho prevazal okolo nich skladnik a su na seba hrde, ze ako maju zdrave stravovanie pevne v rukach 😀 A ja sa tiez vzdy rada nieco dozviem, stava sa, ze to nie je novinka, ale radsej tak

mokoo
19. mar 2017

@taami 😂 teraz si ma pobavila, mas pocit ze, sa urazam? Len som vyjadrila svoj nazor nato ze, je nevhodne napisat "nedala by som to ani psovi zrat" do diskusie kde mamicka pise ze, si jej dcera z toho odhryzla a ostatne maminy pisu ze to tiez konzumuju.🙂
O eckach rec nebola, myslim si ze, kazdemu je jasne ze, za taku cenu sa neda kupit original krabie maso....

mokoo
19. mar 2017

@dorottka aha prepáč tak ty si zalozis temu, o tom ako tvoje DIETA z niecoho odkusne a chces radu a ja ti napisem ze, to by som nedala ani psovi zrat 😂 ako prepac ale radsej sa zdrzim a nenapisem nic akoby som mala napisat hento, a mimochodom maminka chcela radu a nie laboratorny rozbor co to obsahuje, kazdy nech si kupuje to co chce ved vyber je myslim ze, bohaty....

tehula
19. mar 2017

Dietatu sa nic nestane. Ale smejem sa na panickach dokonalych. Rad o vhodnej a nevhodnej strave na rozdavanie. Jedna lepsia jak druha. Len potom nechapem, ze tu je plne forum chudnucich tem a tem o potravinovych alergiach, ked kazda sa krmi len organicky vypestovanou zeleninou, chia semiackami, pije smoothi zo zel jacmena. Deti sladkosti nejedia, konzervanty a Ecka v zivote do huby nedaju a najvacsim prehreskom je raw kolacik sladeny steviou.

Jaj zeny, ste neskutocne....

dorottka
19. mar 2017

@mokoo Suhlasim, ze je to mimo temy, ale to uz je osud Modreho Konika, ze sa zvrhne kazda tema, navyse mamicka sa uz dozvedela, ze nic sa malej nestane, takze teraz uz hypoteticky moze byt otvorene pole na diskusiu 😀

dorottka
19. mar 2017

@tehula zasa z extremu do extremu 🙂 ak niekto suhlasi s tym, ze nieco je evidentne bordel, znamena to, ze dotycna je len chia semiacka, jacmen, smoothies atd. nic medzi tym, vsak? Jasne, ze su krabie tycinky bordel, to je snad jasne kazdemu, ja ich tiez obcas jedavam, nehram sa, ze nie, ale nebudem sa zasa tvarit, ze neviem o tom, ze to je robene z rybacich chvostov a hlav a budem trvat na tom, ze ani nahodou, len aby som si udrzala tvar 🙂 Rovnako je to so vsetkym... netreba silou mocou druheho zhadzovat aj za cenu bludov.

ostorha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dorottka
19. mar 2017

Jaj zeny, sak nikto tu nehovori o bio, eko, raw zradle 🙄 ved len normalne diskutujme, ked uz je ta nedela 🙂

taami
19. mar 2017

@mokoo
Nevhodne je podľa mna pchať sa takýmto humusovou a ešte aj dieta

taami
19. mar 2017

@ostorha
V akej lepšej kvalite? Že je tam viac pomletych hláv rýb 100x odstredených? Či dali viac krabej arómy?? 😂
Aj za menej peňazí sa da jesť kvalitne, len to by ste si nemohli uľahčovať život takýmito srackami.
Netvrdím že žijeme 100% zdravo, príležitostne sa ujde...ale keď môžem tak selektujem.
Pre mna za mna si kŕmte deti cim chcete, a utešujte sa že majú 8r a sú zdravé...len akurát tie sprosté stravovacie návyky si ľudia nesú ďalej. A následky pchania do seba takýchto sraciek sa odrazia v budúcnosti. Dosť je tých veci čo nevieme eliminovať, tAk prečo sa nevyvarovat keď sa dá.

mokoo
19. mar 2017

@taami uplne odbacas od temy, aby si zakryla ze, si hlupo reagovala? Vidis niekde otazku o zdravej strave? Ja veru nie, neskovavaj sa za obsah surimi, ale za to ako povysenecky si napisala to co som uz viac krat písala, ale hold ked niekto nechce pochopiť tak nepochopi...maj svoju pravdu ludia ta musia mat radi 😉

taami
19. mar 2017

@mokoo
Každý má svoj názor. Pre teba je hlúpa moja reakcia, pre mna je zas hlúpe n

taami
19. mar 2017

@mokoo
@mokoo
Každý má svoj názor. Pre teba je hlúpa moja reakcia, pre mna je zas hlúpe dzgat do seba bez rozmyslu čo mi príde pod ruku, a úplne primitívne ešte keď aj sa dozviem o čo ide , aj tak sa bit do pŕs ako je to Ok...

mokoo
19. mar 2017

@taami 😂 sprav jednu vec a nestrapnuj sa este viac ako doteraz, precitaj si prosim ta temu, vidis niekde zeby sa maminka pytala na OBSAH surimi?????

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taami
19. mar 2017

@mokoo
Už ma neotravuj...a ľutujem že som si míňala energiu...ale možno niekomu kto to čítal a má rozum, doplo, že ktorú info si má z toho zobrať....ty si chod odhryznúť z krabej tyčinky a tes sa aká si chytrá.

mokoo
19. mar 2017

@taami ty si otravovala tvojim hlupym komentarom hned na zaciatku 😉 to ze si napisala ze by si to nedala ani psovi zrat si teda pomohla to ti poviem 😂 normalne uvazujuci clovek vie co obsahuje surimi pretoze za taku cenu sa neda cakat 100% krabie maso, a ked si to uz kupi tak je to cisto jeho vec, jeho peniaze...a chytra som to mas pravdu pretoze hentak urazit dieta ktore to konzumuje a maminy ktore to tiez jedia ze ich "prirovnas" k psovi by si inteligentný clovek nedovolil....bye

bestmate
19. mar 2017

Moja odjedla z mydla, tiez mala nejakych 13 mes. teraz ma uz 17 mes, stale zije ..m