13-mesačné bábätko ešte samo nechodí.

25. feb 2020

Ahojte dievčatá chcem sa opýtat ako mam svoju 13 mesačnú dcérku posmeliť aby sama chodila? Chodí okolo nábytku od 11 mesiacov ale sama sa ešte nepustí. Kedy začali vaše deti chodiť ? Nieje to dosť neskoro že ma 13m a ešte sama nechodí ??

griska11
25. feb 2020

Ma čas do 18 mesiacov. Ak nezačne potom, tak až vtedy by som to riešila u doktora. Hlavne nesilit a neťahat za ruky😉 možno zajtra prekvapí.

heln
25. feb 2020

Načo to chceš urýchliť. Nechaj to na ňu, keď bude mať istotu, že ju nôžky udržia, tak sa pustí aj sama.

skeblicka77
25. feb 2020

Deti netreba do toho nútiť, samé vedia, kedy sú pripravené 😉mam doma chlapca, pustil sa chodiť deň pred 1 rokom, kolegyňa sa stará i mesiac staršieho a on ešte vôbec.. Je to veľmi individuálne, poznám aj babu, čo začala na 18 mesiacov chodiť a dnes he zdravá, šikovná

nikpa
25. feb 2020

Treba ju nechať, centrum rovnováhy ešte na samotnú chôdzu bez opory nie je pripravené. Keď si nie je istá zbytočne ju budeš hocijako posmelovat, príde to samo. A vobec to nie je neskoro, že ešte sama nechodí, práve naopak je šikovná, nemaj obavy 😉 ll

martinals
25. feb 2020

Myslím si že to neurýchliš, každé dieťa má svoje tempo a keď dozreje čas pustí sa aj do priestoru,neboj do puberty nebude chodiť okolo nábytku. Moje začali chodiť v 18m a 13m.

evittam
25. feb 2020

Suhlas s
@griska11
@martinals
A rocne dieta nie ja uz dávno bábätko.

weisovameggy4444
25. feb 2020

Moja začala chodiť popri nábytku ked mala 10 mesiacov a sama sa pustila ked mala až 15 mesiacov... neboj ono vie kedy je pripravené nerieš ešte má časuuuuu

brita7777
25. feb 2020

obe deti zacali chodit na konci 15m, oni vedia same kedy maju zacat 🙂

deedol
25. feb 2020

moj chodil od 8m okolo nabytku a pustil sa v 13m. este ma cas. u nas pomohlo, ze nieco male drzal v ruke (potom mal pocit, ze sa drzi:D)

autor
25. feb 2020

Dievčatá a nič vám nevravela detská lekárka ked vám deti začali chodiť až na 15 mesiacov?? Moja stále oxiduje s tým že dieťa by už malo samo chodiť.Moje dieťa malo teraz 13 mesiacov.

innapnirhu
25. feb 2020

Fakt je kazde dieta ine. Moja zacala stvornozkovat a hned aj stavat na nohy ked mala 5,5 mesiacov, velmi skoro, teraz ma 12,5 mesiacov a nechodi, vobec sa jej nechce, to lozenie ma dotiahnute do takej dokonalosti ze naco sa zatazovat pomalym a tarbavym chodenim ked moze vystartovat ako strela po styroch... A naopak poznam dieta co v 9 m zacalo stvornozkovat a mesiac na to chodit. Neries.

natka16
26. feb 2020

Moja dcerka zacala chodit az teraz v 16-tich mesiacov a doktorka sa nad tym vobec nepozastavila na poradni.. Chodenie doboku okolo nabytku je pre dieta dolezite - posilnuje si svaly, spevnuje clenky..da sa o tom vela precitat na nete.. Nic mu tym neujde, prave naopak..ked ziska istotu a silu pusti sa aj same, ma este kooopu casu😉
Ale chapem ze natlak od doktorky je neprijemny..

letfenixa
27. feb 2020

Syn začal sám chodiť ako 16-mesacny, v 13 mesiacoch ho videla neurologicka, trochu chodil za ruky, na zemi "trojnozkoval" - jednu nohu akoby pri stvornozkovani nepoužíval, a zhodnotila to všetko že je v poriadku.

didi2102
27. feb 2020

Moj syn zacal chodit az ako 17m,teraz ma uz 20m a chodi samozrejme sam ale jasne ze este to nieje take ako ked chodi dieta od roka ... dr oovedala ze ma v klude cas do 18m,mna to vsak trapilo a sli sme ku sukromnej neurologicke ho dat skontrolovat lebo on poriadne nestal ani okolo nabytku v takom mesiaci ako tvoje ... vedel len 4nozkovat a ze vsetko ok .. chce to cas ale jasne ze ma to trapilo a dieta v 13 vobec nemusi chodit ved to malo len cez rok😀 keby to povie laik ok ale dr ? Neaka premotivovana

natasha1988
27. feb 2020

to nie je zdrave urychlovat, este ma časuuu. Najhorsie je vodit za ruky, tahat, to je zle aj na klby. Kazde dieta ma svoj cas a kazde obdobie pride v prirodzene spravnom case. Dcerka zacala chodit v 15.mes, je uplne ok, nic nezmeskala. Kam sa ponahlate? aha asi sa porovnavate so susedou..

jakoma
27. feb 2020

aj moj brat zacal chodit na 17m, mal taku povahu ako dieta, ze bol opatrny .. ked nemal istotu, nepustal sa ..

autor
27. feb 2020

@natasha1988 moja nie neporovnávame sa so susedou treba číťať a nie si namýšlať naša pediatrička začala s tým že už by dieťa malo samo chodiť ...

autor
27. feb 2020

Dakujem dievčatá tak fakt nechápem prečo mi také vravela ... Dieťa malo teraz pred 8 dnami 13 mesiacov.

hanka_se
27. feb 2020

urcite nestresuj. Moja pri nabytku chodila od 9 mesiacov, ale sama ani za svet. Som odporca choditok, vodenia za ruky, proste hocijakeho pomahania 🙂 Sama sa osmelila a zacala chodit v 15 mesiacoch. O nic neprisla, stvornozkovanim sa jej telo aspon viac posilnilo 🙂 Od 2 rokov jazdila na odrazadle, od 3 na bicykli bez pomocnych koliesok 😀 O nic neprisla :D Teraz bude mat v aprili 6 rokov

iwuanka
27. feb 2020

Ja mam tiez 13 mesacneho a tiez este sam nechodi. Len okolo nabytku. Zatial nestresujem.

natasha1988
28. feb 2020

pediatricka aj ortopedicka povedala, ze je uplne normalne zacat chodit v 15 mes.

janamexico
29. feb 2020

Naša začala.chodit teraz v decembri mala 2 a minulý rok na jar začala chodiť tak okolo 16 mesiacov

blumchen2
29. feb 2020

1. aj ked samo nechodi, ty sama s tym nic neurobis.
2. ak stvornozkuje, alebo chodi tak, ze dava na zem chodidla, aj dlane, je na dobrej ceste k samostatnemu chodeniu. pockaj, raz sa rozbehne.
3. ak sa dr nieco nepaci, nech ta posle dalej : detsky neurolog, al. na rehabilitaciu