13 mesačné dieťa sa v noci stále budí

monika1302
28. apr 2014

moja dcerka s av noci stale budi na mlieko kazde dve hodiny dam jej cajik pije trosku a place dalej kym nedostame mlieko....pije aj liter mlieka v noci musim ju preto aj v noci prebalovat lebo je popiskana velmi ,,,,,neviete my nejako poradit co s tym chcem sa uz konecne vyspat......neni kojena uz od polroka pije mlieko s flasky.....uz som s kusala aj homeopatika sedaliu a to iste v noci budi sa tak uz dlho poradte ....dakujem

monika1302
autor
28. apr 2014

este chcem dodat ked bola spala pekne tak spi asi od styroch mesiacov vkuse sa takto budi na to mlieko

lulu369
28. apr 2014

@monika1302 ani moje deti neprespali ako 13 mesačné celú noc, no budili sa max. 3-krát. Syn má takmer 21 mesiacov a ešte aj dnes sa stane, že sa mi v noci zobudí na mlieko ☹ Keď sa ti tak často malá budí, skús jej dať tesne pred spaním nejakú kašičku (teraz máš dosť ne výber a aj také čo sú na dobru noc), alebo jej skús urobiť detskú krupicu...alebo niečo ľahké aby sa ti nebudila pre zmenu na bolesť bruška...
Mne sa malý budí väčšinou v tedy keď mi nechce večer papať, alebo mi menej spapa.

monika1302
autor
28. apr 2014

@lulu369 ale ona vecer normalne spapa krupicu abo chlebik a take asi o siestej pol siedmej.....a o pol osmej vypije 250ml mlieka zaspi a ao pol 22 uz je hore a chce zas mlieko a tak kazde dve hodky az do rana.....kazdu kmaratku co mam maju mensie deti a spia normalne celu nocc v kuse iba raz sa budia ne kazde dve hodky...uz fakt neviem co robit s tym

monika1302
autor
28. apr 2014

@lulu369 a uz som jej skusala dat aj tie kasicky hned jak isla spat a a ni to nezabralo ties vstala o dve hodiny

lulu369
28. apr 2014

@monika1302 tak potom neviem čo by som ti poradila ☹ u nás to zabralo aj pri dcére aj pri synovi...A keby si jej skúsila dať krupicu okolo 19.15 hod. a potom mliečko, keď chodí spinkať o 19.30 hod.

monika1302
autor
28. apr 2014

@lulu369 skusim dnes uvidim zajtra napisem

sense
28. apr 2014

ahoj moja ma dvanast mesiacov a tiez sa budi v noci na mlieko, a to pred dvoma tyzdnami mala uz p
ar dni ked prespala noc ,Uz som si myslela ze jak fajn a teraz opat a nepomaha ani viac jest, kase uz nechce vobec....

keziah
28. apr 2014

@monika1302 to je strasne individualne, mne starsi syn uz ako 2-rocny obvykle prespal noc, pricom mladsi, teraz ma 27 mesiacov, sa v noci budi na dojcenie 3-5 krat. Pristup som mala k obom detom rovnaky, dojcim neobmedzene na poziadanie, vecer normalne vecera, takze hladom by to tiez nemalo byt... zahada proste.

kikuleenka
28. apr 2014

@monika1302 ja som zacala davat mlieko tak, ze do do 90 ml vody dam iba 1 odmerku namiesto 3. Zatial vyzera, ze to pomohlo, budi sa neskor, dokoca 2 noci uz prespala cele. A najma sa snazim co najviac jedla do nej dostat cez den, lebo tiez kym pila vela mlieka v noci, cez den nechcela jest. Ta mliecna voda ju asi trosku oklamala, obycajna voda nefungovala.

gromkaver
28. apr 2014

@monika1302 viem, ze ta to trapi, ale nepozeraj na to, ze deti jamosiek prespia celu noc. Kazdy sme ini a plati to aj pre nasich drobcov. Stardi syn bol na UM od 11mes. a pekne prespal noc a nad ranom som si ho davala k sebe. Mladsi ma 17mes., stale je dojceny, lebo UM odmieta a vstava 3-5x. Riaz som uz unavena, ale malinkej idu stale zubky a mozno jedine co ju upokoji je mliecko. Pripadne ju vyskusaj iba s dudlikom hojdat a mozno zaspi, potrva to par dni, ale zvykne si a mozno mliecko ani nepotrebuje tak, ako "mojkanie". Vzdy si povedz, ze do puberty to prejde, ked si uz na dne.... vela sil 🙂

kkristin
28. apr 2014

Ja si myslim ze je to skor zvyk...pomaha jej to na ukudnenie a uz si zvykla...na noc by som nedala kasu skor normalne jedlo...ja davam polievocku pripadne nieco z obeda /nie maso/ aby sa zasytil a uz len cajik pripadne vodu....tiez plakal ale zatala som sa vzdy mu ponukla len vodu po tyzdni ho to preslo a sice sa v noci budi ale napije sa vodicky pohladkam a spi dalej a papame az rano pol hod po zobudeni...

anina33
28. apr 2014

Moj maly tiez velmi dlho sa takto v noci budil,zistila som,ze to hladom nebude.dala som mu cistej vodicky a spal dalej.problem bol,ze sa budil dost casto,zakazdym si cucol a spal dalej.mame uz 27m a stale aj teraz sa stava ,ze mu musim dat napit.nevien ci prespal dve tri noci cele od kedy sa narodil🙂ale zvykla som si.

monika1302
autor
30. apr 2014

@kkristin ja ked dam malej vodu ta sa otoci vzdy ze spi kazdych 5 minut sa bude budit az kym nakoniec nedostane mlieko potom aspon na tie dve hodky pokoj

monika1302
autor
30. apr 2014

@anina33 ako aj ja som nato zvyknuta uz ale uz by som si aj rada odvykla 🙂

briketa
30. apr 2014

@monika1302 po roku je to uz definitivne zvyk, nie potreba. Uz ju kludne mozes od nocneho mlieka uplne odstavovat. Je to velmi zle aj na zubky.

monika1302
autor
30. apr 2014

@briketa hej ale to sa u nas neda ona by bola schona prerevat aj dve hodiny kym by ho nedostala uz mse to zazili revala kym nedostala mlieko a bol klud

briketa
30. apr 2014

@monika1302 presla som tym trikrat 🙂 dat sa to da, otazkou je ako velmi ty chces 😉

jarmilka77
19. aug 2014

@monika1302 neviem, či píšem správne, len dnes som sa sem zaregistrovala. Chcela som sa spýtať, či si sa s malou niekam pohla. Ja mám totiž rovnaký problém a práve preto tu hľadám nejaké riešenie. Malý má 13 mesiacov, a v noci sa mi budí každé 2 hodiny na mlieko. Stále ho kojím. Pokiaľ mu nedám mlieko, ale snažím sa ho len uhajkať, zaspí mi na 10-15 minút a zasa je hore.

vvia
19. aug 2014

moja ma 20mesiacov a stale sa budi a chce mliecko a to papa pekne

luba41
19. aug 2014

@jarmilka77 je normálne, že sa deti budia v noci...budia sa takisto dospelí- potrebujú zmeniť polohu, pretočia sa-len si to nepamätajú..dieťa k tomu potrebuje matku, potrebuje uistiť..budia sa či dojčené, či nedojčené deti..takže v tom nehladaj problém..niektoré maminy pristupujú k "drastickejším" metodam -napr. vyplakanie- ked dieť po niekolkých pokusoch od únavy a vyčerpania z plaču dieťa nakoniec síce zaspí, ale nemyslím si, že dieťa ked ma potrebuje, tak sa budem k nemu takto správať...odporúčam spanie v spoločnej posteli, aj v noci pokračovať v dojčení / ak chceš dalej dojčiť/-stačí sa v noci k nemu natočiť ešte pred tým ako úplne precitne a ponúknuť prsník..uvidíš, že zaspí..počet dojčení v noci je rôzny, deti majú "lepšie a horšie "obdobia.. a vôbec všeobecne neplatí, že čím staršie, tým sa menej budí..
napr. http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

akcul13
5. máj 2019

@monika1302 dobrý večer, mam podobný problem s ročnou dcérou. Ako ste ju oducili od toho nočného mlieka?