13 mesačný je stále hladný, robím niečo zle?

janapeterjana
3. júl 2020

Maminy, riešim trochu zvláštny problém. Môj 13-mesačný syn je akoby stále hladný. Chápem, že sa vyvíja a možno má teraz nejaký rastový skok. Napriek tomu, som z toho zmätená. Na raňajky máva kašu (mliečnu, nemliečnu, väčšinou instantnú), na desiatu väčšinou uvarené popučené ovocie alebo vianočku s maslom a lekvárom, na obed mäso, zeleninu, prílohu, na olovrant čo zostane z obeda alebo puding / jogurt s výživou, na večeru kašu (inú ako mal ráno). Napríklad kaše mu robím z dvoch deci vody + tam dávam kopu výživy. Obed má takisto veľký, neviem koľko gramov, ale je to kopa. Na olovrant v pohode zje 180ml biely jogurt + 100 ml výživa. A to by niekedy ešte jedol, ale proste zastaví ho prázdna miska. Niekedy aj po hodke a pol mrnká a vyzerá byť hladný, furt za mnou príde keď jem a zase chce. Čo sa týka tekutín, vypije toho počas dňa malo. Možno deci vody. Kojím večer, v noci a ráno. Ja som šťastná, že mu chutí, otvára ústa ako vráta, ale neviem, či to už nie je moc. Kaká normálne, aj niekoľkokrát denne. Nie je tučný, má 13 mesiacov, cca 10 kíl, a okolo 80 cm. Čo môžem urobiť, aby som ho zasytila, ale neprepchala? Viac mäsa alebo čo? Máte so svojimi deťmi takúto skúsenosť?

dollyzv
3. júl 2020

@janapeterjana možno práve jedlom zaháňa smäd..

ivangeline
3. júl 2020

Tak ak nie je zatiaľ problém, tak to neriešiť? Ak teda rapídne nepriberá...a má dostatok pohybu..

kristiii
3. júl 2020

@janapeterjana možno je skôr zvedavý ako hladný a keď ťa vidí jesť, chce tiež ochutnať. Aj môj bol taký, dožadoval sa aj toho, čo som mu ešte v tom veku dávať nechcela ( čo by som za to teraz pri jeho prieberčivosti dala 🙂 ). Skôr by som sa snažila pridať tie tekutiny, nejaké čajíky, možno aj bruško sa potom viacej naplní

beatrice3
3. júl 2020

Zbytocne instantnu kasu dvakrat do dna, instantna moc nezasyti podla mna, skor skus kasu z celych zrn (vlocky, pseno, ryza plus ovocie, oriesky). A k obedu by som pridala polievku, ak je taky hlados. Alebo na ranajky namiesto kase chlebik s natierkami a kopou zeleniny - to by ho mohlo viac zasytit. A ku kazdemu chodu vodu urcite, stale ponukat, hlavne v tomto teple.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
3. júl 2020

Zrušila by som varené či dusené ovocie a výživu, ale dala normálne kúsky ovocia. Alebo aj ovocie do ručičky. Načo to varis? Zabijes v tom vitamíny.
Na raňajky by som striedala kasu a napr chlebík so syrom, nátierkou, maslom + zeleninová. Inak každý deň jesť kasu? To tiež nie je naklepsi nápad.
Nikde nepíšeš koľko vypije tekutín: voda, čaj, stáva a mlieko?
Ozi polievočku mu nedavas? To tiež dobre zasýti bruško.,

janapeterjana
autor
3. júl 2020

@kristiii a koľko by toho mal vypiť? Totiž, tým ze ho ešte občas kojím a on vôbec nie je zvyknutý na fľašu, nechce piť z fľaše, z pohára, z ničoho, to malo co do neho dostanem, je cez striekačku.. Som z toho unavená už.

janapeterjana
autor
3. júl 2020

@viestta rukami nechce príliš jest, len chlieb, rožok, vianočku.. To co je vlhké, odhadzuje.

janapeterjana
autor
3. júl 2020

@beatrice3 môžete mi prosím poradiť akú zeleninu, ovocie, do ruky? Hrýzť ešte príliš nevie, ked je tvrdé, dusi ho.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezia323
3. júl 2020

@janapeterjana marhule, jabĺčko, hruška, nektarinku, jahody, maliny, čučoriedky môže rukou papať

bagre
3. júl 2020

@janapeterjana moji jedli na raňajky pečivo s niečím... zvyšok približne tak isto. Ale ovocie čerstvé, výživa bola len keď sa inak nedalo. Mäkké ovocie sa naučí rýchlo, tvrdé mu dávaj na tenšie plátky, zistí postupne čo s tým. S pitím sme sa tiež trápili, hoci som nekojila, ale nevedeli sme nájsť správnu fľašu alebo pohár. Nakoniec zapasoval obyčajný tečúci /zavretý, ale bez nekvapkajúceho patentu/.
Možno sa mu len ráta, že môže jesť aj s tebou - moji papkáči by tiež boli jedli s každým isté obdobie, ale časom to prešlo... A niekedy je aj dobre povedať že už stačí... 🙂

martaniana
3. júl 2020

ja nášmu 15 mesačnému na kúsky nakrájam ovocie a tak papá, určite tie kaše instantné už nedávaj, radšej z ovsených vločiek+ovocie čerstvé do toho , alebo chlebík s niečím-tvrdý syr, vajíčko, šunka, nátierky..

lija22
3. júl 2020

maj flasu s cistou vodou pri kazdom krmeni a odpi si raz ty raz on. ak k tomu pridas dake mnam mnam fiha este chcem..casom by sa mohol chytit. bude to proste zvyk

ja_mama
3. júl 2020

No minimalne pol litra by podla mna mal vypit popri kojeni...dakedy je to bieda s pitim aj u nas ale aspon 2 decovu flasku do nej dostanem (ma rok), kojim ju vsak okrem noci 3x do dna....treba len skusat z coho bude chciet, ja uz mam nakupene vsetky druhy poharikov - sosacik, slamku, netecuci uciaci "dospelacky"...kazdy den ma uspech iny, niekedy dokonca vyhrava obycajna flasa rajec s tym nadstavcom na cucanie 😀 inak tiez by som pridala polievku - tekutiny navyse

ja_mama
3. júl 2020

Aj to cerstve ovocie, to ma tiez aj viac vody ako ked to uvaris a hlavne teda tych vitaminov...kludne popuc alebo postruhaj ak nezje kusky

kristina2412
3. júl 2020

Ja si myslim ze to moze byt aj tym nedostatocnym pitnym rezimom. Dieta starsie ako 1 rok by malo vypit 120-135 ml/ kg za 24 hodin. Ak nechce flasu skus mu dat pohar a hrubsiu slamku. Pozuzle ju,porozlieva ale popritom sa casom nauci z nej pit.

beatrice3
3. júl 2020

@janapeterjana skuste uhorku, cherry rajcinky, redkovku na male kusky nakrajane. Ak take este neje, tak skuste naparit korenovu zeleninu (kalerab, mrkvu, alebo brokolicu, karfiol) a tu pridat k chlebiku. Neviem kolko zubkov ma a ake kusky dokaze zjest. Ja malej napriklad struham surovu mrkvu na maslovy chlebik, vyborne, aj mne to chuti. A ovocie naparte a tym padom bude maksie, jablka, marhule (teraz je sezona), alebo banan je makky, maliny, cucoriedky, toto vsetko je makkucke, mozte skusit uz aj melon.

luccija
3. júl 2020

@janapeterjana kaša, puding sú také zbytočne veci, ale tak chápem, že výber je obmedzený
Skôr mu skús popucit ovocie nevar ho...na večeru by som kašu nedávala skús ten chlieb, vianočku, hustú polievku...a buď rada, že mu chutí😀skús melón má aj ovocie aj vodu.Nastruhaj jablká do toho trocha mrkvy pre chuť môžeš piškótu, kuskus...mliečnu ryžu som často varila do toho ovocie, škoricu....pomazánku vajíčkovú, tuniakovu len takú slabšiu, syrovú pomazánku troška to obmeniť asi mu je od obeda malo ovocie a kasa

luccija
3. júl 2020

@janapeterjana vajcovu omeletu chlebík...k tomu paradajky, šalátovú uhorku, zapeceny karfiol...brokolicu zemiak len tak podusiť potlačiť, rybu môžeš skúsiť kúsok lososa zemiak...