14 mesačné dieťa - akú konzistenciu má mať stolica?

natalianm
19. feb 2019

Prosim Vas o radu, 14 mesacne dieta dojcene do 8m, prikrmy od 6m, momentalne na beznej strave teda takej vhodnej pre tak male dieta. Tuto temu som s lekarkou riesila v case ked sme prechadzali z dojcenia na UM, ze dcerka mala dost casto hnacky. trochu sa to upravilo niesu hnacky ale stolica je taka kasovita...
nema mat dieta v tomto veku uz len pevnu stolicu???
uzivame aj probiotika biogaia, rano vecer 180ml mlieko hipp, inak pocas dna normalne jedlo. je toto normálne? pribera pekne nic ju neboli neplace. ale pije vela vody momentalne aj 500ml...

gabulienka623
19. feb 2019

Moja dcérka mala tiež aj do cca 18m takú kasovitu stolicu. Tiež som bola z toho trochu nesvoja, ale prosperovala výborne, bruško nebolelo, tak som to moc neriešila. Ja som to pripisovala aj tomu, že jedla strašne veľa surovej zeleniny a ovocia zo záhrady, v podstate od jari do jesene nonstop nieco bolo a popritom bola dojcena aj 10x denne .. každopádne sa to potom upravilo

natalianm
autor
19. feb 2019

@gabulienka623 noo my sme tiez vela na zeleninke ale varenej lebo ma aj alergiu ale zatial nevieme na co... cakame na odbery... takze v strave som opatrna... ale jablcka papa domace, mam take obavy ale neboli ju brusko, je spokojna vesela, pribera krasne ... momentalne sa mi zda ze az moc ale velmi sa rozpapala, s kazdym musi jest...

lety17
20. feb 2019

@natalianm aj moja mala a vysla jej alergia na mandlove maslo. Vysadila som stolica sa upravila. Ked je viac tukov v strave, vtedy moze byt tiez podobna stolica.

natalianm
autor
20. feb 2019

@lety17 anoo? tak skusime menej tukov davat. tak dost casto ma maslovy chlebik...🤔

lubik87
23. feb 2019

@natalianm má.mat už normálnu pevnú stolicu žiadnu kašu...moja malá ar Nutrilon a skoro stále hnačky už má 13 mesiacov a papá mlieko z DM.nie baby love ale s takým bocianom a zrazu stolica super ;) takže podľa mňa zmeň mlieko