14-mesačné dieťa chodí iba okolo nábytku.

19. mar 2020

Ahojte chcem sa opýtať či je normálne že 14 mesačné dieťa ktoré ešte samo nechodí ale sa pridržiava, tak napríklad začne chodiť okolo stola ale dookola to robí, alebo začne chodiť okolo gauča a robí to aj 15 minut.Nie je to prejav autizmu? A napríklad ešte ani nerozpráva vie povedať mama, baba, tata, ale nie stale to povie.

bobula46
19. mar 2020

Dieťatko len naberá istotu, do 18 mesiaca je hranica kedy by malo začať chodiť samostatne bez držania. V roku by malo vedieť 1-2 slová (mama, baba). Malo by reagovať na obrázky - ukážeš ovečku - povie bé, opýtaš sa aký je veľký - urobí to, urobíš kde je kuk a zopakuje.
Ale to sú len štúdie, každé dieťa je originál. S chodením sa pomáhať nemá,na to má dieťatko prísť samo, rozprávanie tiež nie je dôležité pokiaľ rozumie veciam ako daj pápá, podaj rúčku...
Netreba hneď za všetkým hľadať niečo zle, autizmus sa ani pri takých maličkých deťoch zistiť nedá, až v neskoršom veku, ale na to ti neviem odpovedať úplne presne keďže sa tým nezaoberám

majamat
19. mar 2020

co sa tyka rozpravania, maloktore 14m dieta viac hovorit viac. moja bola vlemi tvrdohlava a na pokyn neurobila nikdy nic. tak 1x za mesiac mala naladu, ze opakovala. no zrazu v 18m zacala po mne vsetko opakovat, ale ze fakt vsetko. aj tazke slovaa castokrat ich dost skomolila. som sa na nej celkom zabavala. 😀 no su deti, ktore zacnu takto hovorit az okolo 3r.

nikpa
19. mar 2020

Nie, nie je to prejav autizmu. Ukludni sa prosím ta, zbytočne sa stresujes.

jana005
19. mar 2020

Nie, nie je to prejav autizmu.
Môj má 2,5 roka a vie povedať len pár slov a uisťujem ťa, že je to zdravý chlapec

hennyinnsbruck
19. mar 2020

Vitaj nas autizmus 🙈🙈😂😂

A čo ma to dieťa robiť ked nevie ist samo do priestoru? Sak len kolo stola alebo gauču môže chodiť 🙈
Ked sa osmelí pojde do priestoru..
Moja mala 16 mes tiež toho veľa nenatara... Vse je ok neboj.

linda2766
19. mar 2020

Ahoj, ja mám skoro 15 mesačnú a tiež niekedy chodí dookola okolo taburetky napr. Tak sa na nej zasmejem asi chce upútať pozornosť alebo sa len tak hrá... Čo sa týka slov tiež povie len mama, tata sem tam a mnam mňam...ale rozumie co jej hovorím napr pozri, podaj a také. Brble hocičo resp.vydava zvuky ale tiez nejak nehovorí. Ja si myslím ze je to ok...obcas niečo skusi zopakovať ale je to nezrozumiteľné...teraz hovorí nieco ako ka ka kaka 😄

linda2766
19. mar 2020

A chodiť sama zacala pred mesiacom

simonecka008
19. mar 2020

@linda2766 to aj moja mala hovori ako kaka vtedy to je (wc) alebo ka ka kaka ako robi kacica 🤣🤣🤣 tiez mame 15m 🙂

linda2766
20. mar 2020

@simonecka008 hej mne sa zda ze to bola kacicka skor

linda2766
20. mar 2020

@simonecka008 tvoja už chodí na nočník?

simonecka008
20. mar 2020

@linda2766 ucim ju uz na velky zachod... z nocnika mi furt utekala 🤣 alebo stavala sa ... a na velkom sa jej lubi ..

linda2766
20. mar 2020

@simonecka008 fiha tak to je super...parada...my zacneme skúšať nocnik asi v lete nech može chodit bez plienky...

simonecka008
20. mar 2020

@linda2766 aj my chceme cez leto zacat bez plienky .. doma nemozem aby sa mi niekde nevycikala 🙈

luciannka83
7. apr 2020

Mladší syn začal sám chodiť, keď mal 15 mesiacov. Ešte ma mesiac čas. Deti sa menia z dna na deň.