14-mesačný sa nevie odnaučiť od zaspávania na biely šum.

siss98
3. aug 2019

Ahojte, syn od 3 mesiacoch zaspáva len pri zvuku fénu (ide z usb na rádiu) už má 14 meaiacov a neviem ho to odnaucit.. Ked ho aj po chvíli vypnem zobudi sa čiže ide celú noc.. Chcem sa spýtať ak ste aj vy používali biely šum dokedy? A ako im to nakoniec nebolo treba k spánku? Ďakujem 🙏

bobula46
3. aug 2019

@siss98 biely šum má dieťa uspávať ale nie nonstop pri ňom spať. Dieťatko je v tomto prípade rušené celú noc.
On je už veľký, nechať nech pri ňom zaspí, potom vypnúť, keď sa zobudí tak znovu zapnúť len pokiaľ nezaspí. Prvé noci budú o hubu ale niekedy sa to naučiť musí.
Mám susedu ktorá aj o polnoci zapinala vysávač lebo inak jej syn nezaspal, povedala že to bol asi dvojtýždňový boj ale stálo to za to. (Hlavne kvôli susedom, väčšina sa bola sťažovať lebo už to bolo neúnosné)

candii
3. aug 2019

Aj my pri ňom spíme mladší má 1,5r a starší 3,5r mne to vyhovuje, tiež rada spím pri tom zvuku 😀

kika831
3. aug 2019

@siss98 nas maly zaspaval na biely sum priblizne do 6 mesiacov. Zo dna na den ho sam uz nechcel, jednoducho mu zacal vadit. 14 mesacne dietatko uz je dost velke ma toto, asi je cas to jednoducho stopnut. Nie je to vobec zdrave, aby celu noc isiel takyto zvuk. Drzim palce

blackcat8885
3. aug 2019

Zaspaval pri nom starší do 1,5r a potom zo dňa na deň som to stopla ale musela som ležať pri nom aj vyše hodiny do 3rokov.Zaspaval pri zvuku fenu alebo vysávača keď bol malý

lenja123
3. aug 2019

Skús postupne stišovať hlasitosť zvuku, nech si odvyká postupne.

jani321
3. aug 2019

My sme používali asi do roka. Dcérke sa páčil zvuk vysávača, tak sme cez YouTube púšťali. Ale nepúšťali sme celú noc. Keď už zaspinkala, vždy som to vypla tak po 10 minutach.
Potom už to nezaberalo. Začal jej vadiť ten zvuk. Teraz zaspáva pri mne, niekedy aj hodinu.

siss98
autor
4. aug 2019

Ďakujem baby.. Práveže nemám pocit ze by mu to vadilo.. Ale už to musím stopnúť.. Raz som to aj skúšala a on bol do 1 hore proste tak som to vzdala zapla som mu to a on do chvíli zaspal 🤦‍♀️ držte palce 🙂

sasunka
4. aug 2019

@siss98 Mozno Ta potesim - ja som si o tom veeela studovala kedze moje deti to miluju a zaspavali len pri tom. V jednej americkej studii (uz ju nemam) dokonca lekari odporucali pustat sum babatkam do roka, aby im sprijemnili ten prechod z bruska na svet. Tam su v tme a hluku a my zrazu chceme aby v noci spali v hrobovom tichu. Deti si tak aj lepsie prepajajuspankove cykly (rem a non-rem) a menej sa budia, vysledkom coho je kvalitnejsi spanok. Preto ja sa sumu nebojim, teraz mam este 7 mesacne babatko a mega to na neho funguje. Odporucam kupit si myhummy medvedika alebo inu znacku. Ten sa po urcitom case sam pekne zacne stisovat az sa vypne. Ked dieta zacne plakat, sum sa sam zapne a potom sa zasa vypne. Ty teda nemusis byt hore a cakat kym tvrdo zaspi aby si to vypla. A nejde to tym padom celu noc. No a ma to aj NON Stop system - moze ist vkuse kolko potrebujes - v tej studii pisali ze to odporucaju hlavne ked detom idu zubky, ze lepsie zvladnu tu bolest a lepsie sa vyspia.

kathhii
4. aug 2019

Moja ma 4 mesiace a nema rada biely sum, len hudbu...
Ma kolotoc a najprv tak ide hudba a potom ten sum, no a ked ide ten sum, tak mi niekedy place a ked to dam naspat na hudbu tak je spokojna...

elcoro
19. máj 2021

@kika831 ako ste zistili ze mu začal vadiť Biely šum? Pýtam sa preto lebo môj malý tak zaspáva a ide celú nič ten šum, a malý sa mi budí často ma 12 mesiacov,,,,, ako ste to zistili ze mu začal vadiť? 🙏🏻

kika831
22. máj 2021

@elcoro nevedel zaspat akoby hlboko- stale precital, budil sa, poplakaval. Tak sme zrusili sum, hladkala som ho po rucicke ( bolo ticho vsade) a postupne sa tak naucil zaspavat.