15 mesačné dieťa mi pri zaspávaní ťahá obočie

veronkaba
25. aug 2017

Ahojte mamičky. Môj syn má 1 rok a 3 mesiace a má problém zaspať sám bez toho aby mi neťahal obočie. Do 10 mesiacov bol kojeny, s prikrmami sa davky mlieka znizovali az sme uplne prestali kojit. Mlieko dostava len raz za noc. Takze ziadne drasticke odtavovanie. Zial ale naucil sa zaspavat pri kojeni a uz som ho len prelozila do postielky. A preto aj ked nekojim tak zaspi iba tak ze sa kumne prituli a pribudlo to ze natiahne ručky a škrabka, natahuje mi obočie až kym nezaspi. Aj mu spievam ale darmo kym neciti moje obočie nezaspi. To iste v noci, sa zobudi o 2 a kludne aj 2 hodiny je hore kuka do stropu a taha mi obočie tak ze mi az pulzuje. Som z toho zufala. Lebo ak som mu chcela dat ruku preč tak ho to len prebralo, posadil sa a valal sa pomne.
Prosim mate s tym skusenosti? Mám to lamat cez koleno a nedovolit mu sa hrat mi s obočim? Mne nevadi ho uspavat ale keby aspon vedel si sam lezkat a zavriet ocka a zaspat. Ale on to nespravi pokial nedrzi moje obočie. A nie žiadna nahrada nepomohla, len obočie 😔.
Zmeni sa to? Prestane to? Čo s tym robit?
Dakujem

candii
25. aug 2017

Obocie? 😂 to ho mas ake dlhe?

oira
25. aug 2017

Mne sa tiez vzdy pri zaspavani hral s ocami... hladkal mi okolo oci vyslovene. Inak nezaspal. Do 3r s tym prestal, nejak to same odislo. Kamoske sa zasa takto hral s vlasmi, tiez bez toho nezaspal. Detto to preslo

veronkaba
autor
25. aug 2017

@oira do 3 rokov???? 😢 a možem sa ta spytat aky ste mali uspavaci rituál?
Kvôli tomu, že nevedel sám zaspať, musela som ho uspať na posteli a preniesť do postielky, ak sa v noci zobudil tak to iste. Lenže on má 12 kilo a mňa už z toho bolel chrbát. Na normálnu postel je ešte malý tak sme mu dali velky matrac na zem vedla našej postele. Tam s ale bojim že sa zgula dole aj ked tam dávam vankuše. ☹

cka
25. aug 2017

Hned by som ho stopla, to jaky teror??? Nehnevaj sa, ale dieta to hned pochopi, dva dni ziadne obočie , bude plac, a potom ustane.

librarian
25. aug 2017

by ma z toho trafil šľak. nemá normálnu postieľku pre bábätká? ja by som ho dávala do jeho postieľky, z ktorej nespadne (ten matrac na zemi je teda riadna kravina) a nepoľavila. chvíľu bude robiť scény, ale prežije to. chvíľu mu vždy rob spoločnosť, ukľudňuj, spievaj, hocičo. prípadne daj nočné svietelko, obľúbenú hračku... môj syn spí vo vlastnej postieľke už cca 2 mesiace a traumu z toho nemá. som vždy pri ňom, kým nezaspí.

oira
25. aug 2017

@veronkaba ale to nie presne do 3 rokov, to tak priebezne menej potom. Ani nam nevedel zaspat. Som sedela pri nom pri posielke kym zaspal... alebo ho prenasala, to je pravda. Ono to odislo tak samo... potom ho zacalo bavit viac, ked som mu skrabkala chrbatik, alebo ked uz vnimal rozpravky co som hovorila....

myskahryzka
25. aug 2017

Moj bol tiez kojeny do roka a pol a potom, ked som ho odstavila, tak ma zacal skrabkat na lici pod okom. Teda zacalo to hladkanim. Proste asi potreboval fyzicky kontakt so mnou. No potom, uz casom mi vyslovene len na tom jednom mieste s jednym prstekom rypkal do lica . On to nazyval mojkanie. 😀 Uz som na to mala alergiu a hrozila som sa uspavania, lebo som mala pocit, ze tam mam vyskrabkanu dieru 😀 Ked som mu rucku chytila, tak sa prebral, vyslobodil si ju a "mojkal" ma dalej. Trvalo to tak cca do necelych troch rokov.

sayurinka
25. aug 2017

Môj malý odkedy sa sam prestal kojiť tak zaspával výhradne tak, že sa hral s mojim bruchom a pupkom. Bola som vtedy tehotná a jednoducho bez "pupi" nezaspal. Maly ma vlastnu posteľ 160cm prisunutu k manzelskej, vzdy som tam večer ležala pri nom kym nezaspal. Kym mi len hladkal brucho bolo vsetko ok, no ked začal vŕtať prstom do pupku, tak som povedala, že toto nie, otočila sa na druhu stranu a ignorovala ho. Neodišla som z jeho postele, stale som bola pri ňom len som mu nedala pristup k bruchu. Prve dve noci trochu plakal no nakoniec zaspal a potom už pochopil, ze to nema robit. Odkedy sa narodil druhy, tak si zvykol že zaspava sam, no ked sa aj v noci zobudi a hlada ma, vzdy chce "pupi" ale už vie že môže len hladkat 🙂

librarian
25. aug 2017

@myskahryzka to znie strašne. netolerovala by som to. asi máš nadľudskú trpezlivosť, keď si to vydržala až skoro tri roky. jedna vec je milovať svoje dieťa a druhá nechať si robiť zle, i keď to tie deti nerobia s cieľom ublížiť.

libawet
25. aug 2017

@veronkaba určite je to zlozvyk, treba ho odučiť. Nedovoliť mu to alebo mu dať do rúčky niečo iné, s čím by sa hral, kým zaspí. Môj syn zasa musel držať gombík na obliečke podušky, kým nezaspal. Tiež zlozvyk, no vyrástol z toho.

myskahryzka
25. aug 2017

@librarian Robil to len rok a pol 😀 😀 Neviem ci mam nadludsku trpezlivost, ale ked som mu to nedovolila, tak zaspaval aj niekolko hodin. Vela krat som mu to vysvetlovala, ze ma to uz aj boli a aj ked sa snazil zaspat bez tohto "tiku", tak uz ked bol v hladine alfa, rucka mu vystrelila smerom k licu a uz skrabkal. 😀 Ale prezili sme. Teraz ma 12r. a na toto mojkacie obdobie spominame s usmevom. Nenechalo to na nikom nasledky. 😀

veronkaba
autor
25. aug 2017

@myskahryzka PRESNE ako u nás doma!!! 🙂

veronkaba
autor
25. aug 2017

Baby ďakujem za vaše skúsenosti, som rada že nie som jediná. Presne toto som chcela vediet, že či ste to rázne zatrhli alebo nechali tak a prešlo to samo.
Mala som strach lebo môj muž má v rodine takéto zlé návyky a ostalo im to do dospelosti. Moja švagriná šúchala mončičákom tie gumené rúčky až tak že sa rozpadli a doteraz jej to ostalo, v práci jej už 3x menili šnúru od telefonu lebo ju vydrala ako ju šuchala v ruke a na dlani a prstoch má permanentné mozole aj na všetkých člínkoch prstov, úplne zhrubnutú kožu. Tak som sa bála aby malý nemal nejaký podobný zlozvyk.

3petka
25. aug 2017

@veronkaba moje trdlo mi to roby s vlasami až som zúfalá lebo ich aj pár vytrhne. Pomaly mu to zakazujem ale on má náhradu svoje vlasky. Tak dúfam že ho za chvíľku prejde. Skúšala som už všetko. Rôzne hračky mäkké tvrdé vlasate a nič.

librarian
25. aug 2017

@veronkaba odpovede pár žien ti nedajú odpoveď na to, či tvoje dieťa bude alebo nebude mať zlozvyk. zistíš sama, časom.

fazulka219
25. aug 2017

@sayurinka ako keby som to ja pisala,presne ked zaspava moja dcera tak ma skrabka po bruchu.asi jediny clovek co zboznuje moje faldy🙂

andisko
25. aug 2017

to je aka super tema :D moja sa hra s vlasmi, ale len mojimi, s nikoho ineho. tiez mi ich tak sklbe, ze dovidenia, plna postel mojich vlasov vytrhanych. vzdy jej poviem nono, ze ma to boli. tak prestane na pol minuty a zase si zabori do nich tvar, hladka, potom taha, potom sklbe.. ked jej nedam, tiez jej trva dlhoko kym zaspi. starsi syn nemal ziadnu takuto "uchylku. ale super ste ma pobavili s obocim aj "pupim" :D to vzdy potesi, ked clovek nie je sam tyrany doma :D

veronkaba
autor
25. aug 2017

@3petka ked som mu odtiahla ručičku od obočia tak začal trhať vlasy, tak som si povedala tak radšej škrabkať obočie ako šklbať vlasy 😂 a ked som mu dala ručku na jeho hlavičku že šak hraj sa so svojimi vlaskami tak to nie :D

janazba
25. aug 2017

Kriste,dufam ze toto je iba for....🙈🙈🙈🙈

misinka0611
25. aug 2017

Toto je fór? Kúp mu umelé obočie 😅

vodavodickova
25. aug 2017

baby budte rady za skrabkanie obocia,brucha a lica...moj mladsi musi pri zaspavani drzat moje prso,vyslovene palcekom zmolit bradavku ako leby hral playstaition,inak nezaspi🤦🏻‍♀️🙏🏻🙏🏻
katastrofa,odkedy sa odstavil sam,tak este horsie,neda a neda si povedat,ruku davam prec,davam mojkaca,deku,cokolvek namiesto mna ale vzdy ma prekukne,zasranko maly😂🙈
Este tyzden vydrzim ale povedala som si,ze ked mi starsia nastupi do skolky,ideme oducat nemilosrdne,lebo pridem o prsia😂🙈

miku1
25. aug 2017

@veronkaba Moja starsia zaspavala tak, ze mi masirovala krk. Mladsia mi lezala na bruchu. Neter zase stipkala do ruky. Kazde dieta ma nejaky svoj ritual ☺

jana_eyre
25. aug 2017

Necitam celubdiskusiu, tak len kratko.. Veru kazde deculo ma nieco.. Moj teraz 12r synovec mackal bradu, 11r neter ako mala lestila necht na palci, 9r neter stipkala klucnu kost, moj prvy syn zmolil lakte, dcera zase hladka hanky na ruke a najmladsi mi macka lico, alebo hladi ruku.. Deti som nechavala tak, kym ich to ukludnovalo a ked uz chapali viac, tak som hlavne prvemu synovi davala ruku prec a postupne zakazovala (bytostne mi vadi ked mi niekto lakte chyta) ale az vo vyssom veku ako je tvoj, mozno tak okolo rok a pol az dva..

mima86
25. aug 2017

@veronkaba mala som na brade dve znamienka, z ktorych vyrastali chlpky. Aj ked som si ich strihala, bolo ich citit. Maly mi to vzdy skrabkal. Islo mi to na nervy neskutocne a nevyse som sa bala, ze mi zaskrabne to znamienko. Dala som si ich vybrat a bol pokoj. Najskor som mala prelepenu bradu, tak sa cudoval, ale nesmrl sa dotknut, lrbo to par dni bolelo. Skus si aj ty prelepit a povedz, ze tam mas bolacku. Nas mal cca 2,5 roka, ked som si to dala urobit.

slavinocka16
25. aug 2017

Baby, super téma 🙂My, máme 2,5roka a vždy keď zaspávame mi pichá do očí a trhá mi mihalnice.. Ráno sa zobudím z vypichnutými očami a vytrhanými mihalnicami 🙂posledné 3.dni máva zvýšenú teplotu, tak to bol totálny extrém! Tiež som zúfalá! Vysvetľujem, dávam ruku preč.. Dávam hračku do ruky no nič nepomáha!.. Asi skúsim nejaké plavecké okuliare 😎

mimzy123
25. aug 2017

Mne tiez moja mala trha vlasy. Starsi zmolil cici, bez toho nezaspal a kolkokrat to robil aj cez den, nepomahalo ziadne oducanie. Jedneho dna prestal sam. A najstarsi zmolil usi.

siska20
25. aug 2017
siska20
25. aug 2017

Prepáč, ale je mi to strašne smiešne 😂, pobavilo ma to... Teraz neviem, či je to naozaj alebo si robíš srandu...som zvedavá, čo bude mňa čakať keď budem odstavovat kojenie.

erickatt
25. aug 2017

Mojho som dlho kojila a on si mojkal druhe didi. A potom ešte skoro rok keď zastával.. a kamoške zas zmolil ucho pri uspavani.

ivec16
25. aug 2017

@vodavodickova haha moj nieco velmi podobneee a tiez mi to
vadii a zuri a bude sa so mnou natahovat ked dam ruky prec