15 mesačné dieťa nepije

lucana82
20. dec 2020

Ahojte. Chcela by som veľmi poprosiť hlavne kojace maminy ako ste naučili deti piť? Naše 15 mesacne...vobec nic nechce. Ak vypije 1dcl za deň, tak to oslavujeme...ani cajik ani vodicku. Ani z takej fľaše ani z inej...tých pokusov uz bolo nesmierne veľa..nechapem ze nie je smädne. Uz sme aj ocukrili caj,alebo sme skúšali jablkovu stavicku alebo aj sirup s vodou...proste nepije...a potom ho trápia zapchy. Spomeniem ze kojim 3x za den, vnoci už nie. Sme uz z toho fakt zúfalí unavení...poradite mi ako ste to napokon dosiahli??? Vďaka

nikpa
20. dec 2020

@lucana82 ja by som skúsila po malych lyzickach začať dávať vodu, tak do neho aspoň dostanes volaku tekutinu. Syn odmietal tiez vsetky fľaše, naustky a neviem co ale ked som mu dala obyčajný poharik, to ho zaujalo, možno preto lebo z neho videl pit aj nás. Takto odignoroval všetky pokusy o pitie vody z fliaš a rovno sa naučil z pohara.

lucana82
autor
20. dec 2020

@nikpa samozrejme skúšali sme lyžičkou. Normalne to vypluje..vobec nechce. Aj z pohárika odpije a vypluje...zúfalstvo

jarnajar
20. dec 2020

Šťavnaté ovocie, polievky. Nechať pitie položené na dostupnom mieste, občas ponúknuť,nenútiť. Skuste si štrngať alebo ponúkni z tvojho pohára, pripíjajte si na striedačku. Onedlho bude dobre vedieť piť z pohára a zase to bude lepšie.

drzaopica
20. dec 2020

@lucana82 vela ovocia, polievky tiez sme to tak mali aj kojenie aj zapchy.Skus pohar so slamkou na nasu to zabralo a mala xy poharikov naustkov nic nechcela

nikpa
20. dec 2020

@lucana82 hm, zvláštne. Tak len dokola skúšať, raz ju zlomite. Dovedy do nej pchat aspon šťavnaté ovocie, polievky a kojit ked uz kvoli niečomu inemu tak aspon aby sa napila.

marcella6
20. dec 2020

Tiež sme mali strašne problémy s pitím a tiež som skúšala všeličo. Keď som mu kúpila fľašu so slamkou,tak myslím, že vtedy začal viac a viac piť.. alebo tiež si všímam,že keď ho napr. nechám trocha sedieť v stoličke s pohárikom,alebo najlepšie s nejakou (pre neho) zaujímavou fľašou ( čo majú to... Neviem ako sa to volá..myslím že na slovensku boli tie jupik vodičky v takých fľašiach)
Proste keď ho nechám v kľude sedieť,pustím mu rozprávku,tak on sa s tou fľašou aj hra aj napije aj čo to povylieva. Ale celkovo si všímam,že keď ho ja núkam tak moc nechce,ale keď necham fľašu jemu nadohlad,tak pri hraní sa napije. Dá si ju do auta, povoziť ju,napije sa atď...

misana84
20. dec 2020

suhlasim flasa so slamkou...najprv sa musela naucit-trvalo to asi 2 dni a potom zacala pit..ako mala obdobie ked nechcela vodu a teraz sa nevie jej opit ...ma 12 mesiacov

brrrrrciatko
20. dec 2020

@lucana82 mala som to iste.. Skusila som granulovy caj od sunarek asi sa volal hruskovo jablkovy. Uz si nepamatam.. Ten mu zachutil.. Potom vypil sirupovu vodu... A vzdy pil iba ked ma drzal za vlasy.. No strasne to bolo.. Mne normalne z flase. Ale vyskusala som ich aj 5 kym sa mlademu pankovi jedna zapacila.. Ale treba ponukat kazdu chvilu..aby si zvykol na chut

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcella6
20. dec 2020

@misana84 našemu to išlo chvalabohu hneď. Ja som už prišla na to,že ho proste treba niečím novym zaujať.

lucana82
autor
20. dec 2020

@marcella6 ďakujem krásne za radu

lucana82
autor
20. dec 2020

@viestta ďakujem

lucana82
autor
20. dec 2020

@brrrrrciatko ďakujem

marcella6
20. dec 2020

@lucana82 ako som už písala, na nášho pomáha ísť na to hravou formou. Napr. Ja sa napijem a urobím ten zvuk "aaa" určite vieš čo myslím...a on potom opakuje a smeje sa s proste berie to ako hru,srandu...

amelie2017
20. dec 2020

Nasa ma 3 roky a doteraz ak vypije 3dcl vody, som rada. V lete trosku viac, ale v zime ny bez vody prezila. Zo skolky neraz prisla s odpitym 1 cm z flade. Aj som prosila ucitelku, nech na nu viac dohliada. Takze kazdy den polievka, pomarance, mandarinky, v lete melon.

panelacikova
20. dec 2020

@lucana82 držím ti palce, aby sa to zlepšilo, no mojou skúsenosťou ťa nepoteším. moja dcéra nepila takmer nič. roky. to bolo utrpenie, to bol boj. v lete vonku 30 stupňov, mala som čo robiť, aby vypila 2 dcl tekutiny za deň!!! neuveriteľné, ale bolo to tak. v záujme jej zdravia som v lete s ňou chodila von ráno do 10 a potom v lete po 18 hod. keď som aj šla počas dňa, že skúsim, že či nebude mať smäd.... čo si. potkýnala sa o nohy od vyčerpania, ale dostať do nej tekutinu bolo umenie. poriadne piť mi začala pred cca 2 rokmi (to už mala vyše 9). dovtedy čo choroba, čo horúčky, to pohotovosť a infúzie, lebo dehydrovaná na mraky... strašné čosi. fakt držím palce, aby sa to u vás rozbehlo, lebo u nás to bola teda hotová katastrofa :( :( kto nezažije, neuverí...
@viestta bože, čo ja som pomenila kadejakých pohárikov s obrázkami, bez, so slamkou, bez slamky, pokrútená slamka, neviem čo všetko.... všetko bolo úžasné, tešila sa z toho, ale žeby ju to motivovalo k pitiu, čo si... ona bola fakt v tomto exemplár... ešte aj dnes ju musím naháňať, aby sa napila, ale už má aspoň dosť rozumu a keď vie, že nechce skončiť v nemocnici (napríklad pri chorobe s horúčkami), že musí piť, tak proste pije. ale na to, že má nízky tlak a berie aj lieky na srdce, tak stále pije málo.... no čo už... ešte 8 rokov a pôjde hádam na vysokú školu 😀 😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
20. dec 2020

@viestta no my sme v paneláku, tak si vieš predstaviť, aké som mala možnosti 😀 akože boli to ťažké časy, chvalabohu, že sú fuč....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
20. dec 2020

@viestta tak vo vani sa možno napila, netuším 😀 ale zas tam nebola celý deň, len 1-2x do dňa, podľa toho, ako bolo horúco a koľko sa potila. snažila som sa ju aspoň takto osviežovať...

andreatytler
20. dec 2020

@lucana82 Neboj... ako vidis je vela deticiek, ktore nepili a su v poriadku. Toto je velmi bezny problem.
Len nukaj aj 10-20x z den... tak som to robila aj ja. Skusila som vsetky sposoby a vsetko mozne ale skoncili sme pri vode a Pura flasi s takym naustkom, lebo ak sa aj prevrati, tak sa z nej nevyleje a maly velmi rad zuje silikon.
Na zaciatok vypil tak 100ml, teraz uz aj 200ml a ma rok. Vypluva uz menej ale stale vypluva.
Na zapekanie nam pomaha pridat do prikrmu lyzicku olivoveho oleja.
Tiez mu dam tu flasu do ruk pri prebalovani a on ako zuje ten naustok tak mu voda ide do ust a nieco aj prehltne ale je aj z toho niekedy mokry... takze to nerobim pred spanim.

nica123
20. dec 2020

Ahoj, mame ten istý problém. Už sa zlepšil, ale môj syn nepil ani vo veľkých horucavach nič! Síce som kojila( mal 8m) ale keď som ho videla aký je spotený a cely červený mala som pekný stres... teraz je to už lepšie ale určite vypije menej ako iné deti. Niektorý deň nevypije skoro nič. Ale už to neriesim, vodu mu ponúkam pravidelne. Ak ti môžem poradit, necukri! Neuč na dzusiky... ja som na dosladenie zo začiatku používala steviu ( nekazí zuby, prírodná) ... a potom sa chytil a teraz pije 95% cistu vodu, dzusiky a limonádu výnimočne na návšteve.

slavkajurko
20. dec 2020

Tiež sme mali ten problém. Vedeli dlho. Pila len vtedy keď pila z niečoho nového. Keď mala novy pohár alebo novu flasku alebo zo striekačky, atď. To pitie z tých nových veci ju nedrzalo dlho, tak 1-2 dni. Treba skúšať. Teraz ma skoro 5 rokov a pije normálne a len cistu vodu. Džúsy nema rada

miadi
21. dec 2020

Tak ta kska moze byt zo stravy. Treba davat vela ovocia zeleniny. Moja prve 2roky nepila žiadnu vodu bola kojena ale castejsie ako 3x denne a aj v noci par x . Vobec ma to netrapilo lebo kojene dieta je malokedy dehydrovane a mala dost mokrych plienok,A vodu v prikrmoch v polievke v ovoci. Mala by si skusit viac vlakniny dat jest. Potom ked mala cez 2r sa jej zapacilo ze som kupila taku mini čajovu sadu plastovu hracku a dali sme do dzbanika vodu ona si ju naliala do pohara a pila ju len aby mohla zas naliat Lebo to bola hra. A po par dnoch zacala pit z obyc plastovej flase ( mali sme vselijake zo slamkou no tie nechcela) podobne mi v 4r zacala pit mlieko kraviake. Boli sme v prenajatom byte na vylete a v chladnicke sme mali tie male smotany do kavy ( doma to nemame iba normalnu velku krabicu) a ja som jej to ponukla aj ked som moc Nedufala a ju to bavilo tak ze vypila asi 6tych smotaniek naraz a pacilo sa jej to ked sme dosli domov dala som jej mlieko a v pohode ho zacala pit, Vies o tom ze mlieko hydratuje viac ako voda?

nela6
21. dec 2020

@lucana82 moje pokial sa dojcilo, tak voda nehrozila, asi len tri glgy denne, podotykam, ze mala 24m...teraz mi došlo mlieko kvoli tehotenstvu, ma 2r a 3m a pije o 106, sladke som ale nikdy neponukla, stale. dookola vodu, hned ako doslo mlieko krasne sama pije, zo vsetkeho co len das, lebo proste citi, ze je smädna... iba dni ked zje vela. jogurtu (mava dni, ze aj 1kg bieleho zjedla) tak pije malinko, lebo jogurt obsahuje tonu vody, mala. aj totalne plnu plienku

bu1bu
21. dec 2020

Presne viem čo prežívam. Máme to isté, vyskúšala som každú radu čo som kde počula a čítala.... Bolo to ako cez kopirák ako u @panelacikova, dehydratácia, infúzie pri každej teplote. Lekárka mi príliš nepomohla nakoľko taký prípad ešte nevidela. V troch rokoch som zistila že kofolu vypije aj viac ako hlt.. Viem že to nieje správne ale v časoch najhorších jej nalejem aj to... Má 4,5 a bojujeme každý deň stále... Prosím učiteľky v škôlke nech trochu dozru na ňu, ale ona sa zatne a radšej bude v kúte sedieť a trucovat... Mám hrôzu čo bude zase v lete...
Radu nemám, lebo sama neviem ako to riesit... Ten pocit zúfalstva keď dieťa radšej odpadne akoby sa malo napiť je hrozný....

lucana82
autor
21. dec 2020

@miadi
@bu1bu
@nela6
@slavkajurko
@nica123
@andreatytler
@panelacikova
@amelie2017
Velmi krásne ďakujem všetkým za postrehy,skúsenosti a rady. Dúfam že sa to zlepší aj ked to zatiaľ vyzerá dosť zle...pekne sviatky prajem