17 mesačné dieťa a nočník

21. dec 2021

zeny🙏🏻 vyjadrite sa, nic nepocujem od svokry len ona by uz mala a uz davno mala uz od pol roka mala a uz davno ma sama do nocnika vykonavat potrebu, malinka ma rok aj 5 mesiacov no nejako jej do este nejde a nevie co ma robit do nocnika, ja sa snazim ale ked ona neobsedi ja nom a hned vystanena uteka a sediet pri nej cely den na nocniku nemienim😅

lenuska9999
21. dec 2021

A ja som myslela len , že moja svorka je taka mimo. Ona ma totižto presviedča, že jej deti chodili už pol ročne na nočník 😀 absolútne si ju nevšímaj. Odpovedz jej slušne ale nedávaj jej priestor sa k tomu vyjadrovať

simca06022011
21. dec 2021

jasne, ze nemala 🙂 nestresuj sa.

bucko555
21. dec 2021

Hlavne netreba nútiť malú lebo môže mať s toho stres .....ja som bola.sprosta lebo každým i dávaj malú už má nočnik a mala dostala taký stres že sa zasekla a keď ho zbadala tak hystericky plač.....a prišlo jej to samo síce neskôr ale.prislo

elizabet173
21. dec 2021

vždy keď s tým začne, tak jej povedz, že ty vieš veľmi dobre, čo by malá mala, dokonca vieš aj to, čo by mala ona a to nestarať sa do toho, po čom ju nič nie je. Zbytočne ti to rozpráva, lebo si aj tak urobíš po svojom a ona si môže vo voľnom čase študovať, prečo nemá zmysel dieťa posádzať do nemoty na nočník, keď na to nie je pripravené. Povedz jej to zo tri krát a potom vždy, keď začne, odíď z miestnosti.

dididudu
21. dec 2021

Ja som deti davala na nocnik ako sa naučili sedieť a pravidlom vždy ráno na obed pred spaním, po vyspati a večer aby si nato zvykli. Prvý syn sa odplienkoval v dva a pol roku. V troch rokoch kakanie a noc bez plienky. Druhý syn mal 1,5 roka a bol na komplet cikanie, kakanie aj cez noc. Každé dieťa je iné. Teraz mam tretie ma 5 mesiacov keď začne sama sedieť začnem tak isto dávať na nocnik sama som zvedava kedy sa odplienkuje ona.

asocial
21. dec 2021

nasi neboli na nocniku. pri prvom som to pocuvala stale - ty si nemala plienky v roku a bla bla. Starsieho sme skusali davat na nocnik, neuspelo to, vykaslali sme sa na to. ked mali 2,5 roka obaja chalani, zobrala som plienky a hned boli bez plienok. prvy den sa pocikali a to bolo vsetko. Starsiemu potom v noci sem tam uslo, ale to je ok. Ja nechapem ako matky cakaju pri nocniku a nutia deti na nocnik...Nikto sa nikoho nebude pytat v 30ke, dokedy mal plienky.

simona92101
21. dec 2021

U kazdeho je to individualne,ale odporuca sa zacat od 2 rokov,resp.netlacit na dieta,aby nedostalo blok a potom sa velmi tazko uci.musi si uvedomovat diskomfort mokrej plienky,obsediet hlavne a vypytat sa.

zapalkazapalkova
21. dec 2021

My sme mali nočnik iba na hračky lebo za svet si tam nechcel sadnúť 😁 ale začal to používať ako pisoar (vždy keď chcel podarí tak sme mu to dvihli) do ničoho sme netlacili a sam v 2 rokoch prestal nosit plienky a začal rovno kakat do záchodu. A po mesiaci sme už ani v noci nedali plienku.... Ale tiež som sa napocuvala, ze musi tam sediet a pod.

ejbyk
21. dec 2021

Svokra ti nechce zle....
obe deti som davala na nocnik od cca 6 mesiacov....pravidelne....
syn od roka nekakal vobec do plienok co bolo pre mne obrovské plus....
odplienkovali sa obaja v dvoch rokoch cca....
co je pre niekoho "divne" pre iného môze byť "bezné" či normálne....

jess_y
21. dec 2021

Ja to počúvam od vlastnej matky 🙈 lebo vnuk jej kolegyni už v 15mesiacoch nemal plienky blabla.. Neriešim. Malá ešte neni pripravená a ja ju nútiť nebudem. Každé dieťa na to dozrie v inom veku. Moja sa s nočníkom akurát tak hraje, rozobere, pohádže.... Počkám na marec/apríl a dáme sa na to a uvidíme či to pôjde (dúfam, že áno). Mamu vždy zruším, že vychovávam ja nie ona tak nech sa nestará (samozrejme krajšie) a svokre to zas muž povie, ale ona čudujsa nemala zatiaľ poznámky l tomu :?

autor
21. dec 2021

@elizabet173 dakujem, no ona ide na to svojsky ked ju drzi a zacne no co moja uz cikas do nocnicka alebo nahodou ju vidi ze tlaci🤣 no uz uz by som ta dala na nocnik proste tak nepriamo ale adresuje to mne ja sa k tomu zatial nevyjadrujem ale asi mi raz prasknu mervy dokonca minule uz do muza ked som bola mimo ze mame ju ucit🙏🏻🙄😂

autor
21. dec 2021

@lenuska9999 dakujem, ale to je hlavna tema momentalne a uz mi to lezie kvalitne na nervy😅 lebo jej dcera bola uz od 8 mesiaca bez plienok aby som vedela

autor
21. dec 2021

dakujem zeny, som kludnejsia, a zvedava ze co dalsie by uz mala moja dcerka ked sa konecne naucni na nocnicek🙏🏻🤣

elizabet173
21. dec 2021

veď buď svojská aj ty, povedz jej, že to nechávaš na dcérku, kedy sa rozhodne, že bude chodiť na nočník, kľudne aj v štyroch rokoch, v zahraničí, je teraz taký trend ponechať to na dieťati, uvidíš, ako jej padne sánka. 😎

autor
21. dec 2021

@elizabet173 dakujem

dididudu
21. dec 2021

@ejbyk presne tak

simona92101
21. dec 2021

Od 8 m bez plienok?a ako sa na ten nocnik pytala?nebodaj tam sama prisla,stiahla gate a vycikala sa?u mna odplienkovanie znamena,ze sa dieta samo vypyta,doma aj vonku,uvedomuje si ze mi treba cikat/kakat.a nie ze sa tam dieta pasivne posadi,a caka pol hodinu kym sa nevycura lebo sa chudatko ani postavit odtial nevie lebo nevie chodit 🤦‍♀️ hlavne netlac

janulik2008
21. dec 2021

Nerieš, má čas. U nás tak suseda keď mala malá niečo po roku že ich Vilko už jak ročný nemal plienku tak som jej povedala, že my kupujeme plienky nie ona 😀😀😀

basska_b
21. dec 2021

Ja som mala najväčšie smiechy, keď mi môj 88ročný dedko rozprával, ako deti v 8 mesiacoch chodili už na nočník. Úplne mimo sú ti ľudia... asi si už nič nepamätajú z tej doby alebo čo. Niekde som čítala, že nech sa páči, poďte na týždeň k nám domov, dam vám decko, odplienkujte mi ho... aj dušu by vypustili 😀 všetko ma svoj čas, bábätko potrebuje prístup hlavne bez stresu plus dosiahnuť určitú zrelosť

autor
21. dec 2021

@simona92101 no prave to mi nejde do hlavy ked mi povedala svokra ze uz davno mala byt bez plienok,ked som sa jej opytala ze ako to robila ona tak ze ona vystihla kedy jej deti tlacia🙏🏻🙄🤣

autor
21. dec 2021

@basska_b presne to si myslim aj ja, a argument svokry, no, tieto mamicky maju jednorazove plienky im sa nechce ucit deti na nocnik🙏🏻🙄

scorpionflower1
21. dec 2021

Vypni svokru, zapni rozum. Vsak vidis si dieta. Moja sa naucila chodit na nocnik v 2 rokoch a 9 mesiacoch, sama a s tym, ze to chapala. Nie ucit dieta, ktore este ani nechape naco je nocnik. To len u nas sa toto stale riesi dookola, do vsetkeho deti tlacit akoby nemali pravo na svoj vlastny vyvoj.

henka123123
21. dec 2021

Moj sa naucil v 3.5 roku zo dna na den bez 1 nehody...uvidim kedg sa nauci druhy ale tak skoro ne ma 15 m este sam ani nechodi

lenkakravcova
21. dec 2021

Keď vidí, vidíš ju že tlači, tak ju na nočník daj. Ja som tak syna dávala od 1roka. V roku a 6-7mes sa pýtal už na nočník sám. Zbytočne naťahuješ plienkové obdobie tým, že dieťa neučíš. V tom má svokra pravdu. Keby si priala plienky, hneď by si učila. 😀 Ono tie deti nie sú hlúpe, len si na tom ako matka musíš dat záležať. Trochu to trvá a je to otravne.. Ale kakanie do nočníka zvládnu raz dva, keď sa im to tam 3-4x podarí a poriadne pochváliš, naučíš nejaký slovný povel "kaka" . 🙂 Určite uč pomaličky.