17 mesačný syn nereaguje na svoje meno

7. apr 2022

Dobrý deň, synček má 17 mesiacov a nereaguje na svoje meno len výnimočne. Keď bol malý reagoval, ale čím ďalej tým menej. Mal niekto bábätko ktoré nereagovalo na meno a bolo zdravé? sluch má v poriadku, boli sme na vyšetrení. Dr to zatiaľ nerieši vraj je skoro. Ďakujem

vlasica19
7. apr 2022

A na ine oslovenia, slova, podnety reaguje?

autor
7. apr 2022

@vlasica19 práveže len na niektoré 😏. Také že ideme sa hojdat, papať, obujeme topánky, čiapku, pustíme rozprávku, ideme do postele také veľmi bežné úlohy áno. Napríklad keď mu chcem niečo čítať alebo ukazovať v knižke tak len listuje necaká kým mu popíšem napr. Zviera ale listuje ďalej. Vie pár slov väčšinou zvieratká ale keď chcem po ňom aby povedal ako robí havo tak len niekedy povie. Ale keď vidí pes tak povie hav hav a podobe

ludinka
7. apr 2022

Keď ukážeš na niečo prstom pozrie sa tam?
Keď sa niečo stane napr. Spadne na zem ,pozrie na teba akože aha čo sa stalo?
Ak áno tak je v poriadku neboj sa,poprípade navstiv logopeda

diamond007
7. apr 2022

Bežné dieťatko, nerieš ho toľko. Asi ho oslovujeme nonstop

maajuska
7. apr 2022

Ahoj,
ani náš nereagoval, ale tiež som to neriešila. Malý ma 2a pol roka všetko vpohode,jed ho zavolám hneď príde a aj povie, ako sa volá.
Skúšala som aj zo začiatku hovoriť mu ine mena,že ty si Branko, a on,že nie ja som Paľko.
Ale to postupom času.

kacena4
7. apr 2022

myslim ze je to este skoro aby reagoval, daj mu cas este je malicky

autor
7. apr 2022

@ludinka presne aj toto že keď mu ukazujeme napríklad lietadlo na oblohe tak sa tym smerom nepozrie až keď počuje ze letí. Minule púšťali susedia šarkana a on sa naňho ani nepozrel 🤷. Keď niečo spadne, počuje, že ide vlak tak pozrie na mňa

autor
7. apr 2022

@diamond007 dúfam že máš pravdu. Mala som zlý pôrod, takže každú maličkosť si všímam.

autor
7. apr 2022

@maajuska a kedy sa to zmenilo a začal reagovať?

ludinka
7. apr 2022

Je ešte veľmi malý na závery, ale keď chces mať istotu chod na tú logopediu, caká sa aj pol roka na termin. Tam ti hneď poradia

diamond007
7. apr 2022

Veď sa otočí na teba, píšeš že reaguje aj na psa a pod.... Moc ho sleduješ a kontrolujes

ludinka
7. apr 2022

Ale najskôr bude úplne v poriadku, respektíve ako bežné dnešné deti....každý logoped ti povie že sa posunula tabuľka recovych schopnosti dnešných deti smeromk horsiemu

liljana
7. apr 2022

To bude dobre, moc to sledujes. Druha vec, ze to je v genoch. To muzi bezne robia, ze nereaguju na oslovenie. Najma, ak po nich nieco chces, sa tvaria, ze nepoculi.🙂

basska_b
7. apr 2022

Moja 4 rocna dcerka, inak v kazdom smere zdrava, vonku od ca.3 rokov nereaguje na meno KLARIII! Reaguje na "Klari, pod sem! Klari, kde si? Klari, stoj!" Proste za vsetkym musi byt logika 😃

noemi125
7. apr 2022

Ukazuje prstekom na predmety ktore chce? Rozprava uz ?

ukulela
7. apr 2022

Moj nereagoval, nerozpraval do 2r, mekomunikoval. Ani slovo. Mama mi povedal, ked mal 2r a 2m. Tetazma 3 a pol a v pohode. Pred rokom zacal davat miesto slov hned vety. Ked mal 2 sme konzultovali s logo aj psychologickou. Ale hravme preto, ze nehovoril, ani nepisluchal, nic.

noemi125
7. apr 2022

@ukulela ale rozumiet rozumel?

ukulela
7. apr 2022

@noemi125 bolo to marocne zistit. On si robil doslova co chcel. Aked sme nevefeli, co chce, neskutocne ziapal. Logopedicka nam vysvetlovala ako sa s nim rozpravat, aby chapal....

maajuska
8. apr 2022

Postupne, vyše pol roka isto reaguje aj dlhšie