18 mesačná dcérka papá len mixovanú stravu

zuzi1511
12. dec 2014

moja 18 mesacna dcerka papa len mixovanu stravu,ryzu,knedlik ani cestovinu nespapka len v polievke,nespapa ani chlebik,dokonca odmieta pit mliecko a to trva uzb 10 mesiacov viete mi poradit ako by som mala pústupvat aby zacala pouzivat zubky na papkanie dakujem...

lorela
12. dec 2014

@zuzi1511 Škoda, že si ju tak naučila, niektoré potraviny v jedle mohla už od začiatku jesť popučené, nie rozmixované. Nič sa nedá robiť, bude sa to učiť teraz 😉.
Začni rozmačkaním vidličkou vždy keď to ide, nakrájaj, nastrúhaj na drobné kúsky, nechaj ju žužlať chlieb, keks, banán. Odúčaj ju od kašovitej konzistencie pomaly a postupne.

sense
12. dec 2014

ako pise @lorela zacni mixovat na hrubsie, nie uplne do hladka, potom len pucit, potom drobne kusky a tak....na desiatu a olovrant jej daj do ruky kusok ovocia alebo chlieb , korka, rozok, suchar....na tycinky nakrajanu zeleninu....

zuzi1511
autor
12. dec 2014

Emka mala silny reflux a doktrka kazala mixovat leb akonahle mala mensi kusok v puse ju naplo,ale teraz sme boli na kontrole a vsetko je vporiadku tak uz postupne budem pucit a ovocie a zeleninku do rucky ako radite ale je pravda ze uz si zvykla ze nemusi kusat len hltat tak asi sa trochu potrapime dakujem za rady...

katulienkax
12. dec 2014

Neboj moja jedla až do 2 rokov a 3 mesiacov len mixované až potom veľmi pomaličky začala objavovať zuby co som sa natrapila ale aj tak je stále vyberaný jedák nežije hocičo ale už neje mixované. Tiež ani chlebík nejedla a mlieko pila tak ze som jej držala flašku a pritom som jej nieco musela ukazovať.

sense
12. dec 2014

@zuzi1511 chce to len trpezlivost, moja trpela refluxom skoro do roka, ale napr. len mixovat mi nikdy nekazali, praveze mi vraveli ze ekd prejdeme na tuhu stravu sa to zlepsi....

my sme dlho mixovali ale ked jej zacali ist zubky tak som davala korku z chleba, suchare, a ovocie kusky do takeho sacku aby sa neudusila , ....to ju bavilo ked si sama drzala stravu odmietala zo zaciatku nemixovanu ale ako som pisala rozmixovala som cast jedla cast nechala male rozvarene kusky a postupne po troske davala, ....az potom som len pucila a potom som jej davala na uplne malinke kusky pokrajane....
takze pevnu vydzr a trpzelivost...ona sa nauci....a neviem ci ju krmievas alebo jedava sama, ale nechaj ju co najviac papat samu...

zuzi1511
autor
13. dec 2014

@katulienkax dakujem velmi pekne za rady...

zuzi1511
autor
13. dec 2014

@sense dakujem za rady,aj na papkala korku z chleba a rohlicek si zmolkala v puse aj jablcko len potom prisiel nejaky zlom a bum nechce nic okrem jogurtov,vizivy,mixovanej stravy ale v plievkach uz len pucim zeleninu to uz spapka pekne,zatial ju krmim ale uz parkrat bl pokus aby papkala sama

sense
13. dec 2014

@zuzi1511 nemas zac pokial ma zaujem papat sama ju nechaj, sice bude zo zaciatku viac mimo taniera ako na tanieri a v ustach , ale bude mat viac radosti na jedle...(aspon u nas to zaberalo a aj zabera...) a aj my mame obdobia kedy je takmer len mlieko a jogurty, ptoom ma obdobie kedy chlieb, zemiaky a cestoviny ani za svet len syr alebo len zeleniny...tak ju necham vzdy ma sice na tanieri aj masko, aj prilohu aj zeleninu a necham nech si sama vyberie co jej chuti....len jej nikdy napr. nedavam len jedno a len to co jej chuti aby sa nam strava neobmedzila len na tri styri jedla....

bublinka1426
7. feb 2019

mame 16m a mixujem co ju naplo a drhla sa ale tiez uz chcem skusat tuhsi stravu a pucit. nervy mam a na nervy som, tiez sa vola Emka 🙂