18 mesačný neprespal ani jednu noc. Čo robiť?

chovancova27
27. júl 2012

Ahojte, synček bude mať 18 mesiacov a ešte ani jednu noc sme nespali bez zobudenia... je to dosť brutal, manžel už rok spí v obývačke na rozvrzganom gauči, lebo sa nedokáže pri nás vyspať a fungovať v práci, malý sa zobudí prvý krát o polnoci, hodinu je hore, prevaľuje sa, reve tak, že súseda nám trieska na stenu, potom sa budí každé 2 hodiny... je to normálne? ako sa z toho nezblázniť?:(((

emily84
27. júl 2012

Ahojky, ja mam este len 6 tyzdnovu dcerku, takze neviem ake je to s vacsim babom a buvanim, no ak vies po anglicky, tak ti doporucujem knihu od Gina Ford - Contented Little Baby Book alebo Sleep Guide. Je tu uz rozpisana jedna tema ohladne jej knih. Pise knihy - nieco ako instrukcie, manualy na to ako naucit deti rezimu, kedy a ako dlho papat, buvat, hrat sa. Znie to mozno strasne, ze by sme mali deti "nastavit", sama som bola proti, no osobna skusenost mi potvrdila ze to funguje. Mam 6 tyzdnove dievcatko Emily, na system sa este len snazime nastavit, kniha sa mi dostala do ruk pred tyzdnom, no uz teraz vidim zmeny k lepsiemu. Kojim a malicka sa mi budila takmer kazdu hodinu, obcas vydrzala buvat len 20 min a opat hladna. Odkedy som precitala knihu a snazime sa podla nej trosku riadit, tak mi malicka prespi od 23.00 do 06.30. Obcas sa zobudi o 4-tej alebo 5-tej, trosku sa napapa a buva dalej. Cez den sa snazime byt aktivnejsi aby v noci mohla lepsie buvat. A mozem povedat, ze i malicka je spokojnejsia. Uz viem priblizne kedy budeme papat, kedy sa budeme hrat a preto ani nemame velmi uplakane chvile. Kam sa este chcem dopracovat je to aby zabuvala sama v postielke. Doteraz zabuvala len na ciciku, pred par dnami sme uspesne zaviedli dudlik (ktory som najskor odmietala, no lepsie ako stale na ciciku - lebo na nom aj chcla buvat), teraz zabuva na hojdanie plus dudlik, takze by som ju chcela este toho odnaucit. No a teraz mozem uspesne vyhlasit, ze sme na dobrej ceste (tri krat tuk na drevo), malicku som dala o 22.55 do postielky buvat, no zobudila sa. Uz som ju chcela chytit na ruky a opat uspat, no neplakala, tak som ju nechala tak. Motala sa presne 15 minut, otacala hlavicku, kopala, rozhadzovala rukami az nakoniec zabuvala sama od seba. Jupiiiii!!!

dusika11
27. júl 2012

presla som tym..no mne to pripada ze je problem s bruskom..nedavas mu vela mlieka pit alebo kase vecer?? a co potom o polnoci??ja som davala o polnoci mojim pit mlieko 210..bolo to velmi vela..postupne sme presli o jdenastej na 150..A museli odgrgnut..a hlavne..ja som sa odstahovala z ich izby..sice jednu noc som trocha behala/..ale uz spia..asi ma citili..a budili sa pri mne..verim ti je to tazke..ale moze to mat kopec pricin..ja vsadzzam na bolest bruska zvela jedla na vecer..a aj to ze sa zobudi nie nahodou potom ako si ty lahnes k nemu??moji sa presne zacali budit po polnoci..a ked som pri nich nebola tak do polnoci spali pekne..

munu
27. júl 2012

nas Matko sa tiez dlho budil v noci a spavat celu noc zacal az nejako ked mal po 2.rokoch.. sam od seba sa zacal menej budit.. menej pytat mliecko.. prislo to asi tak, ze jednu noc prespal celu a my sme s manzelom na seba rano cumeli, ze ty si mu daval mliecko v noci? nieee, ja som nedaval a ty si davala ? ja tiez nie.. ze fiiiha.. potom dalsiu noc pytal mliecko raz, dalsiu zase len raz a asi po nejakych 3. nociach dalsia prespata noc, potom dve noci po sebe, tri, styri a uz spinkaval stale celu noc.. prechadzal na to postupne.. potom som otehotnela zase a Samko sa teraz budieva tak raz za noc.. vzdy okolo tej 1nej a potom spi do takej 6tej a to uz je definitivny budicek rano.. ale zaspava vecer okolo 20tej.. este ma napadlo teraz, ze Matko, nas prvy syncek, ked bol malicky, mal nejako okolo 10 mesiacov sa kazdu noc pravidelne budil okolo 2hej a hral sa tak 2-3 hodky, nebol uplakany, len sa proste vyhral a isiel zase spat dalej.. to bolo strasne narocne obdobie, chodili sme ako matohy s manzelom, lebo sme sa aj pri nom striedali a dufam, ze Samko nam toto robit nebude, bolo to strasne tazke vydrzat uprostred noci, rozospati s manzelom, kym sa on pohraje a zase unavi a pojde spinkat.. takze co dietatko, to ine vrtochy 😅 drzim palce, nech sa vam to zlepsi, verim ti, ze je to tazke... 😒

inka070707
28. júl 2012

Moj syncek ma 19 mesiacov a tiez este neprespal celu noc. Budi sa 1-2 krat, to sa uz da vydrzat, boli noci, ked sa zobudil aj 4-5krat, niekolko tyzdnov , to bol zahul 😒 je ale este kojeny a kojene deticky sa vraj v noci budia... on sa nastastie nakoji a hned zaspi, ziadne ponocovanie... tiez uz cakam kedy to prejde, lebo uz som z toho unavena, predsalen uz nie som najmladsia 😎 musime vydrzat, ine nam neostava 😉

ootaznik
28. júl 2012

dcera ma pomaly 2,5r, stale ju dojcim a ani jedna noc od narodenia nebola plynula.....neriesim to, je to dieta, spoznava tento svet, nevie 100%tne vyjadrit svoje pocity (co chce, co ho trapi)...prisli ste o svoje o svoje pohodlie vyspat sa pocas noci narodenim dietata - nejake obet tu predsa musi byt, treba cas, niekedy viac - inokedy menej

vinx
28. júl 2012

Ahoj,moja dcerka sa budila kazdu noc aj kazdu hodinu,dokedy som ju kojila.Ked som ju prestala dojcit,odvtedy prespala celu noc,nezobudila sa ani na caj,ani vobec.Bolo to do 20-tich mesiacov,potom som si povedala dost,citala som o tom,ze kojene deti sa budia castejsie,ale ze to bude zo dna na den a uplne vyrieseny problem,to by som neuverila,pokial som to nezazila.Nenapisala si,ci este dojcis,tak neviem,ci toto pomoze.Drzim palceky.

snopkulka
28. júl 2012

je kojený? kojené deti sa budia, môj bol hore každú pol hodinu až hodinu 🙄 😖 keď som ho prestala kojiť, po týždni spal ako dudek celú noc 😀

1982zuzka
28. júl 2012

s tým kojením to bude pravda, ja nekojím od 4 týždnov :( a s UM spinkáme krásne od 21.00 do 3-4hod ráno a ako sa napapame, odgrgneme a prebalíme (max.15min to celé trvá) tak ešte do tej 6 až pol 7 spíme. ked som kojila boli sme stále hore, aby som sa aspon trošku vyspala tak malý spal (aj ked spánok sa to nedá nazvat) s nami prilepený na prsníku celú noc.

tea333
28. júl 2012

Moj 23 mesacny prespal presne 2 noci za svoj zivot 🙂 su obdobia kedy sa budil 6x, a obdobia kedy len 2x. posledny asi mesiac sa budi vacsinou len raz. Kazde dieta to ma inak.
S tym dojcenim to vobec nie je pravda, moj syn bol dojceny 13 mesiacov a bolo to rovnake predtym aj potom

lyenka
28. júl 2012

mam dve deturence, obidve kojene a kazde ine co sa tyka spinkania ... dcerka kojena do 3 rokov a skoro do 2 rokov nevedela prespinkat celu noc plynule, a syncek zase krasne skoro od narodenia prespinka celu noc.... takze uplne pravdilo to s tym kojenim to nebude.... a mam v okoli kamaratky ktorych deturence su na UM a taktiez neprespinkaju celu noc.... budu v tom asi ine faktory ako kojenie 😉

stanislavao
28. júl 2012

nasi obaja kojeny neboli a nespali celu noc mozno aj do 3 rokov. mladsi bude mat 3 roky v septembri a celu noc neprespal viac ako 3x za cely svoj zivot.

zuzka1008
28. júl 2012

nam sa toto dialo v 19mes. a to sa rezali posl. stoličky, po 1tyž. to samo preslo ako vykukli spičky zubov, už spi v kuse celu noc od 21mes

mandarinkadarinka
28. júl 2012

Moj syncek ma 13 mesiacov a od 3 mesiaca spi od 19 do 7 rana vkuse. Ked som ho kojila, budil sa rano o 4, napapal sa a spinkal dalej. Takze my sme nevideli rozdiel medzi kojenim a um. Ja som to robila nasledovne - synceka som po kupani nekrmila z prsnika, bol uz aj tak dost utahany z celeho dna a vacsinou pri sati mliecka zaspal a takmer nic nevypil, ale som si odsala tak 150 ml mliecka a cele to vypil. Nebol nikdy problem, ze by mal problemy pri sati z prsnika, ked mal flasku aj prso, vedel to odlisovat a tak som striedala. Ak ked som mala ragady, tak som si mliecko radsej odslala a dala tak. A aj po tyzdni sa vedel pekne prisat. Cize neboj sa, skus to takto. Nie je pravda, ze ak dieta okusi cumlik, nebude bediet papat z prsnika. Mam to overene na mojom 🙂 Ked niekomu poviem, ze moj syncek spinka celych 12 hodin, teraz aj 13 hodin, tak mi normalne nechce verit. Kto neveri, nech pride vecer k nam spat 🙂

marlenka27
28. júl 2012

Ja to prezivam dvojnasobne a ver mi neni to 2x prijemnejsie no najhorsie je to s nimi cez den ked su potom umrncani! Asi to bude individualne u kazdeho a my zrovna nemame to stastie. Neboj, casom sa to upravi

lubikan
28. júl 2012

na vecer mu daj dobre najest..trebars dobru sytu kasu z flase,alebo UM..a vrcholne nechapem,preco chlapi spavaju v obyvacke..a zena uz unavenu moze byt?ako ma potom cez den zvladat domacnost a starostlivost o dieta?????

saallen
28. júl 2012

Ahoj,tak moj syncek bol kojeny bohuzal iba 4 mesiace,ale ani potom som nezaznamenala ziadnu zmenu,v noci sa aj tak stale budil.Boli ludia,ktori mi hovorili,ze je to tym,ze chodieva spat aj na obed,ale tiez si myslim ze je to blbost.Myslim si ze ked nastane ten spravny cas tak zacne spavat celu noc.Moj syn ma teraz 30 mesiacov celu noc mi zacal prespavat asi tak 3 mesiace dozadu a upozornujem ze i tak chodieva spat aj o 11hod na obed a spi do14hod.a vcere chodieva spat o 20:30 a rano sa budi tak o 7rano.a moj manzel prveho polroka v noci s malym i pomahal,ze ku nemu vstal dal mu napapt,prebalil ho a podobne.A dodnesnej doby pokial je maly chory a ma vysoke horecky,zatial teda iba dva krat,tak s nami bol hore i ked isel rano do roboty.treba len tpezlivost a vydrzat 🙂

peta131
28. júl 2012

Moj maly ma 2 roky a to kolko celych noci prespal mozem spocitat na prstoch jednej ruky 🙂 a to kojeny neni, tak s tym to nema nic spolocne 😉 a mm tiez odkedy sa maly narodil spava v obyvacke lebo sa pri nas vobec nevyspi 😒
ja si myslim, ze u mojho syna su to zuby, ked mal rok a pol mu vysli vsetky zubky a vtedy sme mali pokojne obdobie, ze bol aj dobrunky a aj pekne spinkal v noci, len teraz mu zacali ist posledne 5-ky a zas sme tam kde sme boli 😒 tak ja uz sa tesim, nech uz vyjdu vsetky posledne stolicky aby som sa zase vyspala 😎

bodka13
28. júl 2012

čo robiť? vydržať 🙂 náš starší syn neprespal celú noc do 2 rokov-lebo sme neustále hľadali dudle,alebo čajíčkovali ...no a po 2 rokoch bol už zase bez plienok,tak sme behali na wcko,ale už okolo 2,5 roka sa to ustálilo a možno som si na to aj zvykla 😀
...škoda,že si dala otázku 😒 je hladný? bolí ho niečo? možno treba ubrať z denného spánku,viac ho unaviť ...v noci veľmi nediskutovať s ním- skôr pomáha stručné a rýchle jednanie,aby pochopil,že je noc a nie čas na zábavu 😉

raona
28. júl 2012

u nas to bolo tak kym som dojcila do 18mesiacov, ako som prestala, tak nocne budenie prestalo tiez.. a dudlik sme nemali vobec..
aale treba vydrzat...

ejuska79
28. júl 2012

vydrzat...ani moja neprespala ako 18 mesacna...az neskor, asi o 2 mesiace...

linuska1
28. júl 2012

moja tiez 1x prespala noc asi v 20 mes.... teraz ma 26 mesiacov a niekedy prespi celu noc. niekedy je aj 2x hore... ale uz aspon nevstava 5-6 x za noc...🙂 to len vydrzat... uvidis ze sa to zmeni..🙂 mojej napriklad pomohlo ze som ju dala spat do jej izbicky... v noci sme ju aj my otacanim budili..🙂 podla mna nezavazi ci je dieta kojene alebo krmene..🙂 ked som prestala kojit a presli sme na krmenie.. u nas teda ziadna zmena nenastala..🙂

78lenka
28. júl 2012

my sme vstavali aj20 krat v noci a spat celu noc začal až ked mal 4 roky

fabula
28. júl 2012

jedine vydrzat 🙂) ja som nespala do 3 rokov ani jednu noc ...

silviazv
28. júl 2012

moja dcera do piatich rokov sa budila minimalne raz...
neries, len vydrz!
momentalne maly 22 mes. ked sa v noci budi tak bud je hladny, smadny, alebo je jednoducho vyspaty a chce sa hrat... alebo este pri chorobe....

41zubrienka
28. júl 2012

Nas ma 19mes a stale sa bud 2-4x za noc.Je kojeny,ale vecer mu davam umele a nerobi to ziadny rozdiel.Castokrat sa zobudi a ani mlieko nechce,ale aj tak mrnci a mrnci.Napriklad ho zobudi zly sen.Cez den spi sam v izbe a aj to nerobi ziaden rozdiel,lebo sa po hodke zobudi a ak si lahnem k nemu,zavrie oci a spi dalej.Takze myslim,ze samostatna izba by nepomohla.Ale boli aj horsie casy,prve mesiace sa budil kazdu hodku a uplne na zaciatku spaval asi v 20min intervaloch a trvalo to asi 2mesiace ak nie viac.Bolo to vazne tazke a preto sa pytame sami seba,kedy sa odvazime na druhe dieta.Ale kedze nie sme najmladsi,nemozme si dovolit cakat prilis dlho.Snad ten den,kedy bude maly spavat celu noc pride coskoro.

majusa4444
28. júl 2012

prvy syn len kratkoo kojeny prespal celu noc az ako 2,5 rocny.. najprv zuby dlho a potom po nociach vecko.. a mladsi mal dva a prespal asi tri noci nedavno ale znova sa ozyvaju posledne styri stolicky tak zasa nespime..asi 4 krat je na cecku a uz o pol siestej max,siestej vyhajany a sup sup mama daj papat a hrat sa 🙂 uz je to tyzden a zacina mi dost chybat spanok :D fungovat pri dvoch chlapcoch co su ako divosi je narocne :D ale tak vyjdu zuby a uz bude fajn a zaroven odstavim .. myslim ze je dost normalne ked sa dieta do tych 2,5 roka budi.. su to proste deti ktore sa musia naucit spat .. je pekne ak dieta prespi hned celu noc ale zial ja neviem co to je a hadam casom sa uz vyspim 🙂))

boka79
30. júl 2012

je to uplne normalne, dieta sa do troch a aj neskor zvykne budit, s tym sa treba vyrovnat, je to evolucny proces a kazde dieta je schopne naucit sa samo prespat noc v urcitom veku, je to rozdielne, nasa velka este stale k nam dojde do postele, cize neprespi noc a maly, to radsej ani nehovorim. Je sice kojeny, ale on sa myslim, ze by zobudil, aj keby mal flasku. proste musi vyzriect . Je to velmi narocne, hlavne, ked clovek musi do roboty, ale musisme si povedat, ze to niekedy prejede. Prejde to, vyspime sa , ked budu mat 18 najneskor 🙂 a potom nam to bude chybat, ked boli take malinke. Kazdy vek ma svoje plus a minus, ale drzim Vam palce, nech je to coskoro lepsie. Tie dietky prezivaju tolko novych veci, musia to spracovat a kolo roku a pol je aj vrchol sseparacnej uzkosti. Drzim palce.

emily_666
30. júl 2012

náš má 2 roky a 3 mes. a počet prespaných nocí by sa dal zrátať na prstoch rúk 😀

gaby21
30. júl 2012

Nespravis nic, ak kojis odstavit, vtedy sa to zvykne upravit, aj ked u nas iba na chvilu, v noci strasi doteraz, niekdy histericky reve, fakt nevieme co mu je, jeho mladsi surodenec sa v noci budi menej ako on, asi budem k nemu vstavat az do jeho puberty 😝

zuzkastachova
31. aug 2012

moja dcera bude mat v decembri uz tri roky a doteraz sme mali dokopy asi 4 noci co prespala v kuse bez zobudenia spi s nami v spalni na svojej posteli, v noci sa teraz budi i 4krat. od tretieho mesiaca bola na UM, kazdy mi vravel, ze taketo deti prespia celu noc. ja uz som to pomaly i prestala riesit. nehovorim o tom, ze obcas po takejto noci, ma problem fungovat cez den. teraz ide od pondelka do MS. podla mna musi z toho vyrast. poznam viacero deti v nasom i starsom veku, ktore sa v noci este stale budia. treba to vydrzat. v noci ju este do svojej deckej izby nechcem davat, je velky bojko, tmy sa boji. cez den vo svojej izby dokonca sama zaspava. tak pevne nervy.